Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a baj az anyámmal?

Mi a baj az anyámmal?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek! Tapasztaltatok már ilyesmit ti is?

Az anyám 50 éves, és teljesen kikészíti a családot. Tudjuk mind, hogy most klimaxol, de vannak egyébként is furcsa dolgai, már hosszú évek óta.

Egyik nap történt, hogy apám megkérte anyám, keressen meg valamit neki a neten. Anya ahogy pötyögött, véletlenül félregépelt, apa meg megjegyezte, hogy "na, nézd, milyen vicceset írtál!" Erre anyám szó szerint őrjöngeni kezdett, belerúgott a számítógépbe, leszakította az íróasztal alsó, kihúzható részét, majd letépett egy másik szekrényajtót, és elkezdett csapkodni meg ordítani. Pedig apám nem kicsúfolta őt, meg félregépelni bárki szokott!

A másik eset most, egyik éjjel történt. Pont itthon voltam, és én is hallottam a furcsa dobolást, csak nem tudtam, honnan jön a hang. Most derült ki, hogy anyám teljes erejéből rugdosni kezdte az ágyat, és amikor apám felébredt, és megkérdezte, hogy miért csinálja, anyám annyit felelt: "nem tudom."

Amikor ilyen elborult dolgok jönnek rá, akkor nagyon veszekedős, mindenért vitatkozik, vagy még jobb, ordít, és semmi sem jó neki. A párommal beugrottunk egy kicsit a hétvégén hozzájuk, és hoztam anyámnak süteményt, méghozzá epreset, mert tudom, hogy szereti. Mikor mondtam neki, közölte, hogy milyen kár, hogy azt hoztam, mert utálja! És nem ez az egyetlen ilyen eset, ha ilyenje van, a legkisebb és a legnagyobb ajándékot is lefitymálja... el tudjátok képzelni, milyen az karácsonykor?

A hülyeségeken való kiakadásról meg csak ennyit: a szüleim szelektíven gyűjtik a hulladékot, így egy nap a papírdobozt nem a rendes kukába dobtam, hanem mellé tettem, hogy majd később elviszem a papíros zsákba. Azt az üvöltözést, amit kaptam...

Amikor ebben a gonosz, rosszindulatú hangulatában van, leginkább apámat bántja, vele veszekszik (pedig szerintem semmi okot nem ad rá, éjjel-nappal robotol, otthon sincs), de én se kerülhetem el a sértéseit. Egyik nap, még tizenéves voltam, közölte, hogy ő gyűlöli az alacsony nőket. Mondanom sem kell, én is az vagyok.

A nyaralásunkat is tönkretette két éve ezzel a viselkedésével, engem egyfolytában sértegetett, és csak fikázni tudta a helyet, ahol vagyunk, ki se mozdult a motelből. Mi persze jól éreztük magunkat, aztán megkaptuk, hogy mi milyen szemetek vagyunk, mert le se szartuk őt.

Miután elmúlnak neki ezek a napjai, rájön egy olyan állapot, amit én az "infantilizmus óráinak" hívok. Ez az a helyzet, amikor elvékonyított hangon, pöszítve beszél velünk, vagy selypegve, mint egy kisgyerek, és kb. ugyanezek a dolgok is kötik le: nyuszikák, cicák, jaj de szépek a virágok. Még velem is úgy viselkedik, mintha én lennék az anyja! Megőrjít ezzel a viselkedésével. Az a legrosszabb ilyenkor, hogy ebben az infantilis állapotában ha apával beszélgetünk valamiről, mondjuk történelemről, akkor azonnal megkapjuk, hogy na, mi vagyunk az okosok, ő meg a leghülyébb a családban. Amúgy is hajlamos erre a dologra, hogy hülyének gondolja magát, de ilyenkor fokozottan rossz az önbecsülése.

Persze tud aranyos, kedves lenni, és félre ne értsétek, szeretem őt. De sajnos megkeseríti édesapám életét, akinek ráadásul az egészsége is nagyon rossz, és mint korábban említettem, egész nap dolgozik, méghozzá kemény fizikai munkát végez. Nem ezt érdemelné este, amikor hazaér. Ő már nem akar változtatni, mert már túl öregnek érzi magát (pedig egykorú anyával), és úgy látom, nagyon belekeseredett ebbe az életvitelbe. Nekem könnyű, már csak néha vagyok otthon, egyetemista vagyok.

Anyám nem akar pszichológushoz elmenni. Akkor mit tehetnénk? Tapasztalt valaki hasonló viselkedést ismerősein, rokonain? Kérlek tanácsoljatok valamit, nem akarom, hogy apámnak egy félőrült nővel kelljen leélnie az életét, és félek, hogy teljesen belefárad ebbe az életbe, és túl korán elveszítem őt. Mit tanácsoltok?

