Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja mindig ezt? (lent)

Miért mondja mindig ezt? (lent)

Figyelt kérdés
2 éve, és 3 hónapja vagyunk együtt a barátommal.Nagyon jól megvagyunk, a szülei szeretnek, és apuék is őt.Sajnos van köztünk 80 km. Egyszer ő jön, aztán én, de most a gyomorbetegsége miatt én megyek. Mindketten már elmúltunk 18 évesek. De nem is ez a baj. Nagymamám velünk lakik,(mármint apu, mama, testvérem és én.).Most is elmegyek holnap, és Kedden jövök haza. Az utazást az én pénzemből finanszírozom, bár most jelenleg új munkahelyet keresek. És nagymamám már megint mondja, mint ahogyan sokszor, hogy az én helyembe rühellne napokig ott lenni valakinek a nyakán. Pedig nem zavarok! Mikor ezt mondom neki, akkor mindig ez a válasz. "Persze, hogy nem mondják a szemembe. De tényleg nem zavarok. Meg mindig mondja mama,hogy mert vannak öten, és biztos útban vagyok, meg, hogy kicsit finnyás vagyok, és biztos külön kell főzni.Mindig mondom, hogy nem. És emiatt kicsit veszekszünk itthon.De most nem tehetünk róla,hogy van köztünk az a 80 km. Merthogy én kéthetente oda állítok hétvégére, illetve ünnepekre. Pedig örülnek ha megyek, már családtagnak számítok. Mégis mama minden alkalommal elmondja, hogy nem illik.De aztán abba hagyja. Pedig már ismeri az anyukáját, ő is mindig mondja, hogy nem zavarok.Hogyan oldjam ezt meg?
2010. máj. 21. 12:02
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Idősebb rokonaim is ezt mondják. Szerintem is ez van a dologban, hogy szerinte nem illik. Nyilván nem akarok még gyereket.Ráérek 30 évesen is:)
2010. máj. 21. 12:31
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
50 éve más volt a trend, én nem nagyon törődnék vele és igyekeznék megtudni, hogy valóban nem zavarok-e.
2010. máj. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
30 evesen gyereket?Na neee,meglatod elobb akarsz majd,enis regen ezt mondtam,es mostmar ugy erzem lassan itt az ideje 22eves vagyok,szeretnek fiatal anyuka lenni,mivel akkor kesobb meg lesz idom fellelegezni:-D Na de a kerdesedre a valaszt mar mindenki leirta,es egyetertek mindenkivel:-)A mamid szeret,es o mashogy latja a dolgokat,ha van kedved eztis elmondhatod neki,hogy itt irtal es mindenki ugy latja,hogy szeret teged,de mivel o masik generacioban nott fel akkor meg mashogy voltak a dolgok,de ahogy fejlodik a vilag,mar maskeppen is elfogadhatoak a dolgok:-) 22L
2010. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyid féltékeny rád.Szerintem ez a családon belüli féltékenység ma még mindig tabu, nyilván kaptál olyan válaszokat is, hogy "ő csak félt, és jót akar neked".Nos, szerintem pedig féltékeny a fiatalságodra,arra, hogy te megteszed amit szeretnél, jelen esetben, hogy oda mész a barátodhoz. Persze félhet attól is,h ŐT megszólják, amiért elmész, azt feltételezik róla, h nem gondoskodik rólad elég jól. Ezek a tippjeim. Amiben viszont szinte biztos vagyok:most nem a szeretet beszél belőle, ez csak és kizárólag róla szól.Menj nyugodtan, ne nagyon foglalkozz vele, mit mond, felesleges, ahogy a veszekedés is az lenne.
2010. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi válaszokat is. Féltékenységről. Lehet van benne valami. Közrejátszhat az, hogy fiatalon elveszítette a férjét? (26 évesen). Azóta nem volt egy férfi sem az életében? Erre is gondolok. Utolsó előtti. mindig megkérdezem barátomat is, anyukáját is, hogy tényleg nem zavarok, és mindig mondják, hogy ha zavarnék, megmondanák, mert egyenes emberek, és mindig szívesen látnak kezdetektől fogva.Már családtagnak számítok. Köszönöm mindenki válaszát, nagyon kedvesek vagytok. Én is úgy gondolom, ő más értékrendet képvisel.Másik nagyim viszont azt mondta, biztos nem zavarok, ha egyszer ők hívnak mindig. A gyerekről. Nem pont úgy értettem, hogy 30 évesen,lehet előbb,de amíg nincs meg a megfelelő körülmény lakás(vagy albérlet) Addig még nem:).

Köszi mindenkinek még egyszer!

2010. máj. 21. 14:31
 16/18 anonim ***** válasza:
Szia:) Ahogy már előttem is írták: Ő még aszerint gondolkodik, ahogyan Őt nevelték. Akkoriban még nem ezek voltak a szokások és neki most nehéz átállni a mai szokásokra. Nem tudsz mit csinálni Vele, ha mondja, akkor hallgasd meg, de Te úgy csináld, ahogy jónak látod. Sok sikert!:) (V)
2010. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
szia:) ár hazajöttem(ma a delessel). Mamám egyből mikor hazajöttem. pont a legnagyobb melegbe kellett jönnöm? Hazajöhettem volna reggel is. Meg, hogy kidobnak. Jajj:D Még meg is dícsért anyuja, mert sokat segítettem neki.
2010. máj. 25. 18:10
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia:) (V) vagyok. Ezért mondtam, hogy szrintem hagyd Rá:) Ha a barátod anyukája még me is dícésrt, akkor nincs mitől félned:) Sok boldogságot a barátoddal!:)
2010. máj. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!