Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Látta ma valaki azt amikor...

Látta ma valaki azt amikor egy 11éves kislányt elütött a hév? Valaki ottvolt?

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 19:04
1 2 3 4 5
 31/43 anonim válasza:
69%

Nagyon megrázott az eset, még mindig a HÉV vezető lelkivilágán gondolkodom. Volt alkalmam információkhoz jutni hasonló helyzetbe került mozdonyvezetők lelkével kapcsolatban. Nem tudják teljességgel feldolgozni.


A szülők felelőssége szerintem kizárható. Most 13 éves keresztfiamnak milliárdszor mondtam: inkább érj 8:03-ra az iskolába, mint 7:55-re a kórházba mentővel. Mindemellett az okítás korántsem biztosít semmiről. Jóllehet, a kislány szülei is megtettek mindent...


Magam is ezen a vonalon járok. Sok ifjú vezető ül a HÉV-en. Mi történik egy ma 28-30 körüli fiatalember lelkében, ha nem volt képes, nem volt eszköze, hogy megállítsa a szerelvényt? Hogyan fog, hogyan tud megbirkózni ezzel? A mozdonyvezetők példája szerint sehogy...

2010. máj. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
69%
Én 19 óra után mentem Békásról befelé, sokára jött a HÉV, valaki mondta, hogy baleset volt Csillaghegyen, de csak most láttam, mi. "Érdekesség" még, hogy az én hévem meg a Köles utcánál leállt, mert egy utas rosszul lett és mentőt kellett hívni. Így apám rohant el velem a vonathoz, amit 2 perccel indulás előtt értem el.
2010. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
36%

Nem is az,férfinak is marha nehéz feldolgozni, de gondolj bele,hogy egy nőnek,akinek esetleg már gyereke is van,mert sok középkorút látok ott is:S


Az az, a szülő sem tehet róla, a gyereek bolondok sokszor, nincs félelemérzetük.

Én is 6 évesen hazagyalogoltam a barátaimmal (5km-es távot), mert hamarabb elengedtek és 2 óráig nem ment busz. A szüleink halálra izgulták magukat,nemtudták mi van, hol vagyunk, ráadásul volt olyan útszakasz ahol nem volt járda sem.Szerencsére értelmes kölykök voltunk és minden szabályt betartottun,bár barátnőm(aki azóta is a legjobb, már 16 éve:D), rendszeresen azt csinálta,hogy lelépett a járdáról szétnézés nélkül és mindig én fogtam meg.Ez máig így maradt amúgy:D

2010. máj. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
53%
De a mai fiatalok nagyon figyelmetlenek.. A Batthyány térnél a Fő és a Batthyány utcánál a zebránál nem egyszer láttam, hogy 5-6 fős 11-12 gyerekek átrohannak a kocsik előtt. Nekem anno 10 évesen több felelősségtudatom volt, mint nekik. Most vagyok 19 éves.
2010. máj. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim válasza:
50%
Ha valaki emlékszik nem tom melyik megállóba. Elütöttek egy embert a bicajával eggyütt.Pár éve volt ez a baleset.Az is szörnyet halt.És az volt a durva hogy ő is a héveket szerelte itt dolgozott Szentendrén.(Azon kívül pedig kolegálya volt apámnak.)
2010. máj. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
Hat en tegnap amikor mentem hazafele akkor mondtak be h a hev kesni fog vmi baleset miatt mert elutottek egy embert. De ma tudtam meg h az a 11 eves lany a sulimba jart es tegnap meg koszontem neki ma meg mar nincs sehol. Nem tudom azt mondani h reszvetem a szuloknek mert igazabol nem veszek reszt a gyaszban es nem is jo ha valaki ezt mondja de nagyon sajnalom es folge azert mert meg elotte volt az elet...
2010. máj. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
57%
Minden egyes ilyen értelmetlen halál elkeserít valahol. Nem csak egy mozdony, busz, villamos stb vezetőt ráz meg az, ha balesetet okoz, hanem minden értelmes, valamire való embert. Nekem két éve van jogosítványom, tudom hogy nem félhetek, és nem tehetem azt meg, hogy soha nem ülök autóba, de iszonyat kanyargós felénk a főút, és a minap is az út közepén teker egy mama világítás, mellény nélkül kényelmesen a szürkületben, pont kanyarból kiérve pillantottam meg, jöttek szembe. Lehet mentem a 90 helyett 100-zal ezt aláírom, de csikorgó fékkel, padlóig nyomott pedállal is alig sikerült megállnom. A biciklis hölgy is megijedt, érdekes rögtön sikerült jobb oldalra húzódva tovább haladnia. Tényleg vannak életveszélyes helyek illetve helyzetek, de én már attól is hihetetlenül rosszul éreztem magam, hogy majdnem nem sikerült lefékezni... Milyen érzés lehet, úgy leélni egy egész életet, hogy tudom, hogy egy ártatlan ember, jelen esetben kislány halálát én okoztam? Én és még sok millió másik ember, csak arra "esküdtünk fel", hogy szabályokat betartva közlekedünk, és toleráljuk más közlekedők esetleges hülyeségét, emellett egy tömegközlekedési eszköz vezetője, fel teszi az életét arra is, hogy a rábízott utasokra vigyáz, erre itt van. Fölösleges már azon agyalni, hogy ki a hibás, hogy a szülők valamit elronthattak. Szerintem nincs olyan gyerek aki egyszer ne bambult volna el, és lépett volna le véletlen mozgó jármű elé, velem is előfordult, csak szerencsére mi megúsztuk. Ő nem... :( Amúgy teszem hozzá ha az a HÉV akkor még csak 5-tel megy, és csak meglöki azt a kislányt, akkor is elég ha rosszul esik, és ugyanígy végződik. Borzalmas helyzet, de ha az én gyermekem halt volna meg, azt hiszem akkor is a sofőr nyakába borulva zokognám ki magam, hisz tudom, hogy onnantól kezdve nem csak az én életem változik meg, de az övé is. Az lenne a legutolsó hogy ő rá haragudjak, pláne ha bizonyított tény, hogy nem ő volt a hibás :( Ha egy városban 160-nal száguldó autós gázolná halálra a zebrán sétáló gyerekemet, akkor valószínű nem így gondolkodnék, de ez más téma kicsit.
2010. máj. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
36%

a kislányt már késő sajnálni. hiszek a sorsszerűségben. lehet, hogy ennek így kellett történnie, még akkor is, ha tragikus. sokkal rosszabb lenne azt látni, hogy mondjuk ugyanez a kislány hónapokig szenved rákban, és utána hal meg.


a HÉV-vezetőt sokkal inkább sajnálom, mert úgy kell bűnhődnie egy életen át, hogy közben nem is bűnös. ezt nagyon nehéz feldolgozni.

2010. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
17%

Jó érzés ezen csámcsogni??? Neked van gyereked? Neked hogy esne, ha a te gyerekeddel történt volna ez, és erről csevegne itt valaki? Ne haragudj, de ezt gusztustalannak tartom... Nem értem mi célod volt ezzel a kérdéssel? Én rá sem kattintottam a linkre, mert a kérdésed bőven elég volt. Csak légyszi ténlyeg áruld el, miért olyan fontos kérdés ez neked?

Egy édesanya...

2010. máj. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
0%
Undorató, lelkivilág nélküli rongy, aki ilyenekkel van elfoglalva! Igaza van az előttem szólónak! EZ Magyarország! Szánalmasak vagytok! Nem történt semmi a barátok köztben vagy a Mónikában, hogy azon csámcsogjatok?
2010. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!