Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja mindig ezt? (lent)

Miért mondja mindig ezt? (lent)

Figyelt kérdés
2 éve, és 3 hónapja vagyunk együtt a barátommal.Nagyon jól megvagyunk, a szülei szeretnek, és apuék is őt.Sajnos van köztünk 80 km. Egyszer ő jön, aztán én, de most a gyomorbetegsége miatt én megyek. Mindketten már elmúltunk 18 évesek. De nem is ez a baj. Nagymamám velünk lakik,(mármint apu, mama, testvérem és én.).Most is elmegyek holnap, és Kedden jövök haza. Az utazást az én pénzemből finanszírozom, bár most jelenleg új munkahelyet keresek. És nagymamám már megint mondja, mint ahogyan sokszor, hogy az én helyembe rühellne napokig ott lenni valakinek a nyakán. Pedig nem zavarok! Mikor ezt mondom neki, akkor mindig ez a válasz. "Persze, hogy nem mondják a szemembe. De tényleg nem zavarok. Meg mindig mondja mama,hogy mert vannak öten, és biztos útban vagyok, meg, hogy kicsit finnyás vagyok, és biztos külön kell főzni.Mindig mondom, hogy nem. És emiatt kicsit veszekszünk itthon.De most nem tehetünk róla,hogy van köztünk az a 80 km. Merthogy én kéthetente oda állítok hétvégére, illetve ünnepekre. Pedig örülnek ha megyek, már családtagnak számítok. Mégis mama minden alkalommal elmondja, hogy nem illik.De aztán abba hagyja. Pedig már ismeri az anyukáját, ő is mindig mondja, hogy nem zavarok.Hogyan oldjam ezt meg?
2010. máj. 21. 12:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Néha vigyél valamit a vendéglátó családnak. Édesség, kávé ilyesmi... Csak úgy a hála jeléül. A mamával meg ne foglalkozz, generációs különbségek vannak, úgy sem tudod megnyugtatni semmivel. Mondd neki, hogy : "Persze mama, igen mama", aztán kész.
2010. máj. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél tudomást nagyanyádról. Ő más világban nőtt fel, más az értékrendje és nem tudja megérteni, hogy mostmár ezek nem azok az idők vannak. Szerintem semmi gond nincs veled, főleg hogy kéthetente ott vagy a párodnál néhány napot. Meg azért 2 év nem kutyafüle, sokan örülnének ilyen kapcsolatnak is. A mama meg ne üsse az orrát abba, ami nem az ő dolga. Persze ezt megmondani nem lehet, mert akkor te leszel a szemét. Szóval csak ne vedd figyelembe amit mond és annyi. Tényleg nincs ilyen szinten köze hozzá.
2010. máj. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindig viszek valamit, csoki ilyesmi, de aztán mindig mondja anyós, hogy jajj kisleányom ne verd magad költségekbe.Szeretem nagyimat, de néha ez idegesítő.Lehet, mert már 76 éves, és kicsit beteg.
2010. máj. 21. 12:07
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

:)

Ez aranyos. Már abból is rájöhetnél, ha visszaolvasnád amit írtál...

A nagymamád nem szereti ha elmész. Aggódik érted.

De szerintem egyszerűen arról van szó, hogy szeretné ha többet lennél vele.

Javaslom, hogy csinálj olyan dolgokat is, amit csak ti ketten csináltok. Oszd be az idődet így: Pl. Mama, most elmegyek hozzájuk, de a jövő hétvégén kisétálunk együtt a piacra.

2010. máj. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak is köszönöm. Viccesen szoktam mondani mamának, hogy majd 3 év múlva is ezt mondom?Most már nem , de régebben azt is mindig a fejemhez vágta, ha óvszert talált nálam, és hogy nehogy baj legyen.Nem nagyon szoktam vele foglalkozni, de veszekedni se akarok. Ott is mindig mondják, akkor jövök amikor akarok, mert szeretnek.Pedig mamám is szereti a barátomat, hallottam mondta másoknak, hogy milyen rendes, kedves. De múltkor is én éreztem magam kellemetlenül, mikor itt volt barátom, és megkérdezte tőle, hogy nem vagyok útban? és ő is megmondta dehogyis.
2010. máj. 21. 12:11
 6/18 A kérdező kommentje:
12:10 es:) köszi:) Mivel együtt lakunk, egész nap együtt vagyunk. Mivel ő depressziós, nem is nagyon szeret kimozdulni itthonról. Ha hívom is, hogy menjünk el valahova, fáj a lába, nincs kedve.Én szoktam minden nap amúgy bevásárolni. Minden nap beszélgetünk,de ő olyan, hogy akárki hívja, nem megy el sehova. Se nyugdíjas klub, semmi. Itthon van állandóan.Mikor mondom menjünk el sétálni, ez a válasz megy a fene, fáj a lábam, nincs kedvem.
2010. máj. 21. 12:13
 7/18 anonim válasza:
100%
szia! Szerintem se foglalkozz a nagyiddal, ő már csak ilyen, bármit mondhatsz neki, ő akkor is csak azt fogja mondani, h ne menj több napra, mert nem illik. Az ő korában ez még nem volt "divat". Szóval a megoldás: egyik füleden be, másikon ki:) Szép hétvégét a barátoddal.
2010. máj. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
12 13 as:) Nagyon köszönöm:) Egy idő utána abbahagyja:). Pedig mindig felhívom ha odaértem, és az ottlétem alatt is fel szoktam hívni pár percre, hogy mi van velem.
2010. máj. 21. 12:15
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

régen nem volt szokád házasság előtt egymásnál aludni,ő ebben nőtt fel


amugy felhozhatod,hogy ahogy te vendégül vagy látva, a párod is vendégül van nálatok...

2010. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudod itt tényleg csak a kor miatt van probléma. Gondolj bele, hogy amikor ő fiatal volt, még a fiú járt udvarolni és kizárt volt, hogy esküvő előtt ott aludjon a lánynál. Ezzel szemben óvszert talál nálad, ami ugye nagyon helyes, de őt megrémíti, hogy mit csináltok. Régen a lányok, ha nem szüzen mentek férjhez, lenézték. Félt a lány anyaságtól. Ő még a saját normái szerint gondolkodik. Ám ez nem baj. Félt téged, szeret, kicsit maradi, de ez így van jól. Nem kell észrevenni. Meghallgatod, bólogatsz és csinálod amit jónak látsz.
2010. máj. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!