Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám rövidíteni a...

Hogy tudnám rövidíteni a férjezett nevemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne. Ha a férjezett nevem Kiss-Takács Lilla, aláíráskor, hogy tudom rövidíteni a K.Takács Lilla-n kívül? :)

Pl.: Kissné vagy Kné ??? Lehet hülye kérdés, bocsi:D


2015. okt. 16. 12:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ mit írsz alá.... Előttem megírták, hivatalos papíron nem rövidítünk.

Ahol meg elég a szignó, az te alakítod ki. Pl. ha könyvelő vagy és minden lekönyvelt számlát alá kell írnod, hogy lássa a főnök és a kollegáid, hogy te foglalkoztál vele, oda elég egy szigno, de lehetőleg az legyen állandó...

Ilyen szignónak a Kissné tökéletes, de ha extrém sokat kell szignóznod, vagy épp a hely kicsi (pl mint írta valaki a gyerek ellenőrzője..), oda jó a Kné is. Viszont ne legyen önmagában se a Takács, se a Lilla. A Lilla elég gyerekes megoldás lenne.


Szóval a hova a kérdés, na... :)

2015. okt. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Egyáltalán nem zavar a hossza, és hivatalos helyeken persze kiírom végig :)

Azért jutott eszembe, mert ma volt nálam 2 futár is, bent a 6 hónapos bőgő masinám, és mire leírtam a nevem azt hittem eltelt egy év :D És aztán eszembe jutott az a bizonyos ellenőrző... :D pedig az még odébb van!:)

2015. okt. 16. 20:51
 13/15 anonim ***** válasza:
Bírom, hogy nyomatjátok a hülyeséget. Semmi nem írja elő, hogy a személyivel egyezően írjon alá bárki.
2015. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, utolsó? Akkor ha mondjuk Szabó Éva vagyok, simán alairhatom hogy Tóth Kata?????,
2015. okt. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem más nevét írhaod alá, hanem a sajátodat bármilyen módon.

Na hozzatok gyorsan törvényt, ami előírja aláírásnál a teljes név használatát vagy tiltja a rövidet, de szigorúan csak aláírásról legyen szó.


Egyébként a férjemnek két keresztneve van, a másodikat használja. Az elsőt soha nem írja. Az anyakönyvvezetőt meg is kérdeztük, azt mondta, úgy ír, ahogy akar, mert a személyazonosságunkat igazoltuk a papírokkal.

2015. okt. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!