Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem mondja ki?

Miért nem mondja ki?

Figyelt kérdés

Párommal lassan 2 éve vagyunk együtt, de még soha nem mondta azt, hogy szeret. Persze becézget, imád, hiányzok mindent mond, csak azt nem hogy "szeretlek".

Számomra ez nagyon rossz érzés, nekem szükségem lenne arra, hogy kimondja. Hogy megerősítsen abba, hogy van értelme a kapcsolatunknak. Ő azt mondja ezt nem kimondani kell, hanem éreztetni. És érezteti is. De ez nekem kevés. Szükségem van a megerősítésre. És ami még jobban zavar, hogy én se tudom kimondani, mert félek attól, hogy ő talán mégsem.

Tudom, hogy ez kissé zavaros és talán gyerekesnek is tűnik.

Ha erről próbálok vele beszélgetni, mindig hárít vagy zavarba jön a témával kapcsolatosan. Vagy csak annyit mondt ugyis tudom. Rákényszeríteni, pedig nem akarom hogy márpedig akkor is mondja ki.

Egyszer volt egy nagy veszekedésünk ebből kifolyólag. Pontosabban szakítani akartam, mert ugy éreztem nem szeret eléggé. Akkor nagyon megijedt, azt mondta nem tudna nélkülem élni, én vagyok a mindene és tényleg éreztem, hogy komolyan beszél. Kibékültünk, azóta is érezteti, de mégse mondja ki.

Mit gondoltok erről? Miért nem tudja kimondani? Lehet, hogy nem is szeret eléggé?! Mert bennem már ilyen gondolatok is felmerültek.

Én/23 Ő/28


2011. okt. 24. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem meg nem szeret. Elég fura. Ha én szeretek valakit, akkor kimondani is imádom. Ez ilyen fedő sztori, hogy éreztetni kell. Legalábbis én kamuként használom. F/22
2011. okt. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
52%

Nos... Ugyan csak 17 éves lány vagyok de sokat tapasztaltam már a koromhoz képest... Na nem is ez a lényeg hanem:

Vannak az elmebeteg agyalágyult barmok akik azt mondják hogy tuti nem szeret ha nem mondja...

Ez baromság...

Igaza van a párodnak, de neked is...

A lényeg hogy mutassa. Most gondolj bele mondja hogy szeret de szarik rád (bocsi a kifejezésért) vagy van melletted más is(saját tapasztalat)

Vagy nem mondja ki, de törödik veled és érezteti, hjogy szeret. Sokkal fontosabb hogy mutassa mint hogy mondja, de azért megkönnyíti az embert hogy hallja. Szerintem megnyugodhatsz. Szeret téged. csak nem tartja fontosnak hogy mondja. És amúgyis sokkal öszíntébben kifejezheti a tetteivel hogy szeret mint ha csak odavágná.

2011. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Mert nem mindenki kimondós.

Inkább olyan, aki valóban szeret és nem mondja, mint aki fűnek fának csak a szavakat mondja, és nincs mögötte semmi.


Azt mondod, érezteti. A tettek hangosabbak, mint a szavak. Nem tudom, miért kell emiatt még gyötörnöd is, meg veszekedni. A viselkedése, a tettei nem elég megerősítés neked?


Bocs, nekem csak felesleges nyavalygás, lelkizés, amit leírsz, pedig nő vagyok. Túl sok filmet néztek, vagy nem tudom.. :)


Ismered talán a székelybácsis viccet, amiben a felesége nyaggatja, hogy

- Te szeretsz engem?

- Persze.

- Csak mert sosem mondod.

- Egyszer mondtam. Majd ha változik szólok.


:)

2011. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Osztom az első véleményét!

Ha nyilvánvalóan útálom a spenótot,akkor nem írom körbe,hanem azt mondon utálom,szeretem a páromat és mindamellett hogy éreztetem vele,imádom kimondani,leírni...nem tudom elképzelni a szerelmeskedést anélkül,hogy ne súgjuk egymásnak!Nekem ez fura,amit írsz!

