Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális?

Szerintetek normális?

Figyelt kérdés

Van egy találós kérdés, még pedig: "Hogy hívták az Amerikai elnököt 2014-ben?"

Erre az a válasz, hogy "Donald Trump", mert 2014-ben is igy hívták őt. Én sem tudtam erre a helyes megfejtést, természetesen Obama-ra gondoltam, de szorult belém annyi értelem, hogy bosszankodás helyett megmosolyogjam a dolgot.

Na most, ezt feltettem a nevelő apámnak, aki egyből kiakadt mikor megmondtam neki a csattanót. Nem értette a poént, hisztizni kezdett, és mondta hogy rosszul tettem fel a kérdést. Nem értette meg hogy ez egy poén, mert nagy az ego-ja.

Ma feltettem ezt a kérdést a papámnak is. Ott volt a nevelő apám, aki végig ismételgette hogy "nem jó, nem igy kell feltenni a kérdést, ez hülyeség".

Aztán mikor elmondtam a megfejtést, még jobban hisztizett.

A papám azt mondta, hogy érti a viccet, de mikor vissza mentem a szobába, már ő is azt magyarázta hogy ez igy nem jó, és okoskodni kezdett.



2017. aug. 30. 15:33
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Kedves hármas, akkor nézzük át a válaszodat, ha már

"Magyarul tudni kell." és "Aki szerint jó a kérdés, az nem ismeri a magyar nyelv szabályait"


"A kérdés nem jó poén így."

Rossz a szórend. A kérdés igy nem jó poén.



"2014-ben at amerikai elnök NEM Trump volt!"

Senki sem állította ezt. A kérdés a nevére vonatkozott.



"Akkor lehetne ő a válasz, ha a kérdés úgy szólna, hogy a mai elnököt, vagy az X-ik( amennyi Trump) hogy hívták 2014-ben."

Azt a mindenit de okos valaki. Kár hogy akkor nem lenne vicc. A mondat és a válasz igy helyes, de félre vezető. Ez benne a poén.


"Magyarul tudni kell."

Ha nem tudod értelmezni az olvasottakat, neked is tudom javasolni a magyar nyelvet


"3. vagyok. Aki szerint jó a kérdés, az nem ismeri a magyar nyelv szabályait."

Mert te igen?


" Ha azt kérdezem, hogy hívták a magyar miniszterelnököt 2009-ben, Orbánt válaszolod?"


Ohm...igen. Csak kicsélted a nevet és a státusz. Innen is látszódik hogy mennyire butácska vagy. Azt gondolod, hogy ezzel érveltél, miközben csak "magyarosítottad" a viccet

2017. aug. 30. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!