Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik egy válás?

Hogy zajlik egy válás?

Figyelt kérdés

Mi a menete? Nekem milyen szerepem van benne? A bíróságon figyelembe veszik azt, hogy én mit szeretnék?

Tapasztalatok, cikkek, minden érdekel.


14/L



2017. aug. 6. 00:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Sok szereped nincs benne, de meghallgatnak, hogy melyik szülődnél szeretnél élni. Évekig is eltarthat, ha a szüleid nem tudnak megegyezni. Rohadt dolog.
2017. aug. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ha valamelyik szülőmet nem szeretném már látni akkor ezt a kérést figyelembe veszik ?
2017. aug. 6. 00:18
 3/14 A kérdező kommentje:
És Nagyon Szépen Köszönöm a válaszod! :)
2017. aug. 6. 00:19
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Akárkihez kerülsz, a másik szülőnek joga lesz a veled való kapcsolattartásra. Ha csak nem káros ez neked (mert mondjuk bűnöző, vagy lelki beteg). Viszont nem életszerű, hogy találkozni akar majd veled az a bizonyos szülő, ha te kézzel-lábbal tiltakozol.
2017. aug. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

És ha nem igényelnénk (vagy nem tudom mi erre a jó szó) gyerektartást? Akkor is muszáj találkozni a másik szülőmmel? (Arra értem, aki fizetné a gyerektartást)

És ha igen, akkor hány éves kortól nincs kötelező láthatás?

2017. aug. 6. 00:27
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, ahhoz nagyon súlyos dolgot kell csinálni, hogy valakitől elvegyék a szülői jogot. Még a börtönbüntetését töltő szülő is láthatja idpnként a gyerekét. Ez nyilván akkor szűnik meg, amikor nagykorúvá válsz. De mondom, nem valószínű, hogy az a bizonyos szülő kierőszakolná a jogát, ha tudja, hogy te látni sem bírod.
2017. aug. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Oké. Nagyon szépen köszönöm!
2017. aug. 6. 00:37
 8/14 anonim válasza:
100%
A gyermektartással ez nem függ össze,ha fizet és a másik fél akadályozza a láthatást akkor is fizetnie kell viszont ha nem fizet is láthat.. Én úgy tudom hogy bizonyos kortól a gyermek eldöntheti hogy szeretné e látni és pszichologus szalvéleményét is kérhetitek. :)
2017. aug. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A gyerektartásnak és a láthatásnak semmi köze egymáshoz.

A gyerektartásról lemondnai elvileg nem lehet.

Figyelembe veszik, hogy mit szeretnél.

2017. aug. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
14 évesen még alapból nem hallgatják meg a gyereket, csak kerni lehet, de a bíróság nem köteles rá. 16 éves kortól kötelesek meghallgatni és onnantól valamilyen szinten a véleménye is számít.
2017. aug. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!