2011. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj a viselkedése a hozzádállaása elárulja ha szeet megérzed:)Az én párom tudom hogy szeret becsül 11 éve vagyunk együtt de nem is tudom mit csinálna ha kikéne mondania mert annyira szégyenlős:)Az első válaszoló nagyon romantikus lehet.Kiv lennék ha együtt vagy egy nővel 2-3 év mulva állandoan beleordítod majd a fülébe hogy szeretlek?Tudod a szó elszáll a tettekkel bízonyit az ember.
2011. okt. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam sok mindennel az exemmel kapcsolatban.Sok mindent szerettem volna,ha magától kimond,megcsinál.Nem akartam semmibe rákényszeríteni,mert azt olyan cikinek éreztem volna.Ebből az lett,hogy egy idő után úgyis borult nálam a bili,és bevallottam a dolgokat.Akkor mindig ledöbbent(mert hogy ő aztán nem gondolatolvasó,sőt egyik férfi sem).Véleményem szerint nagyon apró és Alap dolgokról lett volna csak szó.Végülis hiába vártam ezeket a dolgokat,pedig tudta is nagyon jól mit szerettem volna...Nem tette meg.Elmúlt.



Most ehhez képest a 'szeretlek' szó nagyobb volumenű,te erre vágysz,neked ez a legfontosabb,én megértelek.Nálam alap dolog,hogy ha szeretem a másikat kimondom,és ha ő is szeret,mondja ki ő is.Hiába vannak tettek,és mint tudjuk a 'szó elszáll...' akkor is fontos...

2 év alatt már kiismerhetted ahhoz,hogy nem mondja ki,és eztán sem fogja,mert senkit nem lehet megváltoztatni :( Belekényszeríteni pedig szintén gáz.

2011. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én inkább az "éreztetésben" hiszek. A sok nyálas amerikai film már eléggé elcsépeltté tette a "szeretleket". A nők agyába is beleégett, hogy márpedig ezt ki kell mondani egy kapcsolatban, de nekem ez is csak egy szó, éppúgy használhatják fedősztoriként, megnyugtatás gyanánt, miközben a háttérben mehet pl. a megcsalás, de "igen, szeretlek, drágám".


Az is befolyásolhatja a viselkedését, hogy milyen családi értékrendben nőtt fel: ha a szülei sem mondogatják egymásnak és neki sem mondogatták gyerekkora óta, viszont rengeteg mindent megtettek egymásért a családtagok cselekedetek, odafigyelés szintjén, akkor elképzelhető, hogy ő is ezt a mintát vinné tovább. Ha te abban nőttél fel, hogy nem csak éreztették, hanem ki is mondták a szüleid, hogy mennyire szeretnek, akkor neked az a természetes, hogy meg kell legyen az összhang a szavak és a tettek közt.


Szerintem egyik értékrend sem rosszabb a másiknál, csak egyszerűen más. De ha a pár egyik tagjának fontos ezt szavakkal is kinyilvánítani, akkor hirtelen központi kérdéssé válik egy kapcsolatban, akár szakítópróbáig is elmenve, mint nálatok is.


Szerintem ne stresszeld magad a "nem mondja ki, mert nem szeret" hozzászólásokon, mert egyikünk sem ismeri a barátod, a válaszolók lehet, hogy tényleg csak annak mondják ki, akibe szerelmesek, és náluk ez valós fokmérője a kapcsolatnak, de lehet, hogy a barátod spec. senkinek nem mondja/mondaná ki.

2011. okt. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem cserélnék veled. Az én párom mindennap mondja legalább 1szer, hogy szeret. Csak hogy én ezt nem érzem. Emiatt éppen külön vagyunk...


Szóval, szerintem örülhetnél, mint majom a farkának, hogy egy olyan ember van melletted, aki szívből szeret téged, nem pedig csak áltat a szavaival.


22/L

2011. okt. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!