Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Elutasítanátok/elfogadnátok?

Figyelt kérdés

Az a harci helyzet, hogy van egy fiú barátom, akivel tényleg nagyon egy húron pendültünk/pendülünk. Pár hete elég rossz időjárás volt, lehűlt a levegő és mondtam neki, hogy remélem nem lesz másnap 2200°C, mert utálom a hirtelen változásokat. Erre viccesen megjegyezte: "Majd meglátjuk ez ügyben mit tehetek! Még valami óhajod-sóhajod?!"

Én meg hülyeségből felvettem a viccelődését, elkezdtem sorolni, hogy: "2 retúr repjegyet Helsinkibe, 2 jegyet egy őszi bécsi koncertre, könnyű beugrókat a vizsgára, jó vizsgajegyeket, amúgy nyugalmat és sok-sok alvást, hogy kipihenhessem majd a vizsgaidőszakot."

Most így kb. 3 héttel később viccesen visszatértünk erre a beszélgetésre, hogyan áll a szervezkedése, mert az időjárás és még pár dolog nem jött össze.

Mondta, hogy a jegyeket intézi és a turistaosztályra nem fog felültetni, mert annál csak jobbat érdemlek, persze ezt is nevetve, viccelődve adta elő, én meg kontráztam, hogy az is "tökkkéletes, csak Helsinkibe érjek."

Pár napja azonban egy közös barátunktól hallottam, hogy ez a barátom többet érez irántam, mint amit nekem mutat, csak még eddig nem merte elmondani, de már készül. Ez még hagyján is. De azt is megtudtam, hogy valóban szervezi a 2 repjegyet Helsinkibe és azt, hogy 2 hetet ott töltsek... még a szállást is el akarja intézni.

Amúgy valóban szeretnék Helsinkibe eljutni, de egyik barátnőmmel, nem pedig vele.

Ti mit csinálnátok? szólnátok, hogy tudjátok mit érze és azt is, hogy valóban szervezi az utat ergo lelepleznétek? Vagy hagynátok és amikor mindezt előadja, akkor mondanátok meg, hogy tudtátok és csak viccből mondtad/soroltad fel, mert akkor ő is viccelődött?

Tudom... elég ciki a helyzet.


Bocsi, hogy hosszúra sikeredett és köszi a válaszokat!


2011. jún. 27. 18:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Ha nagyon jóban vagytok akár el is mehetnél vele, biztos jól éreznétek magatokat! Aztán ki tudja, lehet időközben te is beleszeretsz:)
2011. jún. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
29%
Ha tényleg elrendezi neked az utat akkora pofátlanság lenne a barátnődet vinni hogy csak na.Azt hiszem hiába érez irántad többet elfog küldeni @nyádba.
2011. jún. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
Ha megszervezi, akkor már menj el vele! Lesz egy jó utatok, aztán majd alakul. Végül is "az is tökéletes, csak valahogy érj Helsinkibe"!
2011. jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%

szegény fiu.

Én örülnék ennek és elfogadnám,ha más lehetőség nem lenne.Csak ne azt tedd,hogy a barátnőddel mész el vele.Inkább menj ezzel a fiuval és utközben szépen a tudtára adod,hogy nem érzel mást,csak barátságot.De az nem lehet,hogy neked is megtetszik majd???

2011. jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

én szolnék neki inkább most, gondold el, az milyen rosszul esne neki, hogy mindent megszervezett neked és te akkor mondod meg neki, h az egész csak vicc volt, részedről, és nem is szeretnél vele menni Helsinkibe.

Igy még visszaléphetne a szervezkedésben.

a másik lehetőség, h ha már ilyen rendes veled, mért nem mész el vele, lehet nem vele szeretnél, de még jol is alakulhat a dolog, egy esélyt szerintem megér, nagyon kellhetsz neki, ha ilyen dolgokra vetemedik, nem lehet h benned is kialakulhat vmi irányába?

2011. jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%

Hát kevés olyan fiú van aki a viccet is teljesíti :)

Még komolyabb kipróbált kapcsolatban is aki megvalósítja a másik álmát , jó meglepetés .

