Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El lehet valakit felejteni,...

El lehet valakit felejteni, ha minden kapcsolatot megszakítasz vele?

Figyelt kérdés

Konkrét szitu: egy srác 3-4 éve együtt van egy lánnyal, 30 körüliek. A srác megismer egy másik lányt, titkos kapcsolatba gabalyodik vele, amiből többször próbál kiszállni, de nem sikerül. Végül szakít ugyan a lánnyal, de nem tudja jól dönt e. Nem kezd új kapcsolatot az újjal sem, sőt esetleg megpróbálja visszacsinálni a régit, holott már 3c szakított vele amióta a titkos románc tart.

Görcsösen meg akarja javítani a régi kapcsolatot, pedig már szemmel láthatólag nem szereti, a szex nem működik köztük, de nem tudja mit érez az új lány iránt. Ha minden kapcsolatot megszakít, nem ír neki, nem telefonál, a közösségi lapokról is letörli magát, csakhogy a kísértés e legyen meg, következtethet a régi lány arra, hogy van esély rendbehozni a dolgokat? Vagy az agyából úgysem törölheti ki az új lányt és ha rájön, hogy őt szereti, majd úgyis megkeresi? Az ilyen letörlések, kapcsolatmegszakítások azt jelzik, hogy komolyan helyre akarja hozni az életét, esetleg a régi lánnyal vagy inkább annak a bizonyítéka, hogy nem közömbös az új lány iránt?


2010. máj. 23. 13:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Látom közben írtál még.Ha elméleti síkon kérdezed,akkor én sosem foltoznék egy olyan kapcsolatot,ami ilyen döcögősen megy,ha közben a szívem máshoz húz.
2010. máj. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

igen igazad van.

de létezik olyan, hogy egy 3 éves kapcsolat, tehát nem egy mittudomén 20 éves házasság 2 gyerekkel stb, "ér annyit", hogy egész életében boldogtalan legyen? mert egy házasságért, családért még esetleg hozok egy ilyen áldozatot, de egy 3 éves kapcsolat, amikor még fiatal vagyok...minek erőltetni?

szóval igen, ő így döntött, mégha a szíve az új lány felé húz is, de nem tudom elképzelni, hogy bárki legyen olyan erős, hogy az érzelmei ellenére kitart a döntése mellett, mondjuk évekig. egy ilyen szétesett kapcsolatot amúgyis nehéz összerakni, nem tudom elée-e az elhatározás, hogy de akkor is megpróbálom. azt mondják az érzelmeinek nem tud senki parancsolni.

2010. máj. 23. 14:11
 13/19 anonim ***** válasza:

Vannak akik képesek az eszükkel elnyomni az érzéseiket,az más kérdés,hogy vajon így jól érzik-e magukat utána.Azért nem javasoltam az új lánynak,hogy évekig reménykedjen,mert lehet,hogy így kettejük élete megy tönkre.

Én nem vagyok ilyen.Ha valakibe szerelmes vagyok,annak megvan az oka és ha nem is tart az új kapcsolat sokáig,legalább megpróbáltam és nem kényszerítem magam olyan helyzetbe,ahol alapból nem vagyok boldog.

Nehéz más fejével gondolkodni,biztos megvannak a srácnak is az érvei és lehet,hogy hisz abban,hogy jó döntést hozott.Mindenesetre a teljes elzárkózása azt mutatja,hogy komolyan gondolja.

2010. máj. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

igen, én sem vagyok ilyen.

hát sosem lehet tudni, lehet igaza van a srácnak. úgy értem, ha nagyon rossz lesz neki és semmiképp sem működik a kapcsolata, akkor legalább megnyugodhat a lelkiismerete, hogy ő tényleg mindent megpróbált. ha nem megy, még mindig megkereshet az új lányt, feltéve, ha az még vár rá...

ha meg beleképzelem magam a régi lány helyébe, lehet hálát adnék, ha ilyen szituban a szeretett férfi mindet megtenne, hogy működjön a kapcsolatunk, mégha már nem is szerelmes. szóval innen nézve is érthető végülis.

2010. máj. 23. 14:31
 15/19 anonim ***** válasza:

Én most ilyen helyzetben vagyok, hogy próbálom elfelejteni. Nehéz megállni, hogy ne nézelődjek utána (iWiW, myvip, facebook), de meg kell állnom. Saját magamért. Annyiszor megalázott az utóbbi hónapokban, annyiszor alázott meg, annyiszor mondott nemet, mikor igent is mondhatott volna, hogy már besokalltam. Még utoljára elmondtam, amit akartam, és vége. Azóta igyekszem kikerülni.


20/L

2010. máj. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

El lehet felejteni és a jelek szerint el is akarja felejteni. Aztán vagy sikerül neki, vagy nem, ezt majd az élet hozza...

Más kérdés, hogy azt a régi kapcsolatot érdemes-e megpróbálni újra, de a jelek szerint a srác úgy gondolja, hogy érdemes. Tán a szex se volt olyan szar, csak azt mondta az újnak (tipikus fogás ugyanis...).

Szóval a jelek egyértelműen arra utalnak, hogy a srác szerint érdemes a régit megpróbálni és sokkal jobban érdemes, mint az újat!

2010. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

ma 16:31es:

és szerinted egy olyan kapcsolatot érdemes-e megmenteni, ahol a fiú azt mondja, hogy biztos benne, hogy nem ez a régi lány a nagy ő és nem lesz a felesége, de hát ilyen alapon nem szakítunk valakivel. plusz 4 hónapon át csalta, ezalatt 3x szakított vele, a másik lánnyal naponta(!!) több levelet váltott, programokat csináltak, kikészült a döntésképtelenségtől, lefogyott stb. Ez nem túl sok vészjósló jel? mégha úgy is hiszi, hogy érdemes megmenteni, mert nem akarja megbántani vagy szmplán gyáva, ennyi negatív dolog után van rá esély, mégha ő el is tökéli magát?

2010. máj. 24. 20:28
 18/19 anonim ***** válasza:

16.31 vagyok és nő.

Igen, van rá esély, ha ő tényleg akarja.

Tudod, én egy éven át csaltam meg a páromat, a titkos mindig izgalmasabb, napi ezer SMS, titkos randik, több szex, mint a hivatalossal.

Amikor kiborult a bili, akkor a régihez könyörögtem és azóta is együtt vagyunk, nagy valószinűséggel soha többé nem csalom meg, hiszen tudom már, hogy csak a titok, az izgalom volt a vonzó. 7 év után csaltam meg és azóta újabb 7 év telt el. És szerintem boldogok vagyunk.

Szóval ha a srác komolyan gondolja, akkor bizony bármi lehetséges és az tuti, hogy oka van annak, hogy a régit akarja újra. Bármit is mondott MÁSNAK erről a kapcsolatról, az bizony nem volt igaz...

2010. máj. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

lehet, hogy igazad van...de te gondolom nem mondtál olyanokat, hogy biztos nem a párod, akit megcsaltál lesz a nagy ő, meg hogy csak azért próbálod újra és újra, mert így "kell", mert lehet, minden kapcsolat eljut egyszer ide.

szóval nem az süt a fiúról, hogy annyira szeretem a bnőmet, de hülye voltam, hogy megcsaltam. sőt, semmi lelkiismeretfurdalás, ja és el se mondta a csajnak, hogy félre ment. ilyen alapokon állva, nem tudom lehet e harcolni egy kapcsolatért, ha nem azért teszi, mert őszintén megbánta és szerelmes a régi bnőbe.

2010. máj. 25. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!