Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valòban korai a családala...

Valòban korai a családalapítás 23-25 évesen?

Figyelt kérdés

23 vagyok, 4 éve együtt a párommal, ebböl 3,5 ève együtt is élünk. Jövö héten lesz as esküvönk. Nem hirtelen összecsapva, mert "úgy maradtam" volna, nem vagyok várandòs. Egy éve terveztük el, hogy akkor idén, szerencsére a pénz is összejött, nem segìtett be senki, cask a ruhát vette anyukám (mert ezért volt a kívánsága, hogy vele vegyem, és kifizette).

Gyereket még nem szeretnék, mert nekem pár évig ott az egyetem,

és utána nem lenne rossz pár év munkaviszony sem.

Persze el nem vetetném, de ezért is védekezünk.

Viszont rengetegen ìrják itt az oldalon, hogy 23-25 évesen házasodni minek, még gyerek az ember, gyereknek gyereket meg a legnagyobb marhaság.

Baba számomra 26-30 között lenne ideális, mivel csak egyet szeretnénk.

Saját lakás valòszìnüleg nem lesz, mivel külföldön élünk, és itt arányaiban drágább, mint otthon.


2017. aug. 6. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kinek mi.
2017. aug. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%

Szerintem egyaltalan nem korai, ha a paroddal szeretitek egymast es mindketten igy szeretnetek akkor teljesen jo :)

Sok boldogsagot! :)

2017. aug. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
25 évesen szültem a második gyerekünket, végzős egyetemistaként. Köszönjük, jól vagyunk azóta is, több, mint 20 éve.:-) Szerintem ki-ki maga döntse el, hogy mikor áll készen családalapításra, és ne akarja másra erőltetni a saját álláspontját, nem vagyunk egyformák.
2017. aug. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Illetve sokan magukat hozzák fel példaként, hogy lám, közel a 30-hoz még eszükbe se jutna lekötni magukat, és egy fiatal lányka mèg nyilván nem élte ki magát, pár hónap és úgyis válás, de ök megmondták....
2017. aug. 6. 13:23
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem tök mindegy?? Valaki még 28 éves korában is éretlen szülőnek vagy épp alkalmatlan. Lehet valaki 19 évesen is érett és jó szülő. Teljesen relatív. Nehogymár ebben is más véleményére keljen adni vagy elvárásoknak megfelelni.

Nincs gyermekem még de lelkiekben és agyban is felkészült vagyok kb 19-20 éves korom óta csak sajnos még nincs meg a megfelelő anyagi háttér. Pl ott van unokatesóm most fog szülni 26 éves mindenki óriási meglepetéssel fogadta hogy terhes ugyanis elnem tudjuk (még most se) őt képzelni mint anya saját anyja(azaz a leendő mama) is félve várja a picit mert ismeri a lányát. Mindenki azt hitte hogy előbb nekem lesz gyerekem hiába vagyok sokkal fiatalabb. De ha egyszer még "nem engedhetjük meg magunknak" így várunk.

23N

2017. aug. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "nem élte ki magát" is szituációfüggő.:-) 19 évesen kezdtem az egyetemet a fővárosban, 250 km-re otthontól, 2 éve voltam párkapcsolatban, ami még fél évig tartott. Utána volt még néhány rövidebb kapcsolatom, és aztán találkoztam a későbbi férjemmel. Kiélveztem a nagyváros lehetőségeit, jártunk szórakozni, utaztunk is csoporttársakkal, barátokkal, mire úgy döntöttünk, hogy legyen család, rengeteg élményt gyűjtöttem, válogatni is volt alkalmam. Nem érzem, hogy bármiről lemaradtam volna, pláne, hogy mióta a gyerekek megnőttek, gyakorlatilag független párként is élvezzük az életet, és még messze nem vagyunk öregek.:-)
2017. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne már gyerek egy 23-25 éves ? Hányas volt az ilyen idióta biológiából, aki ezt írta ? Már egy 15 éves sem gyerek, hanem tinédzser. Egyébként pedig mindenki akkor házasodik, vállal gyereket, amikor készen áll rá. Ez lehet 19 évesen vagy 42 évesen is. Senkinek semmi köze hozzá ! Aki belepofázna ilyen szinten az én dolgaimba, azzal minden kapcsolatot megszakítanék. Akkoris, ha rokon. Undorodok a Magdi anyus típusú emberektől.
2017. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az éretlenség és a gyerekség az két külön dolog. Felnőtt vagy már olyan 21 fölött, de attól még lehetsz éretlen. Én 22 éves vagyok, és nekem is van feleségem, és egy gyerekünk is, hiszen dolgozunk normálisan, nincs veszekedés, és jól kijövünk. Szerintem nektek is menni fog ennyi erővel.
2017. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Van aki már 20 évesen is érett rá, és tisztességesen, becsületesen neveli a gyermekét, van aki meg hiába 40 évesen szült, nem foglalkozik a gyerekkel, inkább bulizik, pasizik. Mindkettőre van jó sok példa. Itt igazából a férfiaknál van egy nagy általánosság, nekik kb 30 éves korukig nem való gyerek (tisztelet a kivételnek). Sajnos abból nincs sok példa, hogy egy 20-25 éves apuka a családjával maradt. Persze ennek is van egy másik oldala, hogy szülés után mennyire változik meg a nő, a kapcsolat. Mondok egy példát, 25 éves vagy, csinos, kellemes társaság. Minden 20as pasi vágya. Aztán terhes leszel, meghízol, ha megszületik a baba a tested már nem lesz olyan, a hasad lóg, a melled lóg, sokat leszel fáradt és lehangolt, amikről persze nem igazán tehetsz, de ez egy pasinak sem tetszik. De 30-35ön túl már azért képesek olyan szintű elfogadásra, hogy ezek nem jelentenek gondot.
2017. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A párom 30 éves egyébként
2017. aug. 6. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!