Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Papírral vagy anélkül boldogab...

Papírral vagy anélkül boldogabb egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

Tudom ez egy nehéz kérdés...

Csak azért teszem fel, mert nagyon érdekelne.

Például én ha "papír"-párti vagyok, akkor nekem számít az, hogy házasodjunk össze.

De ha nem , akkor meg minek?

Lehet olyan, hogy a papír "tesz be" pont egy kapcsolatnak, illetve annak a hiánya?

Mit gondoltok erről?

Véleményeket szeretnék!


2010. máj. 26. 12:13
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Ebből nem fog nagy vita kerekedni, ne haragudj...:)

Ezt a kérdést nem ezért tettem fel.

Sokan provokálnak ilyenkor, hogy lázítsák a válaszolókat, de én csak kérdezek.

Egyszerűen.

2010. máj. 26. 12:37
 12/32 A kérdező kommentje:
12:26nak írtam:)
2010. máj. 26. 12:38
 13/32 anonim ***** válasza:
64%
Ha már papir, akkor legyen kettő. Legyen egy házassági szerzödés is, ha szarul sül el a dolog akkor mindenki tudja ki mit vihet. Az elsö papir nagyon romantikus, szép dolog a házasság. Kár hogy sok válással végzödik.
2010. máj. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
65%

Egy normális kapcsolat nem lesz boldogabb a házasságtól. Persze hatalmas élmény összekötni az életünket hivatalosan is valakivel, de nem az alapján az egy nap alapján kell dönteni. Utána ugyanis jönnek megint a hétköznapok minden nyűgükkel-bajukkal.

Ha valaki házasságban akar élni, akkor éljen úgy. Ha élettársi kapcsolatban érzi jól magát, akkor úgy.

DE, ne várja senki, hogy egy amúgy döglődő kapcsolatot megment a házasság. Sok házasság emiatt van már eleve halálra ítélve.

2010. máj. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
52%

Hat éve vagyunk együtt, szerencsére egyikünknek sem számít a papír. Egyszerűen a házasságot mindketten egy elavult társadalmi intézménynek tartjuk és azt a pénzt, amiből egy lagzi kijönne inkább ráköltjük a házunkra.


Láttam már olyat, hogy pont a papír "tett be" egy kapcsolatnak. Párom nővéréék (miután a csajszi kisírta h vegyék el feleségül) fél év házasság múlva már váltak is.

2010. máj. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
61%

Igazából, aki úgy érzi, hogy az esküvő egy kötelezettség, az valóban ne is házasodjon össze. Nekünk nem volt kötelezettség érzésünk, egyszerűen csak szerettük volna az esküvőt. S jó volt, és azóta is jó. Már több mint 10 éve.

Persze nem mindenki akarja összekötni az életét, de hát nem is kötelező. Az a lényeg, hogy a pár egy véleményen legyen, ha ez megvan, akkor már mindegy is, hogy papír vagy nem papír. Mindkettő lehet jó.

2010. máj. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
52%

Nos,én mindkét részében benne voltam/vagyok..

Én úgy gondolom,hogy a házasság inkább a nőknek fontos.(mindenkinek megvan a válasza erre,hogy miért)Ezért legtöbbször ha nem is mondják ki,de valahol utalnak rá,hogy jó lenne egy lagzi..A férfi ha nagyon szereti a párját felfogja ezeket a jeleket,és mivel neki nincs kifogása ellene,megkéri a kedvese kezét..

A nagymamám mindig azt mondta nekem,hogy

" Soha nem a férfi választ nőt.A nő választja a férfit,és úgy irányítja az eseményeket,hogy a férfi a végén azt hiszi az ő érdeme,hogy a nő kezét megkérte..."(milyen igaza van a mamámnak)

Nos én először mindenáron férjhez akartam menni,hiszen úgy voltam vele,hogy egyszer az életben fel kell vennem azt a gyönyörű fehér ruhát..

De nem a papíron múlik,hogy boldog leszek vagy sem..Volt papírom róla mégsem voltam boldog..Így elváltunk..

jelenleg párkapcsolatban élek..nem vágyom papírra,és 10 éve boldog vagyok papír nélkül is..

2010. máj. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
34%

van, aki ürügynek használja ezt a frázist és van aki komolyan így gondolja. ha 2 olyan ember találkozik, aki komolyan gondolja, akkor nincs gond.


ha az egyiknek nem számít, de a másiknak igen. akkor szerintem úgy fair, hogy az akinek "nem számít", belemegy az esküvőbe, hiszen neki mindegy. ha nem tudnak dűlőre jutni, ott valami más ok van.

2010. máj. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
61%

ez mindig a két emberen múlik

nem a papír a lényeg sosem, hanem a két fél gondolkodásmódja

két ember lehet boldog házasság nélkül, de egy másik pár pl. csak házasságban érezné jól magát és teljessé a közös életüket

én utóbbi vagyok, nálunk a házasság nem papírt jelent, hanem közös életet, szövetséget, jóban-rosszban. én nem tudnám elképzelni az életünket élettársi viszonyban, mert a mi kapcsolatunk ennél komolyabb

2010. máj. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
51%

En vagyom arra,h elvegyen valaki, ha nem is nagy eskuvoi banzaj kozepette, de szeretnek hivatalosan tartozni valakihez. Nekem ennek eszmei erteke van, ami nem helyettesit a `de mi papir nelkul is boldokok vagyunk` mondat. Nekem nem a papir maga szamit,hanem az,h egy ember felvallaja a szerettei, baratai, vagy csak a szuk csaladja elott,h o ezzel a novel akarja leelni az eletet es van annyira bator,h nem intezi el az elobb emlitett mondattal a kapcsolatot. En nem akarok intezkedni,h a ferfi akinek a gyereket hordom a szivem alatt, nevere vegye a gyerekunket.

Nekem fontos.

2010. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!