Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha genetikai teszt alapján...

Ha genetikai teszt alapján 35-40% lenne, hogy a tervezett gyereketek örököl egy betegséget, vállalnátok?

Figyelt kérdés

Nem súlyos deformitás, nem èrtelmi sèrültsèg, nem testi fogyatèkosság, nem látványos dolog.

Kb. cukorbetegsèg "súlyú", kordában tartható, de le nem győzhető viszont odafigyelèssel teljes èlet èlhető vele.


2017. júl. 18. 16:06
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
49%
Mint cukorbeteg mondom, hogy nem vállalnám! Egy életre szóló betegséggel együtt élni nem is élet, hanem kínszenvedés! Nem véletlenül nem örökítem tovább én sem a selejtes géneimet!
2017. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
68%

Engem megriaszt, hogy mennyien valami tragédiaként élnek meg egy karbantartható betegséget. Ha valóban cukorbetegség súlyú (bár a kérdező nem írta le a betegséget), ami gyógyszerrel és diétával tökéletesen karbantartható, akkor abszolút nem értem a fintorgást... Az abortusz fel sem merülne. Ha vesszük a cukorbetegséget, egy 1-es típusú cukorbeteg gyerek mellé simán vállalnék testvért.


De a kérdező sokat segítene, ha leírná a betegséget, hogy biztosan lássuk.

2017. júl. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
14%
Miért olyan fontos, hogy pontosan mi az a betegség? Cukorbetegség súlyú, ez a lényeg.
2017. júl. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
82%
#43 Mert lehet, hogy nem az...
2017. júl. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
71%
Nézd, vagy sose akart gyereket a feleséged, és ez az ürügy, vagy közel sem olyan csekély súlyú a dolog, amennyire Te leírtad, ha egy gyereket akaró nőt ennyire el tud tántorítani a terveitől.
2017. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
63%

Betegségtől függ a dolog.

Nálunk pl. a gyenge látásra van nagyon nagy esély (az én családomban is sok probléma volt, a párom örökletes dolgok miatt kb. félig vak volt gyerekként, 16 koráig orvostól orvosig járt, többször műtötték, mikor ő azt mondta, hogy elég volt, nem akar többet), de ezzel azért lehet teljes életet élni, még ha okoz bizonyos gondokat is.

Cukorbetegséggel is lehet jó életet élni, ha nem szörnyülködéssel van kezelve, hanem úgy, mint mondjuk egy glutén, laktóz, vagy bármilyen más érzékenység, nem kell horrort nevelni a gyerekbe. (Ismerek olyan gyereket, aki rendesen gyűlöli magát, mert az lett belénevelve, hogy az inzulin rossz és ő nagyon-nagyon beteg.)

Egy súlyos, tartós betegséget, ami állandó orvost, odafigyelést, folyamatos feszültséget jelent, hogy mikor lesz rosszul a gyerek, nem biztos hogy mernék vállalni, nem tudom, lenne-e elég kitartásom hozzá.

Egy súlyosabb dolog esetén pedig nem tartanám meg a babát. Tudom, sok olyan példa van, hogy orvos tutira mondta a betegséget, és mégis egészséges lett a gyerek, de én nem merném vállalni a kockázatot.

2017. júl. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon eltűnt a kérdező... Ha tényleg olyan csekélység az a betegség, miért nem mondja meg mi az?
2017. júl. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
50%
A borzasztó csekély betegségeket eleve nem szűrik genetikailag. Még a magán, fizetős genetikai vizsgálatok is csak egy bizonyos százalékát fedik le azoknak, amik előfordulhatnak. Ha mindkét családban fellelhető a hajlam és direkt ezt nézték, akkor sem hiszem, hogy cukorbetegség szintű, lévén a legtöbb élettel simán összeegyeztethető, tarsós betegség/súlyos fogyatékosság kategórián kívül eső dolgokat szűrni sem szűrik, illetve sok minden nem kimutatható. Ez egy anonim fórum, ha a kérdező képtelen megnevezni, mindenféle kockázat nélkül, hogy mi is az,amire gondol, akkor hajlamos vagyok kaumnak gondolni. Piszlicsáré, diétával megoldható betegségcsoportoknál nem igaz, hogy elzárkózik az anya teljesen (legalábbis nem ilyen okkal), ha egyéb invazív terápiára szoruló állapotról van szó, az meg már megint más történet. Most akkor hangulatkeltés, vagy megtudhatjuk mi az a titokzatos betegség, ami cukorbetegség szintű és az anya nem vállalja be, illetve amit genetikailag szűrnek és mégis olyan érdekesen öröklődik, hogy mindkét ágról hordozott hajlam esetén is "csak" 30-40% ??? Nem látom be, miért ne lehetne elárulni ezt a lényeges dolgot, ami nélkül lássuk be, érdemben válaszolni lehetetlen.
2017. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
73%
Na hát baromira nem mindegy, miről van szó. Alapvetően nem akasztanék terhet a gyerekemre, vannak dolgok, amikkel együtt lehet élni, de azokkal sem mindig könnyű... amúgy el nem tudom képzelni mi lehet az. Ételérzékenység nem lenne kizáró ok, az lenne csak, ami határozottan hátrányba hozná az élete során.
2017. júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
68%
Elméleti a kérdés és a kisbetűs rész elég jól behatárolja, hogy milyen típusú betegségről van szó. Szerintem ennyi elég ahhoz, hogy elméleti síkú választ lehessen rá adni. Mint ahogy sokan adtak is. És szerintem nagyon fontos lenne, hogy még mielőtt összeházasodik két ember, átbeszélgessenek ilyen dolgokat (tehát igenis elméleti síkon), hogy ne akkor döbbenjenek rá, hogy a másik hogyan gondolkodik róla, amikor valami genetikai teszt kidob egy ilyet évekkel azután, hogy összeházasodtak.
2017. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!