Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt egy barátnak...

Hogy lehet ezt egy barátnak szépen megmondani?

Figyelt kérdés

Szóval az egyik barátnőmnek van egy 6 éves kislánya. A gond az,hogy nagyon elkényezteti. Illetve ezzel még nem lenne gond, hanem, hogy amikor pl. a lányokkal náluk vagyunk egyszerűen nem tudunk normálisan kommunikálni. A gyerek szó szerint csicskáztatja az anyját. Mindenért átküldi a szomszéd szobába, akkor találja ki, hogy éhes, stb. A legrosszabb, hogy a barátnőnk meg rögtön ugrik. Ha véletlenül nem, jön a sírás, vagyis inkább a hiszti. Én komolyan mondom, hogy ilyet még nem láttam, hogy egy 6 éves gyerek így terrorizálja az anyját. A barátnőm meg mindenre ugrik rögtön. Simán félbeszakítja 6szor az éppen szakításban lévő barátnőnk sírását, hogy megnézze a képet a számítógépen, amit a gyerek éppen akkor akar mutatni. A kicsi abszolút nem képes egyedül játszani. Ha valaki ott van, rögtön féltékeny,hogy nem ő van a középpontban. A helyzet akkor is ugyanaz, ha éppen máshol vagyunk, és ő elhozza a kicsit. Egy fél óra után már mindenki forgatja a szemét, pedig van más is, akinek gyereke van, tehát szokott lenni gyerek néha a társaságban. Bár azért ezekre az estékre (hetente, kéthetente egyszer) mindenki igyekszik megoldani a felügyeletet. Ez a barátnőnk nagyon ritkán. Pedig lenne, akire bízza.

Most már odáig jutottunk, hogy kifogásokat keresünk, hogy miért nem tudunk elmenni hozzájuk. Egyszerűen tudjuk, ha otthon van a kislány, akkor nincs beszélgetés. Azért meg, hogy az hisztit, meg az ugráltatás hallgassuk nincs kedvünk elmenni, mert ez az 1-2 óra jut egymásra.

A barátnőnket imádjuk, nem akarjuk bántani. De hogy lehetne neki megmondani, hogy szörnyen elkapatja a gyereket, és hogy azért nem megyünk, mert nem lehet vele dumálni egy szót sem, ha ott a gyerek. Volt olyan, hogy egy 30 fős társaság az ő gyereke körül ugrált.

Lehet erre valahogy célozni, hogy megértes. Mert bár intelligens nő, mégsem veszi észre ezeket. Mondjuk nekem az is furcsa, hogy valaki nem veszi észre, hogy a másik 10 kezdett már neki ugyanannak a mondatnak.


2010. máj. 21. 20:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj XY nem akarok beleszólni abba, hogyan neveled fel a gyereked, de mi nem akarjuk az állandó hisztijét hallgatni. És elmondod azokat amiket ide leírtál.
2010. máj. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Így van.Bár hozzákell tenni azért az ember néha túl elnéző és elfogult tud lenni ha a gyerekéről van szó de valahogy akkor is a tudtára kell hozni.Aztán vagy változtat a dolgon vagy nem ti nem tehettek semmit.A gyerekét ő neveli jól vagy rosszul...
2010. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, ahogy tudod. Szerintem sokkal nagyobb fájdalom, ha kifogásokat kerestek, meg nem találkoztok vele, mint hogy akár "csúnyán" közlitek vele a tényállást. Ha már feltetted a kérdést, biztosan nem vagy egy tapló állat, aki nem tudja normálisan kifejezni magát... Mondjátok el neki, hogy mi van, és kész. Sokkal jobb és gerincesebb dolog, mint a szemeteket forgatni.
2010. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak korabeli barátok kellenének neki.
2010. máj. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig valószínű sértődés lenne belőle. De nagyon rosszul teszi, ha így neveli. Esetleg

vegyetek egy könyvet, ami a gyerek nevelésről szól. Olyat, amiben szó van a hisztis gyerekről. Aztán ti olvassátok el és beszéljetek róla, hogy jaj milyen jó az a könyv, mert ezt és ezt olvastam benne. aztán hátha kölcsön kéri és szembesül. Ranschburg Jenő sokat írt a témában.

2010. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm eleinte ugyanilyen volt, akárhányszor nála voltam, soha nem tudtunk beszélgetni sem, mert ha a kislánya kitalálta, hogy velem akar kergetőzni, akkor nekem kergetőzni kellett vele, a közös tevékenységünk legfeljebb abban merült ki, hogy együtt játszottunk a gyerekkel (aki ekkor már 5 év körül volt, tehát bőven abban a korban, amikor már meg lehet magyarázni neki, hogy anya most mással foglalkozik). Aztán kezdetben csak én szóltam rá a kislányra, hogy az anyjával szeretnék beszélgetni, hagyjon minket egy kicsit, később már a barátnőm is. Valahogy rendeződött különösebb konfliktus nélkül.
2010. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy Neked van-e gyereked? Mert láttam korábban itt egy olyasmi kérdést: "Észrevettétek, hogy mindig azok mondják meg, hogy neveld a gyerekedet, akiknek nincsen?" Ahogy átfutottam a kérdésed, épp ez ugrott be. :)

Attól még lehet igazad egyébként.

2010. máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék hozzá egy beszélgetésre, és amikor a gyerek szól, hogy gyere anya nézd meg a ...mittudoménmit, én szólnék, hogy mindjárt megy anya, csak előbb elmondja amit akar, vagy meghallgatja amit mondok. Ebből a gyerek is, anyuka is megértheti mi van.
2010. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg hozza mindeki a csemetéjét:D ha ez a kisgyerek ennyire hisztis a többi gyerek percek alatt helyreteszi:D
2010. máj. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Gyerekem nincs még, de van egy keresztgyerek, aki hasonló korú, mint a kislány, és tudom milyen az, ha egy gyereket rosszul nevelnek. Az én keresztgyerekemnek kiskorától kezdve az lett tanítva, hogy tudjon akár egyedül is játszani, és hogy ha egy felnőtt beszél, akkor megvárjuk, amíg befejezi. És rá is szól az anyja, ha nem így tesz. Ahogy neki az is természetes, hogy ha szomjas, akkor kimegy a konyhába, eléri a vizet, és iszik egyedül.

Köszönöm az eddigi tippeket. Én abban reménykedtem, hogy valahogy észreveszi magát. Mármint abból, hogy kevesebbet megyünk, vagy hogy csak olyan bulikba hívjuk, ahova tuti gyerek nélkül kell jönnie. De sajnos nem.

A lány már nagyon régóta igazi barátnőnk, ezért nem szeretnénk megbántani. ÁÁÁÁÁÁ Istenem, miért ilyen nehéz ez?

2010. máj. 21. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!