Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Segíteni azt hiszem nem fogtok tudni, de ez a dolog már nagyon nyomaszt, és érdekelne kívülállók véleménye.

Tehát a nagyszüleimről van szó. ők nagyon konzervatívak, jó emberek de már idősek, a múltban élnek, egy kis vidéki erdőszéli házban, elzárva a nagy világtól, kutyákkal, macskákkal, madarakkal, virágokkal stb...

Ezzel nincs is semmi gond.

2 gyerekük van, az édesanyám és a nagybátyám, 2-2 unoka.

Édesanyám nagyon ragaszkodik hozzájuk, tiszteli őket, körül rajongja miközben a nagybátyám magasról tojik rájuk.

És még is mindig a nagybátyám és családját preferálják, és most kirajzolódott számomra az ok. Ő fiú. Az ő fejükben a férfi a nagy, a nő csak "szolga". Édesanyám egész életében körül rajongta őket, mosott, főzött takarított, ünnepke ajándékot vett a testvére nevében mert az mindig mindent elfelejtett. A szülők még is a fiút rajongták körül, kiszolgáltál, nyomták, tolták pedig az egy semmirekellő. És most én is belecsúsztam ebbe.

nagyimék elzárva élnek, rajtam és az öcsémen kívül senki nem látogatja őket. Anyám is, én is folyamatosan próbáljuk segíteni, intézni az ügyeiket, kedvükben járunk de soha semmi nem elég. nagybátyám és kedves családja semmit nem tesznek értük, sőt a feleség mindent megtesz hogy kiforgassa őket a vagyonukból, és úgy néz ki sikerül neki, öve lesz minden örökségünk. Engem nem érdekel a pénz, de nem értem, mi segítjük őket, látogatjuk, intézkedünk, napi kapcsolat stb akkor mért a hálátlanok kapják a pénzt? persze a hátuk mögött szidják egymást, de mikor nagybátyám nagy ritkán beállít hozzájuk, rögtön elvannak ájulva és jaj kisfiam így, jaj kisfiam úgy...

Rosszul esik, mert most már tudom anyám min ment keresztül gyerekkora óta, csak elismerést szeretnénk.

És hiába figyelmeztetjük hogy a kedves sógornő kiforgatja őket, és a nagybátyámat is nem hisznek nekünk, vagy még ha sejtik is, számukra fontosabb a béke, és mindent aláírnak mert zsarolják őket.

De én nem köthetek beléjük, ők a nagyszüleim idős emberek, én nem lennék képes semmit rájuk kényszeríteni, vagy bántani.

Mit gondoltok erről?


2010. máj. 20. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, általában még a konzervatív gondolkodású emberek is azonos arányban szokták a vagyonukat szétosztani a gyerekeik között.


Persze ettől függetlenül, az általad leírt helyzet ismerős.


Mivel indokolják nagyszüleid ezt az elosztást? Mármint, hogy csak egyik gyerekük örököl (a köteles rész akkor is jár anyukádnak!)?

2010. máj. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megertelek es sajnalom, de sajnos itt nincs mit tenni. A nagyszuleid eletszemlelete mar nem fog valtozni, ez a fiu kerdes regen teljesen elfogadott volt, ma mar persze mas.

Egyetlen " megoldas" lenne, ha kerek perec a szemukbe mondanad, hogy sajnalod edesanyadat, hogy igy bannak vele, es esetleg megkerdezni, hogy ez szerintuk jol van e igy. De persze ez elmelet, kivitelezni gondolom lehetetlen, verig sertodnenek, es te lennel a halatlan, utolso, es hogy kepzeled, hogy felelossegre vonod oket. Hmmm...Nem egyszeru. Sajnos nem lehet segiteni annak, aki nem akarja. Mivel zsaroljak oket? Nem serti az onerzetuket?

2010. máj. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A házat öröklés esetén el kell felezni, ez egyértelmű. Legjobb lenne, ha nagymamád megírná mihamarabb a végrendeletet, akkor kiderülne, ki mit miért tesz.
2010. máj. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Átérzem az érzéseidet! Nekem is volt egy fogadott nagyim, akit a mi családunk "gondozott", segített, pedig nem is voltunk vérrokonok. Amikor meghalt még a 20 éve nem látott keresztfia is előkerült az örökséget vizslatni. A temetés után engem is hívtak "osztozkodni" - nem mentem. Az én emlékeimben a mama háza megmarad annak a barátságos kuckónak a 4lábú tűzhellyel és a sárga cserépkályhával, ami melett ülve jókat beszélgettünk a lepattogzott szélű "hétköznapi" bögrékből teát szürcsölgetve. Nem akartam végignézni, ahogy az utolsó szegen is marakodnak ... 18 év telt el. Én még érzem az earl grey tea illatát és hallom a nevetését... Én ismerem a szuperomlós teasütije "receptjét", tudom, hogyan kell extramagas, habkönnyű kalácsot sütni és ha végigsimítom a dombornyomást az 1934-es kiadású könyvön még érzem a kissé kérges kezének érintését a kezemen, amikor nekem adta rég halott férje kedvenc olvasmányát : " Ez legyen a tiéd! Tudom, hogy te megbecsülöd." Nekem vannak emlékeim - a rokonoknak csak a pénz jutott. Én szeretetet kaptam és jó pár hasznos életbölcsességet.

Ha rám hallgatsz, élvezd ki amíg még vannak és megosztják veled a tudásukat és az életüket. Öregek - nem hülyék, hidd el! Vaknak tűnnek, de közel sem azok! Pénzzel kifizetik a többieket, de hosszú távon ti több mindent kaptok. Valószínűleg még jó pár pofon fog érni, de ha tudod, továbbra is támogassd édesanyádat a gondozásukban!


A fájdalom a szeretet ára.

2010. máj. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Ezt nagyon jó volt olvasni:):)!

2010. máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Őket nem kényszerítheted, de te elhatározhatod, hogy nem segítesz kiszolgálni azokat, akik észre sem veszik a segítséget.
2010. szept. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!