Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem merem elkölteni a pénzemet...

Nem merem elkölteni a pénzemet? (lent több)

Figyelt kérdés
Van spórolt pénzem és már egy ideje szeretnék belőle venni egy nagyobb összegű dolgot(erre gyűjtöttem) csak az a baj,hogy nem állunk túl,jól anyagilag és a szüleim mindig kölcsönkérik a pénzemet...és ezért nem szívesen költeném el. Szerintetek gyűjtsek inkább tovább,és ha már több lesz akkor költsem el?(akkor marad még annyi,hogy tudjak nekik kölcsön adni)

2017. júl. 24. 14:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Igen, szerintem még várj egy kicsit. Így marad akkor is tartalékod, ha már megvetted a nagyobb összegű dolgot.
2017. júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

És mondjuk mi lenne, ha a szüleid - két! kereső ember - nem belőled élne, hanem megtanulnák beosztani a pénzt?!


Egyébként furcsa, hogy eddig nem kellett kölcsön, most, hogy hirtelen keresel, annyival megnőtt a rezsi, hogy elszedik a pénzedet. Nem gondolod, hogy valami nem stimmel?

2017. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Ez azért attól is függ mire költenéd. Ha abszolút luxus cikkre és megvagy(tok) nélküle, akkor tényleg hagyd még (talán idővel rá is jössz, hogy felesleges).


Amúgy mindig jó, ha van pár havi megélhetéshez szükséges félretett pénzed. Sose nullázd ki magad, mert bármikor történhet valami, ami miatt sürgősen kellene a pénz.

2017. júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó honnan tudod hogy a kérdező dolgozik, azt hogy eddig nem kértek kölcsön vagy azt hogy nem-e történt valami ami miatt kiesik egy fizetés?


Az én apukám beteg lett, nem tud dolgozni, viszont a tápszere, meg a vitaminjai havi szinten 30-40 ezer forintba kerülnek, emellett a diétás étkezés, minőségi alapanyagok...gondolom nem kell mondani. Nem tudhatjuk mi történt abban a családban.


Kérdező, én, ha tudnám nélkülözni az adott tárgyat, nem költeném el a pénzemet, gyűjtenék tovább. Szép dolog hogy megdolgozol és küzdesz azért amit szeretnél, ezt nagyon tisztelem benned, de ha úgy érzed a szüleidnek jó oka van arra hogy tőled kérjenek, és amúgy jó a viszonyotok, én tartogatnám a pénzt.

2017. júl. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
Hááát, én kivételesen azt mondom, hogy költsd el. Mennyire állnak rosszul anyukádék? Mármint ha éheztek, az is más tészta... De ennek az lesz a vége, hogy szépen apránként elkéregetik tőled, és soha nem tudod megvenni amit akartál. Az ő kezükből meg kifolyik. Hidd el, be tudnák osztani a sajátjukat, ha muszáj lenne. Csak ott motoszkál az agyukban, hogy van ott bőven még, nálad, ha arról van szó, hogy kéne valamire. Régen én is ilyen voltam, tudtam volna venni egy tévét, de halogattam-halogattam, aztán a tévé ára úgy elfolyt, hogy azt sem tudom végül mire ment el.
2017. júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
szerintem is várj egy kicsit, és csak később vásárold meg a terméket.
2017. júl. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor várnék vele, ha a szüleid úgy kérnek kölcsön, hogy nem a saját hibájukból kell. Ha elcseszik a többi pénzüket cigire stb.-re, én bizony elkölteném azt a pénzt az utolsó szálig.
2017. júl. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Mégcsak 13 éves vagyok,szóval nem dolgozom csak már több éve gyűjtök(ünnepekkor mindig kaptam egy keveset) egy laptopot szeretnék,de nem olyan fontos...annyira nem vagyok képbe az anyagi dolgainkkal,de azt tudom,hogy nem a legjobb helyzetben vagyunk.
2017. júl. 24. 14:42
 9/20 A kérdező kommentje:
A pénz kajára kell...nem azt mondom,hogy pl.éheznénk,mert szerintem azért meg lehetne oldani...de én szívesen adom nekik a pénzemet,hisz úgyis visszakapom,meg hát nem magukra költik
2017. júl. 24. 14:44
 10/20 anonim ***** válasza:
32%
Én inkább gyűjteném magamra. Most még alig vannak óráid, kevesebb mint egy egyetemistának, gimnazistának, inkább vedd meg a laptopot most, hogy ne 17 évesen kelljen 9 óra után még dolgoznod. De ezt te tudod neked kell elkölteni. Főleg ha tudnak nélküled nélkülözni.
2017. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!