Hogy működik egy család? Pénz terén? Vásárolnak egymásnak dolgokat? Mármint pl. egy apa a gázt veszi, egy anya a mosószert + kaját, stb)?
Egy család hogy működik?
Mármint ilyen "barter" szinten, ha felnőtt otthon élő gyerekek is vannak?
Nálunk olyan a helyzet, hogy a két tesóm otthon lakik:
nővérem 26-27 év körül van (nem is akar elköltözni, dolgozik)
az öcsém 21 éves, pestre költözik majd nyáron. Most felvételizett. Ő is dolgozik.
Én Pesten tanulok, szintén dolgozom. De egyedül élek.
Az érdekelne, hogy természetes az, ha egy család van együtt, akkor így egymásnak vesznek dolgokat? Ill. egymásnak segítenek?
pl. az édesanya megveszi a mosószert, meg a kaját => főz otthon a tesóimnak -> cserébe pl. a nővérem elmosogat, felmos (vagy az öcsém is, vagy ilyesmi, porszívózás)
+ édesanya is ad a rezsibe (? ezt nem tudom)
az édesapa megveszi a gázt, fizeti a telószámlát, meg egyebet
Nővérem is ad a gázba. És pl. ellátja a kutyát, meg ehhez hasonlók.
Én itt vagyok pesten, és csak most értem, hogy milyen nehezen működik egy család. Közgazdász végzettségem van, de ez ugye ilyen "barter" (csere-csere) szinten működik? Csak meg akarom érteni.
23/l
https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..
na, ez a két kérdés kb ugyanattól a debiltől származik...
#21
Ez a "két" kérdés egy kérdés. :D
"A házasság vagyonközösség, csak közös kassza létezik benne (ellenkező szerződés hiányában - ~s ha a szerződés igazságtalan, semmis). Akkor is ha a felek külön kasszásat játszanak benne."
Külön kassza alatt a külön bankszámlát, külön kezelt anyagiakat szokták érteni. Az, hogy jogilag minden közös, a gyakorlatban csak a válásnál kerül szóba. Amíg egy házaspár boldogan együtt él, addig úgy intézik a dolgaikat, ahogy ők akarják, addig igenis létezik a külön kassza, akkor is, ha minden GYIK-kommentelő veri magát, hogy nincs ilyen.
"Külön kassza alatt a külön bankszámlát, külön kezelt anyagiakat szokták érteni."
Már aki! De tévesen.
Az, hogy hova érkezik a pénz és honnan, melyik bankszámláról fizetnek dolgokat, csak LOGISZTIKA.
A közös kassza külön számlával is " működik".
Mivel a közös kassza közös pénzügyi gazdálkodást jelent, azonos pénzügyi szemléletet, közös gazdasági célokat és közös megvalósítást. ;)
Külön bankszámlával vagyunk közös kasszán több, mint 10 éve.
Szerintem a család válogatja.
Nálunk úgy volt, hogy apukám a fizetése 50-75%-át odaadta anyukámnak, ő is az övét, és az volt a házipénztár, amiből a fontos dolgokat fizették (kaja, takarítószerek, rezsi, egyéb számlák, nagyobb konyhai eszközök / TV stb.), mert anyukám jobban tudja a pénzt kezelni. A maradékkal meg mindenki kezdhet azt, amit akar.
De ez mindenkinél máshogy működik. Nálunk pl. én fizetem a rezsit, én járok postára és a nagyobb bevásárlásokat én fizetem. Párom fizeti a netet és a kisebb bevásárlások nagy részét, és ő házimunkázik többet, mert otthonról dolgozik, és több ideje van. Pl. ő mosogat és takarít, én főzök és mosok (gyerek nincs, más családtaggal nem élünk együtt)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!