Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tartasz önállóságnak?

Mit tartasz önállóságnak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 13:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Lehet valaki anyagilag önálló-amikor saját magát tartja el.

De szerintem más az, ha valaki önállóan éli az életét, ez már mélyebb tartalmat jelent: akaraterős, a cselekedeteiben nem függ másoktól, önállóan képes döntéseket hozni és véghez vinni, valamint képes a tetteiért felelősséget vállalni.

Szóval ha valakit mondjuk a férje tart el anyagilag az illető még lehet sokkal önállóbb egy olyannál, akinek van saját keresete, de mondjuk egy lépést sem képes tenni anélkül, hogy a férje ne bólintana rá a dolgokra.

2010. máj. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
14,18-nak rengeteg olyan nő van, aki képtelen eldönteni, hogy összekötné e az életét a pasival, és csak ha a szülő rábólint, hogy mehet hozzá, de egyébként meg el tudja látni önmagát akkor az mi?
2010. máj. 26. 14:22
 13/16 anonim ***** válasza:

Vártam én is a nagy szavakat, de szinte minden hozzászólás az anyagi függetlenséget tartja ELSŐDLEGESEN önállóságnak. Valójában én is ezt tartottam fontosnak, amikor huszonévesen leváltam a szüleimről és az álmaim megvalósításában csak magamra voltam hajlandó támaszkodni. Ezek után jött az, hogy az adódó nehézségeket egyre inkább önálló döntésekkel oldottam meg. A férjüktől függő nők esetéről nem sokat tudok, 32 vagyok de még nem mentem férjhez, igyekszem nem eltartatni magam a párommal és ez megy is szerintem. Arra is törekszem, hogy bár hajlamos lennék alárendelni magam, mégse tegyem - pont annyira fontos az én életcéljaim megvalósítása is, mint az övé.

Leginkább azokat tartom tehát önállónak, akik mernek felelősséget vállalni a tetteikért, meghozni döntéseket és tudatában vannak, hogy ha valami félremegy, azért nem kizárólag mások csak a hibásak, sőt...

2010. máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Azért szerintem a férjüktől "függő" nőből is sokféle van. Van,aki baba miatt,valaki munkahely megszűnése miatt, van aki "eltartandónak születettség"/:)/ miatt.Amíg ez egyik fél számára sem terhes,szerintem semmi gond nincs vele. Ettől még lehet simán önálló az ember,ha pl saját háztartást vezet,stb.

Én azokat tartom önállónak,akiknek ha az eltartott helyzete megszűnne,nem esnének kétségbe,hanem simán feltalálnák magukat.

Amúgy másra reagálva,én nem tudom,hogy kinek milyen szülei vannak,de az enyémek egy fillért nem fogadnának el tőlem,ha otthon laknék....Annyiba mennének bele max.hogy bevásároljak,szerintem...Azt hiszem nagyon szerencsés vagyok....(számomra másmilyen szemlélet mondhatni nagyon fura, mert ahol 3embernek jut kaja,ott 4nek is és így tovább...)

2010. máj. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, de ez elég relatív. A nagyon szűk értelemben vett önállóság, sztem azt jelenti, ha valaki mind anyagilag, mind érzelmileg független mindentől és mindenkitől. De ez nem okvetlen jó, sőt..
2010. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Fizikailag gondoskodik magáról, érzelmileg nem mások döntik el, mit akarjon.
2010. máj. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!