Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kell ezt elviselni? Már...

Hogy kell ezt elviselni? Már nagyon kiborit, hogy "idegbeteg".

Figyelt kérdés

Párom (25/F) régen nem volt ilyen.Utóbbi másfél-két évben viszont elviselhetetlen amit művel...mindig mindent rögtön akar,ha nem ugy történik valami ahogy szeretné,hisztizik mint egy kislány.Mindennel határidő előtt akar kész lenni 3 héttel,odaérni hamarabb 3 órával,ideges,toporzékol ha várnia kell bármire.

Mióta dolgozik,és mellette suli levelezőn,azóta nehezen viselem ezt...mintha annyi dolga lenne,hogy melo+suli,mire hazaér,addigra várjam kész kajával,és csak vele törödjek...mintha én nem 12óráznék rengeteget ugy hogy 3 hét és államvizsgázom...

(bár ha estig melozom,akkor egy ideje nem vagyok hajlandó előző este elkésziteni a kajáját másnapra,megtudja ő is csinálni ha leirom mit hol keressen,mit hogy csináljon,ezt sérelmezi is,meg a bevásárlást is,de muszáj,egyedül nem vagyok hajlandó mindent)

Hogy kell erről leszoktatni?

Ma is 10től vizsgája van,(3 hete én megcsináltam az anyagát rá,neki semmi dolga nem volt vele),de már 6kor kellnünk kellett,h ő 7re beérjen,legyen ott parkolóhelye ahol szereti hagyni a kocsit,bár elképzelésem nincs mi j neki,h utána ül a kocsiba 9ig,mert rajta kivül senki nem megy be ilyen korán...de én keljek fel vele attól hogy tegnap is reggel 5től este 8ra értem haza melóból...(én menjek el hajnalban ugy hogy nem ébresztem fel őt persze,mert ő 7re jár)

Még másfél év hogy suli+melo neki (nekem még 2,ősszel kezdem a következőt),nem fogják kibirni az idegeim...


Ötlet?

22/N


2010. máj. 22. 08:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

nincs mitől idegösszeomlást kapnia,hétközben melózik csak,ráadásul olyan helyen ahol nem nézik,hogy mikor jön-megy,csak legyen meg a havi óraszáma,hétvégén tanul csak


kikapcsolódás...már erről lemondtam nagyjából,nyáron 2 hétvége megszokott helyen strandon,és ennyi...ő sétálni után (kocsihoz van nőve),sehova nem tudom elráncigálni,vagy ha mégis,akkor duzzog,hogy de neki enm volt kedve


nem tudom mit kezdjek vele

szeretem,de nem birom

2010. máj. 22. 10:52
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A párod kényszeres viselkedésű, vagy nagyon elkényeztetted. Számomra a korán reggel indulok, mert parkolóhelyem kell e legszörnyűbb. Az az érzésem, hogy folyamatosan feladod magad. Nincs az életedben olyan, hogy én is akarom, és megkapom. A feladatod a párod teljese mértékű kielégítése. De nem kapsz vissza semmit. Az aranytartalék felhasználása után egy megfáradt üres nő maradsz. Nem hiszem, hogy erre lenne szükséged. Egy kapcsolat akkor jó, ha az elmondhatod, hogy kapok és adok játék jelen van az életetekben.
2010. máj. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A párod lehet, h. szorongásos BETEGSÉGBEN szenved. A túl nagy stressz, ha tartós,éveken át tart, ki tudja váltani ezt.

írtad, h. nem tudod mitől kapna idegösszeomlást, mert h. csak hét közben dolg....stb.

Nézd, ahogy az előttem szóló is írta, NEM MINDENKI EGYFORMA.

Írtad is, hogy sokat alszik, te meg sokkal kevesebbel is beéred, megy a motorod simán. A szorongásos betegségek egyik tünete, hogy az illető sokat alszik, és nagyon hamar elfárod, attól is, amitől egészséges emberek nem fáradnak el. A negatív dolgokat nem gonoszszságból mondja, hanem szorong = ez egy folyamatos aggódás. Mindenen aggódik az ilyen szemnélyiségében beteg ember. Lehet, h. te nem érted, hogy ha te bírod ezt, és meg is halnál, ha nem lenne rajtad ennyi teher, de figyi, akinek hiányzik egy keze, attól ugye nem várják el u.azt a teljesítmény, ő pedig ilyesmi, mivel Beteg.

A gyógyítást sokszor gyógyszerrel csinálják, ami nem is gyógyítás, csak tünetenyhítés, és sz.tem nem jó.

