Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen ideális megszülni...

Hány évesen ideális megszülni az első babát?

Figyelt kérdés
18-20 évesen? 24 vagy 28 évesen? 29-32 évesen? 33-36 évesen?
2010. máj. 26. 21:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
74%
Változ mert sokmindentől függ. Van aki hamar akar családot de hiába vagy x éves ha nincs hozzá megfelelő kapcsolatod. Van aki "kiakarja magát élni" elöbb de van aki megfelelő hátteret akar biztosítani. Van aki sokáig halogatja, ház, meglelelő férfi, anyagiháttér, ó munkahely stb. Vannak akiknek elöbb kell a baba vagy becsúszott. Szerintem naggyából olyan 20 és 32 év közötti időszakban ideális. (de vannak erre jó ellenpéldák is) Elvileg minnél idősebb vagy annál öregebbek a génjeid s ezért idővel sérűlhetnek s nagyobb rá az esély, hogy veszélyeztetett terhes legyél. A 32 évnél idősebbek azthiszem már azok. Ha viszont túl korán akarnál nembiztos, hogy készenálsz a feladatra, lehet lelkileg nem értél még meg rá. pl egy 18éves lehet inkább akarna még kicsit gyerek lenni vagy "élni" mint azonnal családifészket rakni. Remélem segítettem. :)
2010. máj. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
74%
22.11 Szívemből szólsz! Nincs időpont, feltételek, érzések és akarások vannak. Ne akarjuk már évhez kötni azt amit nem lehet!
2010. máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
57%
35 év felett számít Magyarországon "idős első szülő nő"-nek valaki, nem 32 felett. Amerikában ez 40 év. (nővérem ott szült 41 évesen, ő már idős első szülő).
2010. máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%
Én már most nagyon nagyon vágyom babára pedig csak húsz éves vagyok! De sajnos még be kell fejeznem a főiskolát és dolgoznom is kellene előtte pár évet! Szóval lehet én is a 30-as kategoriába fogok esni! Pedig ugy érzem már most képes lennék felnevelni egy babócát! amugy szerintem sincs ideális ismerek olyat aki 30-on úl szült és olyat is aki 20-on és nagyon rossz anyák mert csak a pasik és a bulik érdeklik őket! De van egy ismerősöm aki 17 évesen terhes lett nem volt hajlandő megölni a babjátá a párja nem vállalta és egyedül neveli a babát azóta már leérettségizett most tovább képzésre jár!
2010. máj. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
51%
Én szívem szerint szülnék az elkövetkezendő 1-2-3 évben. Most 21 éves vagyok. Nagyon vágyom rá, hogy babám legyen majd. De néhány körülmény hiányzik, ezért majd ez ki fog tolódni. Igaz, fiatalon szerettem volna anyuka lenni, bár még talán ha 3-4-5 év múlva szülnék, akkor sem lennék lekésve semmiről. Mindenesetre 30 éves korom körül szeretnék szülni legkésőbb. De egyébként sok szempontból jó ha valaki 30 éves kora után szül. Szerintem azok a nők türelmesebbek, érettebbek.
2010. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
47%
20 évesen szültem és miatta semmiről nem maradtam le. Ma is ekkor szülnék, mert az ember ekkor még a legegészségesebb, kevesebb környezeti és egyéb ártalom éri, jók az idegei, rendben van a psichéje, stb. Rugalmas és fiatal. Szóval ideális!
2010. máj. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem 28 éves kor a max.,az ideàlis.
2010. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
44%

Nekem 22 volt az ideális, fiatalon szerettem volna anya lenni. Most lesz 5 éves idén a kisfiunk, és már várjuk is a férjemmel a kistesót. Soha nem volt stabilabb a kapcsolatunk, nagyon boldogok vagyunk együtt. Mielőtt még megvádolnátok azt is hozzá teszem, hogy a saját lakásunkban élünk (amibe senki nem szállt be egy fillérrel sem, nem örököltünk, nyertünk vagy ilyesmi, magunk küzdöttük össze az önerőt, a többi hitel), a gyereknek mindene megvan, nem is nagyon vannak használt cuccai. Ezenkívül nem csak anyagilag törődünk a gyerekkel, rengeteg időt töltünk együtt. Magam sem gondoltam volna, hogy ilyen türelmem lesz a gyerekhez. Talán óvónőnek kellett volna mennem kockázatelemző helyett. :-P


De, hogy a kérdésre is válaszoljak: ez mindenkinél egyéni. Valakit még 30 évesen is a szülei tartanak el, na neki talán nem kéne huszonévesen szülni. Szerintem akkor jön el az ideje, ha képes felelősséget vállalni saját magáért (anyagilag is és morális szempontból is) és képesnek érzi magát arra, hogy bármit feláldozzon az életéből, ami szükséges a gyermeknevelés oltárán. Felkészülni úgysem lehet mindenre, de muszáj a lehető legjobban megoldani minden helyzetet.

2010. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
12%
Még 67 évessen [link] is lehet!!:P
2010. máj. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
58%

26-32

28 évesen már biztos kiélem magam:)

18/L

2010. máj. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!