Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Depressziós a párom hogy...

Depressziós a párom hogy segítsek neki? SOS! Bővebben lent

Figyelt kérdés

A történet:

Mikor összejöttünk ő segített ki engem a lelki válságból.Akkoriban romokban volt az életem és segített talpra állni.Nem anyagilag úgy mindig én álltam jobban de ez most lényegtelen.Szóval a munkahelyünkön ismerkedtünk meg.1 nagyon kedves vidám életre való humoros embert ismertem meg a személyében.Sokáig ilyen is volt.Majd jött a gazdasági válság.Elveszítette a munkahelyét.Én ekkor már terhes voltam a lányunkkal.És ekkor kezdödtek a problémák.Teljesen meg változott.Az az életvidám fickó mintha nem is létezett volna.Betudtam annak h nincs munkája.Tudni kell h a párom román állampolgár így itthon esélye sem volt munkát találni.Kiköltöztünk romániába mikor tarthatatlan volt az állapot.Mivel nekem olyan munkám volt h abba kellett hagynom abban a pillanatban ahogy megtudtam h terhes vagyok ezért nem volt gond belöle.Annyi pénzünk volt amit én kaptam táppénzt.Kint romániában sokáig nem volt munkája.Majd lett de átszámítva kb 40 e ft-ot kapott.Hála az égnek a terhességem zökkenő mentes volt de a kicsinek nem tudtunk szinte semmit venni.Aztán szülés elött 2 nappal visszajöttünk mert kapott 1 ajánlatot mint késöbb kiderült átverték.Megint magába zuhant.Most dolgozik de nem gyárban hanem 1 kertészetben ahol gazdagok kertjeit csinálják.Sajnos azt érzem h még mindig maga alatt van.Én nem kapom meg azt a szeretet amit igényelnék de már nem is ez a fontos.Ellopták a tv-nket amit nagyon sok spórolás árán tudtunk megvenni.A költözésnél is elloptak nagyon sok mindenünket amit amíg ki nem bontottuk a dobozainkat észre sem vettünk.Ellopták a kislányunk babakocsiját is és most nem tudunk neki másikat venni.Ez mind mind közre játszik.Kevés a pénzünk alig tudunk megélni de még mindig reménykedünk h lesz jobb is.Nagyon szeretem de sok a vita közöttünk.Igyekszem h érezze h nagyon szeretem.Próbálok vele sokat beszélgetni de ő ez a magába fordulós tipus és nem mondja h mi a baja.Lenézve érzi magát mert az állampolgársága nem magyar (pedig magyarabb mint néhány magyar állampolgár)csóró családból származik és azt hiszi h nekem ez számít pedig nem.A szüleim nem szeretik igazán de ez kölcsönös.Megjártuk a poklot de kitartunk 1más mellett mert szeretjük 1mást és hát itt van a mi kislányunk akinek a jó létéért sokat gürizünk mind a ketten.Nem tudom mit tehetnék még h visszakapjam azt az életvidám kedves fickót akit megszerettem annak idején?Nagyon szeretem nem akarom elveszíteni de ha ilyen marad akkor a sok vita elöbb utóbb tönkre teszi a kapcsolatunkat.Tudnátok tanácsot adni mit tegyek?Ja és mivel nem magyar nem tud elmenni orvoshoz...


2010. máj. 21. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon sajnalom ami veletek tortenik,menjetek el egy Maltai szeretet szolgalat nevu helyre,a mi csaladunknak is ott segitettek.ott tudnak adni babakocsit jatekokat a gyereknek,legyel talpraesett ha mar a parod teljesen leomlott,ne aggodj,ha egy 2 dolgot igy elintezel,maris jobban lesz a parod!Miert ne tudna elmenni orvoshoz,istenem.En angliaban elek es magyar vagyok,es 2 eve jarok orvoshoz,nehogymar ne tudjon elmenni orvoshoz,barhol elmehetne orvoshoz..Kerdezd meg a polgarmesteribe,igenyelj egy papirt neki,mert bizony elkell menni orvoshoz,magatol nem mulik el a depresszio,tapasztalatbol mondodm.22/L
2010. máj. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Rákérdeztem és ki kéne fizetni a kezelést nekünk meg nincs annyi pénzünk...:(
2010. máj. 21. 13:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
komolyan?hat ez nagyon szomoru,en erre nem is gondoltam,hogy ilyen ma letezik magyarorszagon:o,Es romaniaban nem tudtok elmenni orvoshoz a legkozelebbi rendelobe?De ez milyen dolog,hogy nem vizsgaljak meg mert nem magyar allampolgar. ezen teljesen kivagyok akadva.Mi lenne itt velem,ha nem neztek volna meg,mar reg elpusztultam volna:-O
2010. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon messze vagyunk Romániától.330 km.Ellátják csak ki kell fizetni.Mint pl akkor is ha mondjuk valamiért kórházba kerül a költségeket nekünk kell állni:(
2010. máj. 21. 15:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

egy a lényeg áll mindig mellette bármilyen nehéz is nem tart örökké :) csak érezze hogy vagy neki ott a gyögyörű egészséges baba,hálistennek nem vele van gond, idő kérdése,és jobb lesz,most sajnos sokmindenkinek nagyon nehéz a helyzete.. :(

kitartást légy erős :) szia

2010. máj. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Havi 4300 forint ha utána befizeted az eü. ellátást.

Fidesz nem sokára leegyszerűsíti az állampolgárságot állítólag. bár ez az Isten belekeverése a törvényhozatalba,elég veszélyesnek és álszentnek tűnik,remélem nem az lesz e vége,hogy semmit nem tartanak be amit ígértek,mi meg bocsássunk meg...

Mi a férjed szakmája?

2010. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Segíts neki úgy,hogy kérjetek valakitől egy tb.kártyát.
2010. máj. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
8 általános végzettsége van.De minden féle kisegítő munkában jártas.Lakatos asztalos kőmüves segéd is volt már.Gyárban is dolgozott (ott jöttünk össze)Kertészetben is dolgozott és most is ott van.Díszkerteket építenek.ja és köszönöm a hozzászólásokat.
2010. máj. 24. 22:34
 9/10 anonim ***** válasza:
78%os vagyok,remelem megoldodik a gondotok!Meg mindig szomorunak tartom azt,hogy nem latjak el az eu.-ben:-(pedig ugymondva magyar!mivel regen magyarorszagohz tartozott Romania,ez szinte diszkriminacio komolyan mondom,es ha nincs jol szegeny lelkileg,az neked sem jo,mert te is betegge valhatsz emiatt,de hala egnek,te erosebbenek tunsz,es segitokesz vagy a paroddal,tudod sok rossz utan mindig jo tortenik.engem is kiraboltak 2 hete,60ezer erteku fonttal,ne is mondjam nincs penzem azota se,de parom segit hala egnek!Most mar kicsit jobbra fordultak a dolgok,tanulni fogok,elkezdek uszni jarni,es ez nagyon jo,ennyi rossz utan.
2010. máj. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó.Biztos jobb lesz minden nekünk is és remélem neked is.Sajnálom ami veled történt de nagyon jó h ott van a párod és támogat ill segít neked:)
2010. máj. 25. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!