Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám rövidíteni a...

Hogy tudnám rövidíteni a férjezett nevemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne. Ha a férjezett nevem Kiss-Takács Lilla, aláíráskor, hogy tudom rövidíteni a K.Takács Lilla-n kívül? :)

Pl.: Kissné vagy Kné ??? Lehet hülye kérdés, bocsi:D


2015. okt. 16. 12:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
K.T.L.
2015. okt. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Hivatalos helyen ki kell írni, máshol úgy rövidíted, ahogy akarod, kolléganőm pl. a jelenléti ívben a keresztnevét írta, a másik meg egy felismerhetetlen krikszkrakszot. Kiss-T. Lilla?
2015. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Miért vetted fel ilyen hosszúnak a nevet, ha zavar a hossza? Egyébként meg ahogy az egyik válaszoló írta: hivatalos helyen a teljeset ki kell írnod, máshol olyan krikszkrakszot firkantasz, amit nem szégyellsz. :)
2015. okt. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Aláíráskor, én a "Kiss"-t szoktam írni, a né-t nem érdemes írni, mivel nem az a neved.
2015. okt. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
Max maganlevelet vagy a gyerek ellenorzojet írhatod alá rövidítve, mindenütt máshol a Kiss-Takács Lilla -t kell használnod.
2015. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
5 Hát nem tudom, éppen most írtam alá egy receptet a vezetéknevem első felével. Nagyjából olyan 80-90%, amikor rövidítve kell aláírnom valamit.
2015. okt. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
Hulyeseg barmit alairhat egy rovid krikszkraksszal, felteve, hogy az a krikszkraksz szerepel a szemelyiben/utlevelben mint alairas. Ha ez Kné akkor Kné lesz az alairasod.
2015. okt. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem olyan hosszú ez, hogy rövidíteni kellene az én nevem nem hármad, mégis hosszabb, több betűből áll.
2015. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Aláírásra gondolsz? A nem szigorúan hivatalos iratokat - belső céges dokumentumok, amit simán egyébként szignózol, gyerek ellenőrzője stb. - úgy írod alá, ahogy akarod. A hivatalosakat azzal az aláírással kell ellátnod, ahogy a személyidben szerepel. K. Takács Lillaként pont nem tudsz aláírni, mert ha maga a neved az aláírásod, akkor meg kell egyezniük.

Ha csak a neved akarod rövidíteni, ugyan ez van. A strict hivatalos doksikon a teljes nevednek kell szerepelnie, a többit úgy rövidíted, ahogy akarod.

2015. okt. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
19%
Hagyatéki, lakásvásárlási ügyben, hitelfelvételhez milliószor írtam alá mostanában. Soha nem írta ki a nevem... Xné x y a nevem, a saját vezetéknevem mindenhol rövidítve írom, ha végig írom. A bsnkban az alírási címpéldányomon meg csak egy xné kézjegy van...
2015. okt. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!