Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik egy válás?

Hogy zajlik egy válás?

Figyelt kérdés

Mi a menete? Nekem milyen szerepem van benne? A bíróságon figyelembe veszik azt, hogy én mit szeretnék?

Tapasztalatok, cikkek, minden érdekel.


14/L



2017. aug. 6. 00:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
66%

14 éves korban is meghallgatják a gyereket - az hülyeség, hogy csak 16 éves kortól -, de 18 év alatt mindenképpen a bíróság dönt, a gyerek véleményét akkor veszik figyelembe, ha egyébként mindkét szülönek ugyanolyanok az esélyei.


A gyerektartás fizetése kötelezö, viszont független a lathatástól - azaz ha nem fizetne, akkor is jár a láthatás. Ha a láthatásra nem mégy el, akkor a veled amradó szülöt megbüntethetik - ha komoly okod van arra, hogy nem akarod a láthatást, azt vagy a megkérdezésedkor mondd el, vagy késöbb a gyámhatóságnál lehet ilyen bejelentést tenni, amit aztán elbírálnak!

2017. aug. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

14 evesen csak annyi szereped lehet, amennyit a szuleid neked szannak. Ha jo fejek es nem a sajat nyomrumkal es egymas bantasaval vannak elfoglalva (en valtam es sajnos szurnyu idoszak meg, ha bekeben is tettuk), akkor megkerdeznek (vagy legalabb az egyikuk megkerdez) teged is, hogy TE mit szeretnel, neked hkgyan lenne jo?


Ha nem.kerdeznek meg, akkor eldontik ok. Ketfele valasi tipus van az egyik a kozs megegyezes, amikor a ferj/feleseg megegyeznek mindenben elmondjak a bjrosagon es szepen azt hatarozatba foglalja a biro es azt kell betartani.

A masik, hkgy ha nem egyeznek meg es a brosag dont helyettuk es ahogy dont ugy kell csinalni.

Ha pl. megegyeznek gyerektartasban, akkor nem kell fizetni, ha ebben egyeznem meg. Egyeb esetben a birosag kiszamol egy összeget annak javara akinel tobbet van a gyerek.

A kapcsolattartas joga (ez a hivatalos neve) pedig szulot es nagyszulot is megillet. Beletartozik szemelyes talalklzas, levelezes, e-mail, cset, telefon stb.

Ezt a jogot valoban csak akor veszik el valakitol ha drogos, aggressziv bantalmazo skizofren. Nagyon gáz embernek kell lenni, hhy ezt bekovetkezzen.

Birosag teged 16 eves kortol kerdezne meg.

Ha nagyon nem akarsz menni valamelyik szulodhoz, annak bizzos van oka. Gondld vegig jogos-e es egesz eletedben sose akarnad latni? Mert a valas heveben lehet igy erzel, de nehany ev mulva meg orulnel, vagy szukseged is lehet a masik szulodre. Figyelj arra, hogy kommunikald az igenyeid a szuleid fele, de ne befolysolja negativan a te gyerek-szulo kapcolatodat az hogy tulsagosan bevonodsz.


Baratnom a gyereke fejet telebeszelte, hogy az apja szemet es emiatt a gyerek evek ota nem megy az apjahoz pedig az midig eljon erte. Ismerem az apjat normalis ember es rettenetesen faj neki ez. O sosem bantotta a gyereket es a ket felnott parkapcsolati problemaja miatti valashoz sincs koze.


Szoval a te feladatod az lehetne, hogy a szuleiddel kulon-kulon probald a kapcsolatod uj alapokra helyezn a valas utan. Hosszu még az elet, ne te lokd el magadtol oket.

2017. aug. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, van oka annak, hogy már nem szeretném látni.

2017. aug. 6. 15:39
 14/14 anonim ***** válasza:
Én 12-13 éves voltam ha jól emlékszem. Nagymamámnál nyaratunk és a szüleink jöttek értünk. Haza mentünk, majd leültünk és elmondták, hogy el fognak válni. A teljes beszélgetésre nem emlékszem, de a lényeg ez volt. Ekkor kicsit ledöbbentünk, de igazából nem tudtuk, hogy mi is lesz pontosan. Apám távol dolgozott, 2-3 hetente jött haza, mikor hogy, de rendszeresek voltak a kiabálások, ajtócsapkodások. Főleg apám hangolt minket anyánk ellen. Mi a bíróságon nem voltunk. Csak eldönthettük, hogy kivel szeretnénk élni. Igazából a veszekedések voltak a legrosszabbak az egészben. Persze a költözés sem múlt el vita nélkül. Apám azóta is szapúlja anyámat ha ott vagyok. Nem mindig, de előfordul. Ennek már vagy 12 éve. Most 24 éves vagyok. Anyámmal jó a kapcsolatom, apámmal nem annyira. Nem tudom elfogadni az új családját, de erről ők is tehetnek, ez külön sztori. Nem is járok túl gyakran.
2017. aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!