Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Papírral vagy anélkül boldogab...

Papírral vagy anélkül boldogabb egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

Tudom ez egy nehéz kérdés...

Csak azért teszem fel, mert nagyon érdekelne.

Például én ha "papír"-párti vagyok, akkor nekem számít az, hogy házasodjunk össze.

De ha nem , akkor meg minek?

Lehet olyan, hogy a papír "tesz be" pont egy kapcsolatnak, illetve annak a hiánya?

Mit gondoltok erről?

Véleményeket szeretnék!


2010. máj. 26. 12:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
66%
Nem a papír tesz be annak aki nem papír párti hanem az erőszak, a követelőzés ami belehajszolja a nemkívánt házasságba
2010. máj. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

de ki hajszol bele kit?

Inkább a nő a férfit?

Vagy fordítva?

Van olyan, hogy valaki , mert nagyon szereti a párját, képes őérte ilyen "áldozatot" is hozni?

Vagy nem jó ha áldozatként teszi?

2010. máj. 26. 12:20
 3/32 anonim ***** válasza:
60%
Én úgy érzem jobb a kapcsolatunk mióta össze vagyunk házasodva, erősebb a kapocs. Viszont olyan nincs szerintem hogy a papír tesz be, de olyan van hogy az egyik fél abszolút nem akarja és rámegy a kapcsolat mert a másik megelégeli.
2010. máj. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
70%

A házasság, az nem egy "papír" hanem szent életszövetség. Akinek csak a papír kell(pl. hielhez) annak mindegy.

Én, ha valakivel együtt szeretném leélni az életemet, akkor mindenképpen Isten és világ előtt tennék egy esküt, és tartanék egy ünnepet.

2010. máj. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
36%
Előző vagyok! Az régen rossz ha ezt valaki áldozatként veszi, akkor viszont már én nem mennék hozzá. Te hoyg avgy ezzel?
2010. máj. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

És azzal az oldallal mi a helyzet, aki azt mondja, hogy "papír nélkül is boldogok vagyunk"? Hisz ők is szeretik egymást....

egymáshoz tartoznak....

Akkor ott lehet "életszövetségről" beszélni?

Vagy csak ez amolyan üres frázis, hogy "boldogak vagyunk papír nélkül is"?

2010. máj. 26. 12:23
 7/32 anonim ***** válasza:
60%

Nincs jelentősége.


Élettársi kapcsolatban is lehet boldog családi életet élni, és a házasság sem óv meg attól, hogy a kapcsolat tönkremenjen, ha arra van ítélve.


A házasság egy szép hagyomány, amely által két ember ígéretet tesz egymásnak, hogy nem hagyják el többé egymást. Jó dolog, hiszen elkötelezettséget jelent, és határozott akaratot, hogy az életünket a másik ember oldalán kívánjuk leélni. Anyagi szempontból is nagy a jelentősége, hiszen ha mégis válásra kerül a sor, jogilag is kötelezve vagyunk arra, hogy megosszuk a közös javakat.


Úgy gondolom azonban, hogy ma már élettársakként sem ér minket semmi hátrány, akár még közös gyerkőcöt is nevelhetünk.


Nőként persze kicsit mindenki vágyik arra, hogy menyasszony lehessen, hogy egy napig körülöttünk forogjon a világ, hogy minket ünnepeljen a rokonság. Azonban mi a párommal anyagi okokból nem tartottunk esküvőt, de ez nem akadályozott minket abban, hogy családot alapítsunk, két éves a kisfiunk. :)

2010. máj. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
74%
ha két ember igazán szereti egymást akkor nem a papíron múlik a dolog.viszont a házasság nagyon komoly elkötelezettség és ha tényleg nem elkapkodva a hirtelen szerelem hevében hanem igazi érzelmekre alapulva történik akkor nagyon szép dolog és méginkább elkötelezetté teszi az embert. én fontosnak tartom, de nem ítélem el azokat akik nem házasodnak össze.
2010. máj. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
70%

Óóóó...nekem életcélom a házasság, egy jó házasság...

De nem a "papír"...akinek egy "papír" az ne csinálja, annak semmi értelme nincs. De az, hogy hűséget fogadok VALAKINEK akit életem párjának hívok, az már több mint papír...az elkötelezettség amit egymás fele tanúsítunk....

Számomra nagyon fontos, hogy a páromhoz tartozzak "úgy igazán" szerintem ez csak a házasság intézményében valósulhat meg. NEm akarok "csak" a barátnője lenni...anya akarok lenni, amit csak házasságon belül vállalok fel.

Számomra egy kapcsolat kiteljesedése a házasság...

Vannak akik nem így látják, biztos okuk van rá...



Kérdező azért tudod, hogy ebből megkkora vita fog kerekedni?! :)

2010. máj. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
43%

Papírral rosszabb. Azzal olyan mintha muszály lenne, mint valami kötelezettség ami levan irva. A kötelezettségeket meg az emberek nem szeretik.

Úgy kell fogni a másikat mintha vizet tartanál a kezedben. Ha megszoritod, (lásd házassági szerződés) kifolyik az ujjaid között.

Lazán kell tartani, de féltékenység is kell kicsit...

2010. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!