Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Tanácsot kérnék. Együtt élünk párommal. Minden évben 1 hetet a szülőkkel töltök, hol itthon-hol náluk. (Külföldön élnek már 6 éve) Sajnos ezt párom nem tolerálja. Mit tegyek? Azon kívül kijelentette, ne is menjek haza mert elege van hogy őt én nem veszem semmibe stb.Megjegyzem, kajával ellátva hagytam otthon. Anyukámék nem rajonganak érte, mivel nem talál rendes bejelentett munkát, így magammal nem vihetem. Azt mondták, majd akkor vigyem bemutatni, ha lesz rendes munkája.(most alkalmiak vannak,kb.1 hét minden hónapban)amiből szerényen, de felesben kijövünk a rezsivel, kajával.Mit tegyek? Nem érzem magam hibásnak,ugyanakkor megértem ha valakit nem fogadnak el az azért elég rossz lehet, de úgy gondolom, erről ő is tehet, hiszen nem tett ellene hogy ez változzon, neki kényelmes így.
2017. júl. 2. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez ùgy néz ki, hogy én élek külföldön és a párom azt mondta, hogy arra mindig lesz pénz, hogy meglátogassam a szüleim. Szoktam is egy évben többször is és most már ö is jön velem nyaranta. Igy szerintem ami nálatok van az nem normális!
2017. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A párod azért nem tolerálja a szülőkkel való időtöltésedet, mert tudja a szüleid nem fogadják el és nem kíváncsiak rá. A szüleid azt látják hogy olyan emberrel élsz akivel nem stabil az anyagi helyzetetek. Amúgy te dolgozol? De biztos vagyok benne hogy ez a helyzet hogy csak alkalmi munkái vannak téged is zavar. Változtatnia kéne ezen a helyzeten: miattatok! Beszélj vele. Nem tudom milyen körülmények között éltek és mennyi idősek vagytok de egy normális állásra és jövedelemre nem ártana törekednie.
2017. júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok lehet. Egyszer mentünk ketten, de kudarcba fulladt, nem hozott elég pénzt, elfogyott a cigije és kinnt az piszok drága. Én dolgozom, igen. Sajnos a fizum 80%-át elviszi a rezsi meg a kaja,meg van egy autóm amivel dolgozni járok, másra nem futja. Engem az zavar, hogy amíg én dolgozom addig ő heteket elunatkozik otthon, facebookozik, csavarog. Ha hazajövök, meg állhatok neki a konyhában a főzésnek, oda se jön ki, hogy beszélgessünk, netezik tovább.
2017. júl. 2. 21:25
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagy terveink voltak, de semmit nem tesz értük. Csak a duma. Meg hogy nekem irreális elvárásaim vannak. Nekem nem kell 0-24-ben gályázzon, csak szeretném, ha számolhatnánk egy havi fixxel,ha egy kis biztonságot éreznék, ha esetleg majd családot szeretnénk, mivel mindketten 30 felett járunk.
2017. júl. 2. 21:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre, hogy mit tennék a helyedben: Sajnálom, azt hiszem en otthagynam.

Nekem itt a párom, mindketten dolgozunk napi 8-12 órát. De utana a lakást is közösen rendezzük. En mindnen nap fozok kettonknek, o betesz egy mosást vagy feltakarit, segít nekem kinn vagy mosogat ha olyan a szitu, együtt járunk boltba. Mi kozos kasszan vagyunk mert nagyjából azonos penzt keresünk. (hja es nem cigizink mert ha cigizne valaki nyilván azt ne kozosbol fizessük mar..)

Ha azonos időben vagyunk otthon beszélgetünk es persze ha a masik eppen netezne akkor hagyjuk neki. Igazából en nekem az is mar tokjo ha csak kijon hozzam a konyhába es dumcsizunk.


Biztos, hogy okkal vagy vele de nekem ugy tunik te jobbat érdemelsz. Alkalmi munkákra nehez alapozni es a szüleid joggal gondoljak uezt értik mint amit írtam.

2017. júl. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszadó vagyok.

Szóval te dolgozol, fizeted a kiadások nagy részét, munka után háztartást vezetsz, míg havi egy hetet dolgozik, nem segít be az otthoni feladatok ellátásába. Hát... Nagyon gondold át hogy biztos-e az az ember akivel családot szeretnél alapítani. Sajnos így már érthető a szülők hozzáállása. Én a helyedben adnék neki pár hónapot hogy változzon, de ha nem teszi meg én elhagynám. Te egy normális életet élsz korodnak megfelelően de a párod még sajnos nem nőtt fel.

2017. júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Igazából, ha valaki cégnél dolgozik, az sem egy biztos jövedelem, hiszen akár másnap kibatták.Tehát nem attól lesz bárki anyagi biztonságban, hogy dolgozik valahol, ez hatalmas marhaság keményen.

Inkább attól, hogy meg tud állni a saját lábán és több helyen akármikor s ez a biztonság.A munka találja meg őt és nem ő keresi a munkát, érteni;)


A srác élősködő-kitartott.Lusta és eszében sincs dolgozni többet, mint kell a cigiért-ott az asszony a többire:DDD

Gyerekre-családra ne is számíts, mármint olyanra, amit álmodsz...rémálom szerű az lehet.

Állítsd döntés elé, hogy vagy produkál havi bevételt és mindegy hogyan vagy szevasz.

Elpazarlod életedet egy ilyen mellett, de persze a tiéd-te dolgod.

2017. júl. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Ha neki kényelmes akkor mi a kérdés? Ha meg a szülőknek nem tetszik (és mondjuk ez az első csaj aki nem szimpi nekik) akkor kérj tölük tanácsot hogy mi legyen. Sosem segítség mástól kérni segítséget. Ha meg a csaj nem erőlködik akkor (bocsi hogy ezt mondom) kár hallgatni a vernyogását hogy "semmibe" veszed.
2017. júl. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm. Sajnos magam is rájöttem egy ideje erre,külső megerősítésre vártam, hogy jól látom-e a helyzetet. Amúgy én vagyok a nő :))
2017. júl. 3. 01:13
 10/10 anonim ***** válasza:
"kajával ellátva hagytam otthon" bakker, kb. egy kutya szintjén van a csávó, csak a kutya legalább szórakoztató is :D
2017. júl. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!