Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha ellopta a...

Mit tegyek, ha ellopta a pénzemet?

Figyelt kérdés

Van egy g.nyó rokonom, anyám tesója. Folyamatosan MINDENT ellop, amit tud, pénzt csinál belőle, és a pénzből piát vesz. Ez az élete, 54évesen 2 munkahelye volt, 10 éve belőlünk él.

Én nem lakok itthon, de a kutyám miatt és anyám miatt muszáj hazajönnöm 1-2 hetente 1-2 napra.

Ma édesanyám hagyott pénzt nekem a konyhában, hogy vásároljak már be neki, hogy ne neki kelljen. Láttam is a pénzt, de hülye módon nem tettem el, hanem ott hagytam.

20perc múlva ez a tetü ember elvette, és letagadja. Mintha kifigyelte volna, hogy én mit csinálok, hova nézek, hol matatok, mert amúgy egész nap ugyanott volt a pénz. Mondtam neki, hogy sürgősen adja vissza, vagy takarodjon le a boltba akkor bevásárolni (mert hogy férfi létére egy kenyeret nem bír venni soha). Azt mondta, hogy ő nem nyúlt hozzá.. veszekedtünk egy csomót, míg elkezdte fenyegetni a kutyánkat, mármint hogy vigyázzunk, mert megjárja.

Fel lehet jelenteni pénzlopásért?

Anyám, nagyanyám nem tesz semmit, ők csak háborognak a folytonos lopáson, de mivel a testvére anyámnak /lánya nagyanyámnak, nem dobhatják ki. (ellentétben velem, akit konkrétan elüldöztek, mert nem tudtam a munkámban normálisan teljesíteni az itthoni bajok miatt).


2014. júl. 21. 14:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Egy ismerősöm is hasonlóképpen járt.

Az asztalon hagyott egy ötezrest,aminek felírta a számát.

A többit kitalálod magad is.

2014. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Ez nem lopás, amit fel lehet jelenteni.
2014. júl. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Csak azon az emberen lehet segíteni, aki akarja. Úgy látszik, hogy anyukád és nagymamád nem ilyenek. Ha évek óta hagyják, hogy meglopja őket a testvér/lány, akkor ez biztos jó nekik így, különben már tettek volna ellene valamit a háborgáson kívül.

Nem a te pénzedről van szó.

2014. júl. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Ez tényleg nem a te pénzedről volt szó, hanem anyudék pénzéről... ellopta, nem volt a kezedben, mondd meg hogy nem találtad a pénzt, nem tudtál bevásárolni. Ennyi.

Nézzen utána ő.

2014. júl. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De az én pénzemet (sőt mi több, a páromét) is nyúlta már le, csak azt nem írtam bele. Volt, hogy a pénztárcámból vette ki, és még rosszul is zárta vissza, és utána tagadta..
2014. júl. 21. 15:04
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
Én elmennék a rendőrségre
2014. júl. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Máskor meg ne hagyjatok kinn pénzt

(asztalon, polcon)

2014. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

Saját pénzt, pénztárcát, stb , ha ilyen rokon bejáratos, elzárunk, eldugunk. Netán egy alapos verés beigérése .

lakáson belül nem minősül lopásnak az ilyesmi. Nem is bizonyítható, hogy nála volt a pénz.

2014. júl. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Skorpió87 ***** válasza:

Nekem is tűnt már el pénzem a tárcámból, mindig le volt tagadva és nyitva volt hagyva, amit tudok, hogy nem szokott nyitva lenni ! Ráadásul rendőrségen dolgoztam, még így is hülyére vett az illető. Feljelentést akartam tenni ismeretlen tettes ellen, de azt mondták, hogy mivel ujjlenyomat töredék van a tárcán, emiatt nem tudnak vizsgálódni. Úgy hogy ott lopnak meg, ahol akarnak, hiába mondok bármit... Egyébként nem hiszem, hogy nem lehetett volna kideríteni sehogy az esetet. Meg van róluk a véleményem. Mai napig nem tudom ki lopott meg konkrétan !



Az hogy fel lett írva a pénz száma, az mit jelent? Ilyet még nem hallottam. A válaszoló vagy valaki üzenje már meg legyen szíves, ha tudja ! Köszönöm

2014. júl. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Skorpió87 ***** válasza:
Akkor ha én bárkinek úgy veszem el a pénzét, hogy nem közlöm vele, vagy letagadom, az nem lopás? Családon, párkapcsolaton belül? Valaminek minősül és hogy nem legális tett, az tuti. Akkor is palira van véve az illető. Nem is értem !
2014. júl. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!