Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnátok ekkora összeget...

Elfogadnátok ekkora összeget anyóséktól esküvőre?

Figyelt kérdés

Most júliusba lesz az esküvőnk, lagzival együtt, és 2-4 millióba lesz benn az egész, anyósomék felajánlottak 2 millió forint segítséget, és nem tudom,hogy elfogadjam-e, mert anyósék tipikus azok az emberek, akik szeretnek felvágni, hogy "látjátok nekünk van", az én szüleim nem tudnának minket ennyivel támogatni, maximum 1-2 százezer forinttal, és nem tudom,hogy esne ez neki, hogy anyósék "felvágnak". Ti elfogadnátok?

23/N


2010. máj. 22. 17:17
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
54%

Ez nem leszólás,hanem véleménykülönbség.Te megkérdezted a véleményünket,én le is írtam,hogy mit gondolok.Ha nem tetszett vagy nem egyezett a tiéddel,hát így jártál.

Én nem fogadnám el a pénzt,mert nem lenne szivem egy nap alatt eltapsolni.Pont azért,mert fiatalkorom óta dolgozom a saját bőrömen tapasztalom a pénz értékét és irreális számomra egy ekkora összeget kiadni,egy valóban szép napért,de ami pont nem a galambröptetéstől vagy a csokiszökőkúttól lesz emlékezetes,hanem,azért,mert tényleg két olyan ember tesz esküt,akik nagyon szeretik egymást.Hogy az a nap szép lesz-e,csak rajtuk és a vendégeken múlik.

Szóval ez nem leszólás,hanem saját vélemény.Más az értékrendünk.De nyilván,ez a te életed,a te esküvőd,az anyósék pénze.Úgy is úgy teszel,ahogy akarsz,de megkérdeztél,ezért válaszoltam.

2010. máj. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Arra voltam kiváncsi, hogy elfogadnátok-e, nem arra, hogy véleményezd, hogy egy napra mennyi pénzt költök! Bocsi, nem akartam bunkó lenni, de kiborítt. Anyuval beszélek holnap, leülök anyósékkal is és eldől. Kiváncsi voltam ki mit tenne.
2010. máj. 22. 20:32
 23/30 anonim ***** válasza:
54%

Ja,csak odáig érdekel? Akkor a válasz: NEM

Az indoklást pedig akkor felejtsd el,az már úgysem izgat téged.

2010. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Ne akadj már ki, de tényleg erről álmodtam kiskorom óta, és nem érdekelnek az anyagiak, ha az én álomesküvőm lesz! más esküvőjére én is sokallnám ezt a pénzt, de a sajátom...teljesen más! Ne haragudj, hogy bunkó voltam.
2010. máj. 22. 20:41
 25/30 anonim ***** válasza:
Figyelj, azt írtad, hogy nem érdekel mennyibe kerül. Ha anyósék nélkül is ki tudjátok fizetni, akkor miért foglalkozol vele?
2010. máj. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Ki tudnánk, de jól esne a támogatás, mert mi se termesztjük a pénzt.
2010. máj. 22. 21:44
 27/30 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem én simán elfogadnám a pénzt, akármennyi pénzetek van akkor is ez nagy segítség. Jó ötlet hogy megbeszéled előtte anyudékkal, legalább nem fogja őket meglepetésként érni ha a párod szülei hencegnének.

Amúgy sok boldogságot kívánok nektek! :)

Megkérdezhetem hogy milyen munkával sikerült hogy most így álltok anyagilag? Talán akkor én is úgy terelem magunkat.:))

2010. máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Párom 2 helyen dolgozik, épphosz alszik 3-4 órákat (ezért írtam, h látástól vakulásig), plusz hétvégente maszekol, én pedig kisfönök vagyok egy cégnél:) sajnos sok a munka, de mire jönnek majd a gyerekek szeretnék mindent előállítani nekik, és amúgy is, ebbe a helyzetbe jó, ha van mihez nyúlni...
2010. máj. 22. 22:27
 29/30 anonim ***** válasza:
Én is elfogadnám. Sok szülő arra kuporgatja a pénzét, hogy majd a gyerekének odaadja. Na ennek most jött el az ideje.
2010. máj. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha ki tudom fizetni, akkor nem, mert anyósom a tipikus, bezzeg én segítek rajtatok! ember. Ha nem tudom kifizetni, akkor meg inkább nem tartok ekkorát, mint anyósra szoruljak...
2011. okt. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!