Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit kell várni örökbefogad...

Mennyit kell várni örökbefogadáskor?

Figyelt kérdés
több,mint egy éve várunk,és sehol semmi,nem is bíztatnak,és még nagyon sokan vannak előttünk. itt a fórumon meg csomószor olvasok elvetetett kisbabákról,éhező kisgyerekekről:-(
2010. máj. 25. 15:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
biztos nehéz. de türelem. lehet, hogy pár hónap, lehet, hogy évek még. de ne aggódj biztos lesz babátok. és amikor a diplomaosztóján leszel majd ott, nem fog számítani az a pár év, amennyit vártatok rá. ez most nagyon távolinak tűnik, de így van
2010. máj. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%
Ne törődj a pletykalapok írásaival. Mint a többiek is írták, nagyon változó, mennyit kell várni. Civil szervezeteknél (újszülött nyílt örökbefogadása) is nagyon eltérő. A Bölcső alapítványnál hallottam pár hétről és évekről is. A Gólyahír Egyesületnél kb 3 év. És van még néhány szervezet. A Tegyesznél is van egy sorrend, ami alapján nagyjából be lehet lőni az időt, de ez is változik megyéről-megyére. A magánakciókat egyáltalán nem ajánlom, rengeteg buktatót rejt!!
2010. máj. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
77%

Amikor én szültem a második gyermekemet volt a másik vajúdóban egy olyan nagyon fiatal (magyar)lány aki már a terhessége elején tudta,hogy semmiképp nem tartja meg a babát.Tisztelendő benne,hogy nem ment abortuszra hanem kihordta és a szülőszobába már úgy jött be,hogy az örökbefogadó szülők ott toporogtak kint a bejáratnál.Ahogy megszült a lány meg sem nézhette a picit azonnal vitékk az örökbefogadó anyának.

Úgy tudom az örökbefogadó pár egy anyaotthonban "talált rá" erre a lányra.

Neked is ezt a megoldást javaslom,hogy érdeklődni kéne krízisben lévő kismamák körében,anyaotthonokban,biztos van olyan kismama aki nem akarja megtartani a babát.

Talán ez az út valamivel gyorsabb is,mint a gyámügyes huzavona.

2010. máj. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mi is szeretnénk majd saját baba mellé egyet örökbe fogadni, hogy legalább egy csöppségnek tudjunk segíteni a világon azzal, hogy biztos, szerető hátteret nyújtunk. Sajnos az ismerősök minket sem kecsegtettek semmi jóval. Bár az örökbe fogadás részünkről pár év múlva lenne esedékes, de többen mondták, hogy legjobb esetben 2-3 év a várakozási idő, tehát akár már most is beadhatnánk a kérelmet.

Kitartás! Biztos nem könnyű, de légy optimista! Tervezz bátran több főre, hiszen biztos lesz babátok, csak még nem tudni mikor. ;) Ne a "mikor" legyen a fontos szó, hanem az, hogy "biztos lesz"! Sok sikert kívánok!

2010. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, kitartás, megéri! Igaz én "csak" 1 évet vártam, óriási szerencsénk volt, nyílt örökbefogadás volt. Persze előtte 7 évet lombikoztunk, abba kikészültem. Én már biztos vagyok abban, hogy a lélek kiválasztja, hogy hova és milyen körülmények között akar megérkezni. Kisfiam már 10,5 hónapos, éppen itt áll a lábamba kapszkodva és visít, mert nem tudja megkaparintani az egeret :):) Szóval kitartás, megérkezik majd a Te kisbabád is amikor eljön az ideje, próbáld lefoglalni magad tanulással, ezzel-azzal, én is azt csináltam, így egy picit könnyebb volt. Nagyon-nagyon sok sikert és erőt kívánok Nektek :):):)
2010. máj. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!