Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem képes elmenni...

Anyám nem képes elmenni dolgozni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az az igazság,hogy nem dolgozik már évek óta,akkor is csak néha néha volt valami alkalmi munkája.Mivel hárman vagyunk ezért kap családit meg gyerektartást, gondolom ilyen-olyan támogatást is (sajnos ehhez nem értek) de ez így nem élet. Egésznap a tv előtt ül és nézi a hülye sorozatait meg a telefonjáról chatel facebookon meg posztolgat. Hiába próbáltam számonkérni mert akkor azt mnodja,hogy "majd ha lesz saját kereseted azt csinálsz amit akarsz" meg ehhez hasonlók. Az én fejem ég néha,hogy gyakorlatilag semmi jobb normális dologra nincsen pénzünk.Nem takarít, nem főz csak 3-4 naponta egyszer pedig egésznap itthon ül. Koszos, foltos ruhákban meg iylesmi. Hosszú lenne végig írni de egyszerűen már nekem égő. 16/L

2017. szept. 15. 18:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
12%

Ne kérd számon anyádat!

Menj diakmunkázz, mint a legtöbb diák, és kesz penzed normalis dolgokra.

2017. szept. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
20%
Vállalsz diakmunkat, aztán amikor 18 leszel elkoltozom és eltartod magad.
2017. szept. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
13%
Te hetente hány órát dolgozol?
2017. szept. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%
Anyukádról nem sok jót lehet írni, semmi hasznosat nem csinál, de ha még a szórakozásra tenné fel az egész életét, még azt sem lehetne elmondani, hogy a korlátlan szabadidejét tartalmasan tölti ki. Sajnos ezen nemigen lehet változtatni. Csak akkor tudsz magadon segíteni, ha majd önálló kereseted lesz. Én nem írom neked, hogy hagyd abba a sulit, és menj el dolgozni, mert nem kapnál más munkát, csak valami robotolást a gyárban vagy krumplisütő posztot a mekiben, érettségi nélkül meg még ennyit se, de érettségi után tanulj tovább levelezőn, mellette dolgozz.
2017. szept. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
13%
Mi ez a sok kérdés hogy anyám nem dolgozik? Miért hiszik azt a gyerekek hogy utasíthatják a szüleiket?
2017. szept. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
15%

Ez csak az ő és apád dolga.

Ha nekik megfelel, akkor semmi baj.


Neked a tanuláson járjon az eszed, ne anyádat kérd számon.

2017. szept. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
69%

Első 3 hozzászóló... Most ettől jobb lett nektek?


Kérdező: Anyukád valószínűleg nincs rendben. Depressziós, vagy valami hasonló mentális gondja lehet. Nem mintha ez rajtad segítene, mert gondolom minden segítséget elutasít. Ha ő nem akar változtatni, akkor te nem tudod őt megmenteni a saját baja elől.


Sokat nem tudsz tenni. Valahogy evickélj át gimin minél jobb eredményekkel, utána meg igyekezz kolis lenni, ha egyetemista leszel. Szépen megigényelsz minden létező szoctámot, saját számládra kéred a gyerektartást (18 fölött megteheted ha nappalin tanulsz) és szerzel valami kis diákmunkát akkor talán meg tudod oldani.


Addig is bírd ki valahogy. Ha olyan helyen laksz, akkor esetleg hostess munkákat tudnál vállalni. Azok általában nem túl megterhelőek (jellemzően áruházban kóstoltatás, vendégek terelése, ültetése, ruhatár) mégis egész elfogadható többnyire a fizu. Heti 1-2 délutánnal már tudnál annyi pénz keresni, hogy kicsit jobb helyzetben legyél, de nem tudom, hogy attól jobb lenne-e neked, vagy úgyis haza kéne adnod az egészet.

2017. szept. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
9%
Miért utolsó? Csak kíváncsiak vagyunk hogy ő mit tesz a pénzszerzésért, vagy csak az anyját szapulja holott ő is ugyan azt csinálja?
2017. szept. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm,aki értelmes válaszokat írt. Aki azt írta menjek el dolgozni az gondolom 25 éve nem dolgozik és otthon hereverél hasonlóképpen.Jóhogy nem én tartsam el őt, mert éppen lusta dolgozni.HMegfordult ez a világ? A gyerek feladata a tanulás, felnőtteké a munka. Ha én is felnőtt leszek dolgozom tisztességgel.
2017. szept. 15. 19:02
 10/29 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező, enni kapsz? Számlák be vannak fizetve? Járhatsz iskolába? Ha beteg vagy vesznek gyógyszert? Van minden évszakra pár darab ruhád? ha igen a válasz akkor a szüleid bizony gondoskodnak rólad, és ha több kell felemelheted szépen a kis feneked és elmehetsz diákmunkázni. Mivel ide írtál ki kérdést, gondolom van internet is nálatok, úgyhogy annyira csak nem hanyagolhatnak el. A többi hiszti.
2017. szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!