És bocsánat, hogy ilyen sokat írtam!


2010. máj. 26. 11:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Alzheimer-kór?
2010. máj. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Azt hiszem ott a baj eredete,hogy apád egész nap dolgozik...te a pároddal élsz,anyád meg magára maradt a senki által meg nem hallgatott gondolataival meg a cicuskákkal.
2010. máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem anyukád orvosi eset: "Most derült ki, hogy anyám teljes erejéből rugdosni kezdte az ágyat, és amikor apám felébredt, és megkérdezte, hogy miért csinálja, anyám annyit felelt: "nem tudom." "

Szerintem pedig mindenképpen meg kéne próbálni rávenni tisztább pillanataiban, hogy menjen orvoshoz. Nekem nénjém volt hasonló eset, ki is derült, hogy mániákus depressziója van. Anyukádnak is lehet, valami hasonló baja van. Jobbulást neki!

2010. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

van több lehetőség... sajnos párom anyja is ilyen.

pszichológus lenne a legjobb, de ha nem megy akkor vkivel felirattatni a megfelelő gyógyszereket, és bevetetni vele... ha máshogy nem megy belecsempészni a kajába. Meg lehet próbálni elmagyarázni neki, hogy ez igy nem lesz jó, de nem fog semmit érni valószinűleg. Utolsó lehetőség, hogy édesapád keres magának albérletet...

2010. máj. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
bipoláris
2010. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
szia,edesanyad orvosi kezelesre szorul,amint soraidbol kivettem ez az allapot mar regebb ota tart es hidd el hovatovabb rosszabbodni fog..edesapad kerjen tanacsot a haziorvostol..100% hogy kezelni fogjak ot,lepjetek addig mig idoben van,beszelj apukaddal!!!!
2010. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is orvosi segítségre szorulna.

Már csak a saját érdekében is, ki tudja mikor csinál valami olyat, ami miatt kihívják a rendőrséget, a mentőt, aztán bezsuppolják egy pszichiátriára ráaggatva a közveszélyes jelzőt, és nem lehet tudni mikor engedik ki és még jobban meg fog őrülni, az írásodból nem úgy vettem ki, hogy szeretnétek elveszíteni, márpedig komolyan ez lehet, vagy megint csak ti jártok rosszabbul. Valahogy szembesíteni kéne azzal, hogy mit is csinál, és biztosítani arról, hogy szeretitek őt, de néha nincs teljesen a tudatában annak amit csinál, és ez rá is veszélyes nem csak rátok, ezért kéne orvoshoz mennie. Nem akarjátok, hogy kórházba kerüljön, szeretnétek, hogy veletek éljen, de úgy, hogy ne tegyen közben tönkre titeket. Ilyesmiket kell mondani neki, szintén tisztább pillanatában.

2010. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
agyturkász!!!még mielőtt szegény apukád is megőrül.ha mást nem erőszakkal,de ti is látjátok, nem mehet így a végtelenségig.
2010. máj. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

menjetek el ti apukáddal a pszichológushoz, pszichiáterhez, és kérjetk tanácsot, hogyan lehet anyut odacsalogatni. És apukád addig is próbáljon többet vele lenni, megnyerni a bizalmát! (Sokszor a kapcsolat vagy a család beteg, - az szorul ápolásra - és az egyik személy betegségében tükröződik le.)Az ő kapcsolatuk biztos, hoyg ápolásra, gyógyításra szorul!

Amúgy én mint laikus, valami skizofénféleségre tippelnék. Az például gyógyszerrel sokszor nagyon jól eltüntethető.

Van valami hobbija? Jóga, torna, barátnők, kirándulás?

Vidd a levegőre, etesd egészséges kajával! N eidegeskedj, a pszichológus biztosa tud tanácsot adni! Nagyon helyes, hogy segítessz!

2010. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Én is valami mániákus depresszióra gondoltam, vagy valami effélére, dehát nem vagyok orvos, nem értek hozzá.

Sajnos nagymamám is pszichiátriai eset, de ő már nagyon idős (78 éves), és ilyen idős korában már nem csoda, de neki időskori agyérelmeszesedése van, szóval fizikai eredetű a baj.

Az igaz, hogy apa sokat dolgozik, de másképp nem tudnának megélni! Anyám nem kap munkát, csak minimálbérért harminc kilométerrel arrébb, és az összeg nagyrészét elutazná, tízezer forintért meg semmi értelme dolgozni mennie, mert azért (szerencsére) nem állnak az éhezés szélén.

A pszichológushoz (szerintem) azért nem akar elmenni, mert ő is tudja, hogy valami nem stimmel vele.

Nekem az is furcsa, hogy sok dologra nem emlékszik, vagy másképp emlékszik, viszont arra, hogy mondjuk 1978 május 25.-én milyen volt az időjárás, tökéletesen...

2010. máj. 26. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!