Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó azzal büszkélkednie...

Miért jó azzal büszkélkednie valakinek, hogy nincs pénze?

Figyelt kérdés

Apám közel 10 éve alkoholista, amit foggal-körömmel tagad.

Viszont fűnek-fának terjeszti,hogy nincs egy forintja sem, hogy éppen milyen nyomora van, hogy télen rossz a kazánja, hogy nincs meleg vize mert kiment a bojler (nem mintha olyan gyakran fürdött volna addig amíg volt meleg víz).

De tényleg úgy mondja mindig mintha büszke lenne rá, és mindenkivel tudatni akarja.

Például egyszer elkísértem a bankba, mivel semmit sem fog fel az agyával "fordítani kell neki", és mondtam neki,hogy valami 500 forintot be kell fizetnie a számlájára, ő meg a bank közepén ordítva elkezdte mondani, hogy micsoda?Nekem nincs egy vasam sem, hiába mondom szegény vagyok nekem nincs pénzem.

(de tényleg olyan hangon,hogy a süket is felfigyelt rá a bankfiókban)

Ez csak egy példa, rendszeres, hogy vadidegen embereknek is nyomja a sódert, és mindig csak ez az egy témája van.Akármiről kezd vele beszélgetni az ember, a vége mindig az,hogy ő mennyire szegény, és nincs pénze.

A húgom egyszer meghívta a házassági évfordulójára, és apám meg közölte,hogy ő olyan szegény, hogy normális ruhája sincs amiben elmehetne, de amúgy is jobb ötlete van, azt a pénzt amit rá költenénk az étteremben adjuk neki, mert ő abból 2 hétig eszik amit mi ott egyszer elköltünk.(ez annyit jelent,hogy abból 1-2 napig jó nagyokat ihat a kocsmában)


Gondoltam rá,hogy azért mondja ezeket, hogy majd valaki megsajnálja, és ad neki pénzt, de ilyen még a büdös életben nem volt...mindenki csak néz, bólogat, aztán senkit nem izgat,hogy neki nincs pénze, pláne nem idegen embereket.

Mégis miért jó?

(nekünk meg folyamatosan ég az arcunk amikor belekezd ezekbe a monológokba)


2017. júl. 29. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Egyszerű, vannak olyan emberek, akik imádnak panaszkodni.
2017. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Ez nem büszkélkedés, ez panaszkodás, hátha ad neki pénzt valaki.
2017. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De ez nem panaszkodás...a panaszkodás az,hogy jaj beszart a derekam 2 napja alig tudok menni...meg az a hülye rendőr megbüntetett mert előztem a záróvonalon.

Viszont apám csak és kizárólag arról tud beszélni,hogy neki nincs pénze, (és jó okkal nincs).

Magyarul olyan mintha azért panaszkodnék,hogy folyik a csapból a víz, és mennyi vízszámlát fizetek emiatt, holott csak el kéne zárnom :D

2017. júl. 29. 13:22
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Az alkoholisták ilyenek...

Nekem is van olyan ismerősöm, aki állandóan panaszkodik, hogy nincs pénze, de normális munkahelyet nem keres, mert ott nem ihat (ezt persze nem így mondja, de nyilvánvaló :D). Közmunkán teng-leng, minden pénzét elissza, az utolsó 500 forintjából is sört vesz, nem kenyeret. De a szája az sír, hogy ennyi meg annyi ideje nem evett főtt kaját, mert nincs asszony (akit az alkoholizmusával üldözött el), hogy a gyerekei se támogatják (akiket kék-zöldre vert kiskorukban, amikor részeg volt), hogy a szomszédai szóba se állnak vele (piszkos, nem fürdik, ruhát hetente egyszer HA cserél). Mindenkitől pénzt kunyerálna, nem olyan nagy összeget, állítólag kenyérre kellene neki, de senki sem ad számára, mert akkor irány a kocsma.


Keresztapám is ilyen, nettóban 100 e felett keres, de elissza mindet, egy fityingje sem marad semmire sem... Gyerekkoromban elég rosszul esett, amikor évente egyszer mentünk az ottani nagyszüleimhez látogatóba és még csak egy csokit se kaptam tőle, de a rekesz söröket vitte haza, utána meg mondta, hogy most pont nincs pénze (tudom, önző voltam, nem köteles rám költeni, de na :D). Szóval, akit én ismertem alkoholistát, az mind ilyen volt.


Nem tudom, miért jó számukra hangoztatni, hogy nincs pénzük, szerintem ezzel sajnálatot akarnak ébreszteni maguk felé, hogy tudják mivel igazolni, miért isznak. Mert az élet sz.r és azt hiszik, így már empatikusabb lesz velük szemben mindenki, miközben nem akarják észrevenni, hogy az ital miatt nincs pénzük semmire.

2017. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%
Esetleg probáltatok rajta segíteni?
2017. júl. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is volt alkoholista, közeli rokon a családban, soha semmire nem volt pénzük. Az utolsó forintjukat is a piára költötték. Sajnos ezek az emberek csak azt látják, hogy nincs pénz. De, hogy miért azt soha nem fogják meglátni.
2017. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Skorpió87 ***** válasza:
92%

Valószínű bánja, hogy nincs pénze, na de ha több lenne, akkor azt is elinná. Akinek az alkohol az első, az ne várja, hogy pénzeljék, meg egyáltalán...


Ne igyon rendszeresen, és akkor több lesz. Hány ember spórolgatta össze évtizedeken keresztül, hogy ezt-azt megvont magától, hogy több legyen. Minden csak lelkierő kérdése többek között.

2017. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!