Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Papírral vagy anélkül boldogab...

Papírral vagy anélkül boldogabb egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

Tudom ez egy nehéz kérdés...

Csak azért teszem fel, mert nagyon érdekelne.

Például én ha "papír"-párti vagyok, akkor nekem számít az, hogy házasodjunk össze.

De ha nem , akkor meg minek?

Lehet olyan, hogy a papír "tesz be" pont egy kapcsolatnak, illetve annak a hiánya?

Mit gondoltok erről?

Véleményeket szeretnék!


2010. máj. 26. 12:13
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Mindenkit felpontoztam, mert mindenkinek a válasza fontos.

Rólam nem kérdeztétek, de én is házasságpárti vagyok, annál is inkább mert abban élek :)

Nekem is fontos volt, igen valahol ez egy "eszmei" érték kezd lenni...

Mármint azoknak akiknek fontos a házasság.

De ismerek olyanokat, akik 30 éve vannak együtt papír nélkül...

Igen talán az itt a kulcs-szó hogy mit is akarnak a felek...

Ha valamelyik nagyon ragaszkodik hozzá, és már a másik fejére nő ezzel a dologgal, az nem igazán jó; vagy ha ráerőszakolja az elképzeléseit...

2010. máj. 26. 13:24
 22/32 anonim ***** válasza:
56%
Papír nélkül boldogabb. Aki normális kapcsolatban él, annak a házasságtól nem lesz komolyabb a kapcsolata sem jobb. És így valóban csak egy papír, mert azon kívül semmi nem változik. Legalábbis nálam, mert én minden kapcsolatba úgy megyek bele hogy halálosan komolyan gondolom és nem kell ehhez házasság.
2010. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
43%
Boldogság lételeme a gondolkodás. Attól függ ki hogy áll hozzá. Mert ha beleesel egy előitéletbe akkor az jön ki, hogy begörcsölsz attól, hogy van papír vagy nincs papír és ezen eszed a kefét ahelyett, hogy egymásra figyelnétek.
2010. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
82%
Én házas vagyok, de nem biztos, hoyg megtalálnám erről a papírt. Úgyhogy szeintem a házasság fontos, a papírra még a 20 év alatt nem volt szükségem szerintem, elkallódott.
2010. máj. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
43%
Őszintén? Ez a papírtól teljesen független.... Nem attól lesz boldog, illetve boldogtalan egy kapcsolat hogy van vagy nincs. Teljesen mástól. Ha neked fontos a papír és a párodnak is, akkor hajrá!
2010. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
60%

A házasság nem papír, írták már.

Ha valaki úgy megy egy kapcsolatba, hogy nagyon komolyan veszi, annak nem olyan fontos. De az, hogy kiáll a világ elé, és mindenkinek a tudtára adja, Ő az én társam egy életre, az szerintem fontos.

Van aki szívét lelkét beleteszi egy kapcsolatba, és szeretne "cserébe" egy esküt, viszont a másiknak elég az ami van, mert ki lehet sétálni, akkor egy idő után...


Most nem tudom értelmesen befejezni, visszaugrok később.

2010. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
58%
Bocs de a házasságból is ugyanúgy ki lehet sétálni. Aki nem akar esküvőt az nem mind azért nem mert úgy lazább! Hidd el valaki ugyanolyan komolyan veszi mintha házas lenne mert ez a normális! Azért nem kell ennyire lenézni azt aki nem házasodik minden áron! Szerintem sokkal undorítóbb amikor azt mondják elhagylak ha eddig meg addig nem veszel el...
2010. máj. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
60%

A házasság szerintem sem csak egy papír, és csatlakoznék az egyik előttem szólóhoz, bár csak 4 éve vagyok feleség, de fogalmam sincs, hol az a papír. Számunkra a szövetség, az összetartozás és a közösen alapított család a fontos, amit azzal koronázott meg a házasságm hogy a családunk és a barátaink előtt megígértük egymásnak, hogy igyekszünk ezt óvni-védeni.

Had kérdezzek én is valamit. Többen írtátok, hogy a papír csak elrontja a dolgokat (amit itt sokan cáfoltunk, de ez most mellékes): Ha valóban el tudja rontani önmagában a papír az adott kapcsolatot, akkor az vajon mennyire volt komoly?

2010. máj. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
35%
A komoly kapcsolat is tönkremehet piti dolgoktól utolsó. Amúgy nem lesz rosszabb a papírtól csak nem mindenkinek szükséges ez a lelke jólétéhez és a teljes összetartozásukhoz. Nem mindenkinek van szüksége ilyen biztosítékokhoz mert közönséghez ahhoz hogy a párjával legyen. Van aki erősebb ennél.
2010. máj. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
63%

Nem vitatkozni akarok, de ez nem erő kérdése, ez sokaknak egy fontos szertartás. Szerintem egy kapcsolat alapból nem az erőről szól.

De én azokat kérdeztem, akik konkrétan leírták, hogy magától a papírtól elromlanak a dolgok. Ezt nem értem egészen.

2010. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!