Neki a fejében meg a lelkében kell magát átprogramoznia, hogy ne a dolgok negatív kimenetelére számítson, és akkor nem fog szorongani. Neki meg kéne változnia, hogy "szarni rá" típusú ember legyen. Ezt ha nem érteted meg vele, mind kettőtők élete földi pokol lesz hosszútávon. A tünetei nagyon ismerősek nekem...

Muszály, hogy megváltoztassa a gondolkodását.

Amúgy a suli abbahagyása részlet kérdés, mert ő anélkül is ilyen lenne, akkor a melóján aggódna túl.

Kívánom neki, hogy tudja venni ezt a hatalmas akadályt, és meg tudjon változni, gyógyulni. Járhatna pszicomókushoz is.

2010. máj. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

tudom hogy nem ellenem irányul,mert szeret engem

saját magának árt ezzel,rengetegszer átbeszéltük ezt,olyankor fél napig nyugi is van (nem csak látszolagos,olyankor tényleg le is nyugszik),de ennyi,előjön ismét,és látom a szemében...

pszichológus esélytelen,ő ilyenhez nem rángatható el,nem hisz benne

sulit biztos hogy nem hagyja abba,az neki kudarc lenne,meg szereti is amit tanul,csinál

próbálok türelmes lenni,de van egy határ,ami után nekem se megy

2010. máj. 24. 09:24
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát lehet h nem fog tetszeni, amit mondok, de nekem nagyon úgy tűnik, a te párod csak simán önző. Én nem írnám meg helyette a tanulnivalóját, egy társnak nem ez a dolga. Gyakorlatilag anyaként viselkedsz, és ő is azt várja el tőled. Ez gáz, akkor is, ha sok nő belemegy ebbe az egészségtelen szerepbe. Nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy ilyesmit el kéne viselned. Le kell szögezni dolgokat, pl h nem vagy az anyja, és ha ez neki nem tetszik, akkor én lépnék. hacsak nem akarsz majd kisgyerekek mellett még felnőttet is nevelni. 8kor le kell feküdnie? Valóban kényszeres. De biztos h neked kell az orvosának is lenni? Szerintem mi nők SOKKAL többre születtünk, és sokkal többet érünk anál, semhogy az önző férfiakat szolgáljuk, életüket könnyítsük és anyjuk helyett anyjuk legyünk.

Ettől mi nem leszünk sem jobbak, sem többek, és minél több nő érti ezt meg, annál kevesebb pasi fogja őket - minket - kihasználni. Én is megtanítottam minden pasit vasalni, főzni, nincs abban semmi különös. Vagy fizetni kell bejárónőt.

2010. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ezt nem kell, sőt nem szabad elviselni. Nagyon késő lesz, mire rájössz, hogy kár volt a fiatal éveidet elpazarolni.

Próbáld végiggondolni úgy, mintha a legjobb barátnőd panaszkodna Neked, hogy így viselkedik a párja. Ez esetben nem a szíveddel gondolkodnál, hanem az eszeddel.

Okos, fiatal lány vagy, egyenrangú kapcsolatra törekedj. Ha igaz lenne, hogy belátja a hibáit, akkor valóban változna. Sajnos, csak azt mondja ilyenkor, amit Te hallani akarsz. Szorítok Neked, ne kelljen évek múlva bánkódnod. A nők általában az újra- és újra megelőlegezett bizalommal rontják el a saját életüket.

2010. máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

ha olyan kedve van,akkor képes renddel meg vacsival várni otthon,de ez ritka,meg olyankor elvárja hogy agyondicsérjem...


makacs vagyok,tulzottan elhatároztam hogy kinevelem belőle (azt már sikerült hogy nem log az anyjáékon állandóan,régen ilyen is volt,ma már nyoma sincs)


meg tulságosan megszerettem (nem első,meg nem is második pasi az életemben,előtte jóopár nála sokkal rosszabb tulajdonságokk birókat tettem lapátra)

2010. máj. 24. 15:20
 18/18 anonim ***** válasza:

15.14-es vagyok

Minden egyes hozzászólásodból látszik, hogy jó ember vagy, s hogy keresed a megoldást. Én csak azért sajnállak, mert így kihasználható vagy, pedig élhetnél egy kiegyensúlyozott kapcsolatban is. Ennyi idősen nem szabadna, hogy ilyen terhet cipelj. Természetesen Te fogsz dönteni, én csak féltelek. Minden jót Neked!

2010. máj. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!