Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek kötőjeles a férjezett...

Akinek kötőjeles a férjezett neve, rövidíti valahogy? Lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés

Én is kötőjelesen vettem fel a nevünket, amit már meg is bántam, sok a macera vele:( Ezért érdekelne, hogy lehet e valahogyan rövidíteni?

Pl: Kovács-Kiss Anna-> Kovács-K Anna? :D


2017. júl. 4. 13:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
6-os válaszolónak üzenem, hogy én sem hülyéztelek le téged, de nyilvánvaló, hogy magadat minősíted! Lásd elő példának az utolsó válaszát, na erre voltam én kíváncsi, akinek ezúton köszönöm a kimerítő válaszát;)
2017. júl. 4. 14:30
 12/16 anonim ***** válasza:
22%

"Szóval cáfolnám, hogy hivatalos dokumentumot csak teljes névvel lehet aláírni. :)"


Ezzel nem cáfoltad sehogy.

Csak a közbenső lapokon rövidíthetsz, mert oda elég akár egy névnek tűnő X is, azaz tetszőleges szignó.

2017. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező! Szívesen!


Utolsó válaszoló, szerinted mi okom volna itt mást írni, mint amit tapasztaltam? De ne is válaszolj, mert nincs kedvem vitázni.

2017. júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ėn kötőjel nėlkül vettem fel a fėrjem nevėt nė kėnt aztán a saját nevem!A bankkártyánon ugy szerepel,hogy ki van irva a fėrjem neve,a saját vezetėknevem rövidítve L. Ės a keresztnevem!Ha futár jön csak monogrammot írok MLL csak a hivatalos papirokon írom ki teljesen a nevem!
2017. júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hivatalos helyen oda van írva, hogy olvasható, nyomtatott betűs nevet vagy aláírást kérnek. (Általában mindkettő kell, de az olvashatót elég csak egyszer.) Előbbit nyilván úgy értik, hogy a teljes nevet, aláírásnál meg tökmindegy, a legtöbb embernél az egyes betűk sem vehetőek ki az aláírásban, az enyém is a külseje alapján lehetne akár arabul is.
2017. júl. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is kötőjelesen vettem fel házasságkötéskor, de hamar rájöttem, hogy túl hosszadalmas lenne mindig, mindenhol kiírni végig. Én úgy oldottam meg, hogy a középső tagot, a lánykorit egyszerűen elhagyom a legtöbb esetben. Szóval a férjem vezetéknevén és a keresztnevemen mutatkozom be; ezt írom a privát üzenetek, emailek végére; ezt a nevet adom meg, ha rendelek a neten valamit, vagy foglalok helyet valahova, stb. Még az aláírásomban is csak ezt a két tagot használom, mert az aláírás nyugodtan lehet egyedi, sokan lehagynak vagy rövidítenek egy-egy részt a nevükből. Szóval egyedül az igazolványaimban szerepel a teljes, kötőjeles alak. Illetve olyan helyeken szoktam így megadni a nevemet, ahol tudvalévő, hogy összehasonlítják a személyivel: pl. bankbeli ügyintézéskor, gépkocsivásárlásnál, repülőjegy-foglalásnál stb.


De amúgy ez ugyanaz a szitu szerintem, mint amikor valakinek alapból két keresztneve van, vagy akár hasonló még ahhoz is, amikor az illető doktori címmel rendelkezik. Ott sem adja meg mindkét keresztnevet, vagy írja ki a doktorit minden egyes netes pizzarendelésnél, hanem csak a "hivatalosabb" helyeken, vagy ahol valóban indokolt lehet.

2017. dec. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!