Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha ellopta a...

Mit tegyek, ha ellopta a pénzemet?

Figyelt kérdés

Van egy g.nyó rokonom, anyám tesója. Folyamatosan MINDENT ellop, amit tud, pénzt csinál belőle, és a pénzből piát vesz. Ez az élete, 54évesen 2 munkahelye volt, 10 éve belőlünk él.

Én nem lakok itthon, de a kutyám miatt és anyám miatt muszáj hazajönnöm 1-2 hetente 1-2 napra.

Ma édesanyám hagyott pénzt nekem a konyhában, hogy vásároljak már be neki, hogy ne neki kelljen. Láttam is a pénzt, de hülye módon nem tettem el, hanem ott hagytam.

20perc múlva ez a tetü ember elvette, és letagadja. Mintha kifigyelte volna, hogy én mit csinálok, hova nézek, hol matatok, mert amúgy egész nap ugyanott volt a pénz. Mondtam neki, hogy sürgősen adja vissza, vagy takarodjon le a boltba akkor bevásárolni (mert hogy férfi létére egy kenyeret nem bír venni soha). Azt mondta, hogy ő nem nyúlt hozzá.. veszekedtünk egy csomót, míg elkezdte fenyegetni a kutyánkat, mármint hogy vigyázzunk, mert megjárja.

Fel lehet jelenteni pénzlopásért?

Anyám, nagyanyám nem tesz semmit, ők csak háborognak a folytonos lopáson, de mivel a testvére anyámnak /lánya nagyanyámnak, nem dobhatják ki. (ellentétben velem, akit konkrétan elüldöztek, mert nem tudtam a munkámban normálisan teljesíteni az itthoni bajok miatt).


2014. júl. 21. 14:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Felírja a pénz számát: minden bankjegynek van sorszáma, ezt felírod, és ha a rokon ezt ellopja, akkor azonosítani tudod, hogy az a 10ezres a tiéd volt és nem az övé, hiszen ott van a száma. Nem tudom, hogy hány jegyű a sorszám, de meglehetősen kicsi az esélye, hogy bele lehessen trafálni csak úgy, szóval gyakorlatilag ezzel bizonyítod a lopást.
2014. júl. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Egyszer, mikor másik városban tanultam, kedden volt a vizsga napja. Hétfőn egy pár órás átbeszélés. Én úgy döntöttem, nem vasárnap megyek fel délután, hanem hétfő reggel. A vasútállomáson döbbenten figyeltem, ahogy a pénztárcám üres, akárhogy is kutatom. A vonatállomáson kellett megvárnom hajnaltól anyámat, mert még buszjegyre se volt pénzem...Még jó, hogy nem a vizsga napján történt mindez.

Egyébként ez a kis tolvaj már ült börtönben lopás, benzinkútról fizetés nélküli távozás, ittas vezetés miatt..

2014. júl. 21. 16:17
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem, pár napja volt egy kérdés, amiben az apa gyűjtögető, és a fiú kidobta néhány cuccát, és ott még a mozgó virsli kidobása is lopás volt.
2014. júl. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Skorpió87 ***** válasza:

Vagy nekem például, hogy mentem volna bevásárolni és a fizetésemből egy 500 ft maradt. Ott keresgéltem a boltban, hogy hol a pénzem. Aztán arra sem emlékeztem, hogy haragomban költöttem-e az 500-asból, vagy nem vettem semmit...



Értem már, köszönöm a választ. Jó ötlet, tényleg. Csak az illető, akire gyanakszom nem egy beosztós "fajta". Ahogy jön a pénz, úgy megy. Akkor mehettem volna üzletből- üzletbe, hogy hol kezdte a költést és max. elkértem volna a papírbénzeket :)

2014. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
És, mi az, hogy még ő fenyeget téged? Ne hagyd magad. Legközelebb lopna, ajánlom én is az első válaszoló által írt trükköt, utána meg lakást bezárni, hogy ne meneküljön, és hívni a rendőrséget. Esetleg odahívhatsz több sértettet is, akik tovább nehezíthetik a helyzetét.
2014. júl. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Menj el alkoholizmussal foglalkozó szakemberhez, mert Téged is érint ez a probléma, nyilvánvaló. Ott megmondják, hogyan kell viselkedni a nagybácsival, hogy ne árthasson neked.
2014. júl. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!