Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől számít egy gyerek...

Mitől számít egy gyerek elkényeztetettnek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk... miután limóval szállítja a sofór suliba, még akkor is ha kb. 10 méterre laknak a sulitól...
2010. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. Mivel semmit nem írtál, így nem tudom. Ha pl a boltban hisztizik hogy ezt vedd meg anyaaaa anyu meg veszi is. szerintem ez is egy példa.
2010. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Mármint honnantól? Milyen ismérvei vannak?

Hisztis; akaratos; mindig az kell legyen, amit ő akar és akkor, amikor ő akarja; önző. Kb. ennyi jutott eszembe.

Főleg az egykéket kényeztetik el.

2010. máj. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól, ha gazdagok a szülők, és minden mértéken belül megadnak neki mindent.
2010. máj. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem feltétlenül anyagi vonzatú a dolog, sokszor az számít elkényeztetettnek, aki helyett mindent megcsinálnak, és akire mindent ráhagynak.
2010. máj. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Hát neharagudj de kabd be mindegy egyke nevében.

Láttam már nem egy nem két gyereket akinek volt tesója mégis úgy verte ki a hisztit,hogy csak lestem.


Én is egyke vagyok mégsem hisztiztem sosem...szóval nem kell általánosítani

2010. máj. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Valóban nem szabad általánosítani, attól hogy egyedüli egy gyerek, nem lesz elkényeztetett. Szerintem a szülő következetlensége folytán lesz egy gyerek elkényeztetett. Mert mindegyikük próbálgatja a kis határait feszegetni, és a szülőnek vennie kell a fáradtságot, hogy amit xy ok miatt úgy határozott hogy nem enged, azt 100-adjára sem engedi. Amikor a gyerek rájön, hogy hülyét csinálhat a szüleiből, ott kezdődik az elkényeztetés, és a jellem deformálódás.
2010. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Hát neharagudj de kabd be mindegy egyke nevében.

Láttam már nem egy nem két gyereket akinek volt tesója mégis úgy verte ki a hisztit,hogy csak lestem.


Én is egyke vagyok mégsem hisztiztem sosem...szóval nem kell általánosítani"

írtam, hogy főleg, és nem én találtam ki, hanem ez tendencia. gondoltam, felesleges hozzátennem, hogy akinek nem inge, nem veszi magára. tény, hogy az egygyerekes családokban inkább lesz elkényeztetett a gyerek, hisz minden figyelem rá hárul, amihez hozzászokik. Nem kell osztozni, csak ő van. Akit persze rendesen nevelnek, abból nem lesz önző majom. Te nyilván akkor ez a kategória vagy.


Nekem 2 testvérem van, én vagyok a középső. ránk igaz a megállapítás, hogy a középső gyerek a legmellőzöttebb, mivel ő nem első gyerek, de nem is legkisebb, akit még pátyolgatni kell. épp emiatt a húgom elkényeztetett és hisztis. a bátyám pedig kellően öntelt, hisz belenevelték, hogy ő az első, a tökéletes.

Én pedig mivel sosem kaptam elég figyelmet, negatív viselkedéssel provokálom azt ki a mai napig.

bocsi a kitérőért.

2010. máj. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Az nem elkényeztetés, mikor anyuci következetlen a gyerekkel, és ezáltal semmi tekintélye nincs a gyerek előtt, és a csemete egyfolytában őrjöng, hanem neveletlenség. Nem mindegy!
2010. máj. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem köthető feltétlenül az anyagi dolgokhoz. Az egyik ismerősömet pl. az öt éves gyereke ugráltatja. A gyerek csak ordít anyuci meg rohan, hozza, csinálja. Még az sem zavarja, ha társaság van náluk, simán félbeszakít egy mondatot, csak hogy az éppen hisztiző gyerekének behozza azt a játékot, amit a gyerek maga is be tudna. És ha valami mégsem úgy történik, ahogy ő akarja (ilyen ritkán van), akkor jön az ordítás. Na én erre a gyerekre azt mondom, hogy elkényeztett.
2010. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!