Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha van egy parom, de nem...

Ha van egy parom, de nem kozos a haz kitehet onnan, ha pici még a kozos gyerekunk?

Figyelt kérdés
A paromè a haz , van egy 6honapos babank. De a parom megcsalt es most azt akarja, hogy menjek a hazbol. De nekem nincs hova mennem a gyerekkel, a gyereket pedig nem szeretnem itt hagyni! Mi ilyenkor a megoldas?
2017. aug. 5. 17:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%
És a "párom" mit takar egyáltalán? Férjed? Pasid? Élettársad?
2017. aug. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%

Kivételesen indokolt esetben a bíróság a volt élettársat a másik élettárs kizárólagos tulajdonjoga vagy haszonélvezeti joga alapján használt lakás kizárólagos használatára is feljogosíthatja, ha a lakáshasználatra jogosult közös kiskorú gyermekek legalább egyike feletti szülői felügyeleti jog gyakorlása ezt a volt élettársat illeti meg, és a kiskorú gyermek lakáshasználata másként nem biztosítható.


(4) A bíróság a (2)-(3) bekezdés szerinti osztott vagy kizárólagos használatot meghatározott időre vagy feltétel bekövetkezéséig is biztosíthatja.


(5) A kizárólagos használatra feljogosított volt élettársat a bérlő jogállása illeti meg, azzal, hogy lakáshasználati joga rendes felmondással megfelelő cserelakás felajánlása esetén szüntethető meg.

2017. aug. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Ide vagyok bejelentve! Ez az allando lakcimem. Szamit ez valamit?
2017. aug. 5. 20:28
 14/19 anonim ***** válasza:
37%
Ha oda vagy bejelentve akkor csak úgy nem tehet ki. Főleg ha van egy közös gyereketek.
2017. aug. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%
Ne haragudj kérdező, de én más irányból közelítem meg a kérdésedet.Te tényleg ott maradnál egy olyan emberrel egy fedél alatt, aki megcsalt, és el akar küldeni? Lehet már az új barátnővel tervezik az összeköltözést. És ha te nem mész el, ő meg oda viszi? ... ennél megalázóbb szerintem nem nagyon van. Ahogy már írták, inkább próbálj meg egy anyaotthont. Ott nem leszel ilyen dolgoknak kitéve, és segíteni fognak egyedül álló anyaként talpra állni.A párodról meg annyit, hogy a gyerek anyját nem cseréljük csak úgy le, tehát azért mert neki van más, még a gyerek a tiéd maradhat.Erőt és kitartást kívánok neked ebben a nehéz helyzetben.
2017. aug. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem, nem teheti ki a gyerekét az anyjával. Engem is meglepett, de egy korábbi kérdésnél utánanéztünk, és valóban így van. Az mindegy, hogy hová vagy bejelentve, de a közös kiskorú gyerekkel, ha nem tud hová menni, és övé a felügyeleti jog, akkor is maradhatnak, ha a teljes ingatlan a másik félnek a nevén van.


Az egy másik kérdés, hogy én ideiglenesen maradnék pár hónapot és addig gyorsan keresnék egy másik lakhelyet, mert a kényszeregyüttélésekben sok köszönet soha nincs (családomban is van ilyen, kegyetlen).

2017. aug. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
39%

#12: Igen, a jog lehetővé teszi... De...

Szerintem nincs annál gusztustalanabb, amikor egy férfinak kell emiatt a saját, 100% tulajdonú lakásából kiköltöznie... És ezt nőként mondom.

Együttélni meg? Milyen lenne a másik szobából hallgatni, ahogy az új nőjével szeretkezik?

Albérletre nincs pénz... De minden másra van? Mert a gyerektartást megítélik. A nőtartást csak akkor, ha nem veszélyezteti a férfi önellátását! És ez nem fedezi a nő szükségleteit!


Egyébként ilyen szituban még az is elő szokott fordulni, hogy ha a férfi is szeretné a gyereket, és el tudja tartani (és mondjuk van segítsége arra az időre, amíg ő dolgozik), akkor neki ítélik meg, mert ő tudja biztosítani azt, hogy a gyerek a megszokott környezetében maradhasson! Kivétel, ha szoptatott csecsemőről van szó.

2017. aug. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azért az új barátnőt el ne felejtsd informálni arról, hogy ő is csak egy paraszt a sakktáblán, - amit bármikor beáldozhat a "király"...
2017. aug. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
39%
Megerdemled..
2017. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!