Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem merem elkölteni a pénzemet...

Nem merem elkölteni a pénzemet? (lent több)

Figyelt kérdés
Van spórolt pénzem és már egy ideje szeretnék belőle venni egy nagyobb összegű dolgot(erre gyűjtöttem) csak az a baj,hogy nem állunk túl,jól anyagilag és a szüleim mindig kölcsönkérik a pénzemet...és ezért nem szívesen költeném el. Szerintetek gyűjtsek inkább tovább,és ha már több lesz akkor költsem el?(akkor marad még annyi,hogy tudjak nekik kölcsön adni)

2017. júl. 24. 14:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
58%

Először is nagyon jólelkű és céltudatos vagy 13 évesen. Gratulálok!


Szerintem, ha nagyon szeretnéd, vedd meg. Esetleg beszéld meg a szüleiddel.


Csak zárójelben írom, ha mindig kölcsönkérnek és mindig vissza is adják, akkor elég a pénzük, csak nem jól osztják be.

2017. júl. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) lehet,hogy várok még mondjuk karácsonyig és utána veszek egyet. Bár még nem tudom :D
2017. júl. 24. 15:40
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Black Friday 2017, az akcioig varnek-sajat erdeked az olcsobb ar.


Megmondanam a szuleimnek, hogy vasarolni ekkor-, akkor- ezt-azt fogok. Biztos megertoek, es elfogadjak az egyebkent nagyszeru fiuk donteset, barmikor is koltened el az erre szant osszeget.

2017. júl. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Lány vagyok :Dd
2017. júl. 24. 18:21
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
"egyebkent nagyszeru gyermekuk donteset"- bocsanat:))
2017. júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Most így jobban belegondolva nem fűzök ahhoz sok reményt 100-110 ezer alatt lehet kapni egy elfogadható laptopot/notebookot,ami legalább 14" de inkább 15,6" és azért elfutna rajta pl.a sims 4 (ez nem lenne olyan fontos,csak,plussz pont) vagy max.,ahogy az utolsó vaszoló írta meg kell várni a Black Friedayt(remélem jól írtam :'D) tehát lehet átkéne gondolni(nagyon szeretnék,már egyet) és még gyűjtögetni.
2017. júl. 24. 19:55
 17/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elején a "hogy" :DDd
2017. júl. 24. 19:56
 18/20 A kérdező kommentje:
Na most ezt se sikerült leírni....szóval kimaradt a "hogy"
2017. júl. 24. 19:56
 19/20 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Szerintem ezt a témát beszéld meg a szüleiddel. Mondd el nekik, hogy nagyon szeretnél egy laptopot, erre gyűjtesz már régóta. Beszéljétek meg, hogy miért hezitálsz azon, hogy erre költsd a pénzed annak ellenére, hogy egyébként megvan már rá a pénz.

Szerintem, ha ilyen jó értékrenddel rendelkzeő gyereket neveltek a szüleid, akkor ezt is könnyedén meg fogjátok tudni beszélni.

Azt nem igazán értem, hogy miért kérnek mindig kölcsön tőled. Talán ezt is megkérdezhetnéd tőlük, hogy mi a gond, hogyhogy mindig hozzád kell fordulniuk. Mert nekem ez fura, hogy pl mindig vissza tudják adni neked az elkért pénzt. Tehát akkor van ott pénz, csak valamiért nem jól osztják be. Ez furcsa. Ha ennyire értelmes gyerek vagy, hogy mindennek utána tudtál járni a laptoppal kapcsolatban is, akkor talán érdemes lenne érdeklődnöd a család anyagi helyzete iránt is. Mégiscsak egy család vagytok, hátha ki tudtok találni valami megoldást, ha összedugjátok a fejeteket!

Aztán majd írd meg, hogy mire jutottatok! Lesz-e laptop vagy sem. :)

2017. júl. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm szépen! :)
2017. júl. 27. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!