Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kell ezt elviselni? Már...

Hogy kell ezt elviselni? Már nagyon kiborit, hogy "idegbeteg".

Figyelt kérdés

Párom (25/F) régen nem volt ilyen.Utóbbi másfél-két évben viszont elviselhetetlen amit művel...mindig mindent rögtön akar,ha nem ugy történik valami ahogy szeretné,hisztizik mint egy kislány.Mindennel határidő előtt akar kész lenni 3 héttel,odaérni hamarabb 3 órával,ideges,toporzékol ha várnia kell bármire.

Mióta dolgozik,és mellette suli levelezőn,azóta nehezen viselem ezt...mintha annyi dolga lenne,hogy melo+suli,mire hazaér,addigra várjam kész kajával,és csak vele törödjek...mintha én nem 12óráznék rengeteget ugy hogy 3 hét és államvizsgázom...

(bár ha estig melozom,akkor egy ideje nem vagyok hajlandó előző este elkésziteni a kajáját másnapra,megtudja ő is csinálni ha leirom mit hol keressen,mit hogy csináljon,ezt sérelmezi is,meg a bevásárlást is,de muszáj,egyedül nem vagyok hajlandó mindent)

Hogy kell erről leszoktatni?

Ma is 10től vizsgája van,(3 hete én megcsináltam az anyagát rá,neki semmi dolga nem volt vele),de már 6kor kellnünk kellett,h ő 7re beérjen,legyen ott parkolóhelye ahol szereti hagyni a kocsit,bár elképzelésem nincs mi j neki,h utána ül a kocsiba 9ig,mert rajta kivül senki nem megy be ilyen korán...de én keljek fel vele attól hogy tegnap is reggel 5től este 8ra értem haza melóból...(én menjek el hajnalban ugy hogy nem ébresztem fel őt persze,mert ő 7re jár)

Még másfél év hogy suli+melo neki (nekem még 2,ősszel kezdem a következőt),nem fogják kibirni az idegeim...


Ötlet?

22/N


2010. máj. 22. 08:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mind a ketten ki vagytok zsigerelve, amit már nem bír el a kapcsolatotok.
2010. máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Akkor miért nem hagyod ott? Ennyire szereted? Mert akkor tűrj szamár módjára, de ennek így semmi értelme.Előbb utább úgy megfogod utálni,hogy már a szemét is kikaparnád
2010. máj. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
semmi baj nem lenne azzal h melo+suli,más is ezt csinálja,csak egyszerűen nem érti meg,hogy ha nem 100%on teljesit,akkorsincs semmi,meg ha nem minden rögtön van,akkorse hal bele
2010. máj. 22. 09:01
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

akkor maximalista..hmm.Én is suli+melózom...ráadásul szállodában 12 óra és levelező pont mint a párod.


Hát ő ilyen.Így kell elfogadni,ez sajna nem fog változni.

2010. máj. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

én is szállodában melozom,de mellette nappali:D


de régebben nem volt ilyen,ha igy ismertem volna meg,akkor azt mondom ok,igy szerettem bele...de messziről se volt ilyen

eljárogattunk sokat,megvolt állandóan ideges minden apróság miatt (mert semmi olyan dolga nincs,amiért átlag ember aggódna,tökéletes hátteret kap mind a szüleitől mind tölem)

most meg kimozdulni talán ősszel utoljára (hála a melomnak emiatt kevésbé akadok ki)

plussz az állandó pesszimizmus...ez sem fog sikerülni,az sem fog (pedig sosem volt olyan még hogy valami nem sikerült volna végül)

2010. máj. 22. 09:17
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Lehet hogy sokan csinálják így, de nem mindenki bírja.

Kevés alvás, túlpörgés, nem pihenés okozhat betegséget.

Nekem volt egy ismerősöm, akinek a szíve ment rá.

Szóval ha nem bírja el kell azon gondolkozni, hogy változtatni kéne.