2011. jún. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az fel sem merült bennem, hogy a barátnőmet vinném, ha ő szervezi. Azt úgy értettem, hogyha én szervezném magamnak az utat, akkor barátnőmmel mennék. Paraszt nem vagyok. :)

Csak tényleg nem tudom, hogy elfogadjam-e?! Mert jelenleg képtelen vagyok másként ránézni, mint csak is barát.

2011. jún. 27. 18:59
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha teljesen biztos vagy abban, hogy nem vonz, mint férfi, akkor nem szabad vele elmenned, ha ő fizeti a te utadat is. Ha te fizeted, akkor persze, lehet haveri alapon menni, és ha netán közeledne, finoman leállítod. De elfogadni tőle ilyen ajándékot nem szabad.


Ha egyébként szimpatikus, és nem taszít mint férfi, akkor sem ajánlom hogy ilyen ajándékot elfogadj, mert akkor frusztrálni fog a dolog. Inkább itthon kéne kezdeményeznie, aztán meglátod hogy tényleg tetszik-e vagy sem.


Figyelj, tudom miről beszélek. Állati rosszul elsülhet, ha fizet neked mindent, próbálkozik, te lepattintod, és persze ettől be fog dühödni és kínszenvedés lesz az együtt töltött idő


32/N

2011. jún. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

18:48-as hozzászóló

Az nem vicc, hogy szeretnék menni Helsinkibe... és azzal is tisztában volt/van, hogyha megyek, akkor a legjobb barátnőmmel mennék, mert vele tervezem már lassan 1 éve...(ahogy írtam előbb, csak akkor ha mi ketten szervezzük barátnőmmel az utat).

Hát, hogy bennem bármi is kialakulna, jelenleg nem hiszem. Mert elég nehéz őt úgy elképzelni mint a páromat. Főleg, hogy a barátságunk már-már testvéries...


én szolnék neki inkább most, gondold el, az milyen rosszul esne neki, hogy mindent megszervezett neked és te akkor mondod meg neki, h az egész csak vicc volt, részedről, és nem is szeretnél vele menni Helsinkibe.

Igy még visszaléphetne a szervezkedésben.

2011. jún. 27. 19:03
 10/16 anonim ***** válasza:

Én semmiképp nem mondanám meg neki nyíltan a dolgot, mert akkor zavarba hoznám azzal, hogy tudok az érzéseiről.

Inkább valami módon "meghiúsítanám" a szervezkedést, pl. kijelenteném, hogy a barátnőm is felvetette az ötletet, és tök jó mert már szervezzük őszre a dolgot (ami persze később mégis füstbe menne), vagy valahogyan elhintem, hogy ezen a nyáron nincs is kedvem kitenni a lábam, vagy minden hétvégém be van táblázva, stb.

Ha viszont nem tudnék kitérni a dolog elől, nem mennék el vele úgy, hogy közben reménykedik. Előtte tisztáznám, hogy az lehet, hogy ez életem legszebb ajándéka, de nem akarom elfogadni, mert úgy érezném kihasználom a jóindulatát, hiszen én semmivel nem tudom viszonozni. Gondolom akkor már kiderülnének az érzései is, úgyhogy tisztázni kellene, ki mit érez pontosan.. De még ebben az esetben is könnyen lehet, hogy másra számítana, ha tényleg elutazol vele. Volt egyszer egy barátom, aki tudott nekem szerezni ingyen jegyet egy koncertre, de én hónapokig visszautasítottam, mert amúgy is volt barátom, és nem akartam kihasználni a jóindulatát vagy hogy félreértse a helyzetet. Konkrétan megmondtam neki többször, hogy nem akarok semmit tőle, amit ő tudomásul vett, és végül már én éreztem magam hülyén, amiért nem bízom benne és nem fogadom el a jegyet, amit olyan szívesen adna. Hát persze, hogy ott egyből elkezdett nyomulni:S Legszívesebben felképeltem volna, természetesen külön távoztunk és azóta sem láttam. Milyen dolog már? Ezerszer és még egyszer elmondtam neki világosan a helyzetet, és mégsem érdekelte..:( Ezzel nem azt mondom, hogy a te barátod is ilyen, de ha hajlamos a reménytelen ábrándok kergetésére, akkor talán nem kellene kockáztatnod a barátságot.

2011. jún. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!