Nem tudom hány évesek vagytok, meg milyen végzettségetek van.

De biztos, hogy az a suli olyan fontos?

Munkája úgyis van.

Vagy kevesebb munka valamivel.

Vagy esetleg könnyebb suli, mondjuk egy szakma, ami sokat is érhet, és sokkal könnyebb elvégezni?

Lehet hogy fontosnak érzitek most a sulit, de annyit nem ér, hogy az egészségetek, vagy a kapcsolatotok rámenjen.

Hiába mondjátok azt is, hogy csak 3 év, és a jobb életért ezt el kell viselni, de ha belebetegszik, és utána nem tud dolgozni semmi értelme nem volt.


És fontos, hogy nem szabad ért bántani, ha mondjuk ő nem bírja, beteg lesz, vagy ilyesmi.

Nem mindenki egyforma, és attól hogy te bírod, még nem mindenki tudja ezt végigcsinálni.

2010. máj. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy bírod mellette nappalin jézusom:s Mondjuk attól is függ mit tanulsz:D Legofadom turizmus vendéglátás:)Mert én azt:D Még fél évem van ezen kívül, de így is nehéz,mert ugye nem nagyon engednek el:S


A párodra visszatérve...lazítsatok nyáron.Ennyit tudok tanácsolni

2010. máj. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak 20 vagyok, de én is ilyen voltam, sőőt rosszabb. Amikor harmadikos gimis voltam, nyugtatókat szedtem, a dolgozatokra egy héttel hamarabb kezdtem készülni mert ideges voltam, hogy nem végzek, egy sima dolgozatot remegő kézzel írtam. Nahát persze aludni sem tudtam az idegességtől. A következő évben pedig amikor érettségiztem minden magától megváltozott. Ok nélkül, pedig érettségi volt. Nem értettem, hogy egy érettségi miatt miért izgulnak mások, nem az életük múlik rajta, lesz ami lesz. És ha hiszed ha nem, minden egyes vizsgára úgy mentem be, hogy szószerint egy cseppet sem izgultam. Azóta teljesen nyugodt vagyok, nem tudom mi változott meg. Szóval lehet, hogy a párod is egy idő után magától felhagy ezzel.
2010. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kimerült szegény. Tudom, neked is nehéz, de - ahogy az előttem válaszolók is leírták - nem mindenki bírja egyformán. Ahogy olvasom, nekem az villan be, hogy a párod az idegösszeomlás határán van - ha még át nem lépte. Segíts neki kikapcsolódni, éreztesd vele minél többször, hogy mennyire szereted és mellette állsz. Ha van fél órátok, menjetek el sétálni, beszélgessetek sokat, próbáld megnyitni, neki is hatalmas megkönnyebbülés lesz, ha beszélhet a gondjairól. Hidd el, abszolút megértelek, borzasztó nehéz egy ilyen helyzetben neked is helyt állnod, de erről (is) szól a párkapcsolat: jóban-rosszban. A párodnak most nagy szüksége lehet a te támogatásodra, szeretetedre, megértésedre, türelmedre, hogy kiláballjon ebből az állapotból. Remek emberek vagytok mindketten, hogy suli, munka mellett önállóan éltek. Sok erőt és boldogságot kívánok mindkettőtöknek.
2010. máj. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

akkor sokrban


alszik napi 8-10 órát,mert 8-kor mindig lefekszik (denehéz volt megszokni,én éjfél előtt sosem aludtam,és simán kelek hajnalban)

mérnökként dolgozik,melohely fizeti a sulit,hülye lenne nem kihasználni (és én megcsinálom minden beadandóját,tehát neki csak a megtanulós része van)


mérnöki diplomám lesz 3 hét mulva,és gépészmsc-be kezdek ősszel,szintén nappalin,melo mellett...sztem belehalnék ha nem lenne állandóan vmi dolgom

2010. máj. 22. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!