Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt így ellehet nőni? Megválto...

Ezt így ellehet nőni? Megváltozni magamtól?

Figyelt kérdés

Régebben mindig megütöttem azt, akivel összevesztem, vagy neki mentem (undorító viselkedés volt, utána mindig nagyon megbántam , és szidtam magam) viszont most összevesztem egyik családtagommal, és csak összetörtem ami a kezem ügyébe akadt, és bár nagy veszekedés volt, de most belül nagyon büszke vagyok magamra, hogy így kikerültem, és még gondolatomban sem volt, hogy megütöm, vagy neki megyek, pedig nagyon ideges voltam .

Mitől változtam meg pár hónap alatt? Nagyon nagyon jó ez, mert senki nem szereti az idegbeteg embereket, akik megütnek másokat, és annak örülök, hogy bár eltörök ezt azt lehet még életem során, de kárt senkibe nem teszem, minden tárgy (pohár, tányér, bármi pótolható )

Volt más is, aki nem maradt olyan amilyen volt? Javult? Nem jártam pszichológushoz.


2017. jún. 29. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek dührohamok.

Volt osztálytársamnak is hasonló volt.

Szerintem keress fel pszihológust mert ez nem fog magától elmúlni.

2017. jún. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy rohamok, nem magától jönnek, sőőt nagyon nyugodt embernek mondanak, csak feltudnak idegesíti , pont olyan emberrel vesztem össze, aki pillanatok alatt, még egy birkatürelmű embert is kihoz a sodrából.

Pszichológushoz mindig akkor akartam menni, amikor megütöttem másokat, nagyon sajnáltam utána, és tudtam, hogy nem vagyok belül egy állat. Most már nem mennék ezzel pszichológushoz, kell az embernek néha az, hogy kidühöngje magát, és ennek módjára szokták ajánlani, hogy valaki vágjon földhöz egy tányérat , vagy valami pótolható dolgot, ami amúgy is kellene.

2017. jún. 29. 15:48
 3/10 A kérdező kommentje:

Volt osztálytársamnak is hasonló volt. '


Amire te gondolsz az szerintem az, amikor valami nem úgy történik ahogy szeretné, amin valakivel elkezd vitatkozni ugrik, de nálunk mindig ha már nagyobb volt mint illett volna, akkor volt ez, és most pár hónap után először, hogy nem, legutolsó alkalommal, tesómat még pofon vágtam

2017. jún. 29. 15:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért tányérokat és egyéb lakásfelszerelést törni-zúzni se a megfelelő módszere a feszültséglevezetésnek. Jóga, autogén tréning, rendszeres sport, zenélés, vagy ha már mindenáron ütni akarsz, akkor boxzsák. Nyugodtan menjél el pszichológushoz.
2017. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezek nem olyanok, hogy mindig kijönnek, csak úgy, hanem ha felméregesítenek, és nagyon.

Pszichológushoz akkor, ha úgy érezném, hogy akkora baj van, amit nem tudnék megoldani, de nem akarom.

1 tányért amit eltörök ha összeveszek valakivel, még tudom pótolni :). Viszont anno nem tudtam mit kezdeni az érzéssel sokáig, amikor valakit megütöttem, és tudtam, hogy fáj neki.

2017. jún. 29. 16:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják önuralomnak. Tudtad, hogy nem ütheted meg a családtagot, ezért nem tetted. Ilyen egyszerű.

Ha tele lenne a szoba milliós értéktárgyakkal, akkor azokat se dobáltad volna.

Igen, tanulható.

Viszont első lépés az, hogy tudatosítod magadban, hogy az sincs rendben, ha mások értékeit rongálod.

Normális ember nem úgy zár le egy vitát, (amit elvesztett), hogy üt vagy rombol, hanem azt mondja, hogy "igazad van".

2017. jún. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod utolsó.
2017. jún. 29. 17:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Én meg szétkáromkodtam az agyamat ilyenkor, meg ordibáltam.


Most meg csak egy "aha" v "te tudod" a vége.


Lehet javulni "pszi" kezdetű szakemberek nélkül.

2017. jún. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Örülök, kedves Kérdező, h kitörő indulataid egyre inkább a hatalmadban tartod, és nem veszi át az uralmat feletted a idegesség.


Természetesen kinőhetsz a régi viselkedésmódodból, értelemszerűen pszichológus segítségével gyorsabban és valószínűleg visszaesésmentesen.


A pszichológus ajánlani fogja a jógát, az NLP-t és TM-et, válassz kedved szerint.


Jó munkát!

2017. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. jún. 30. 19:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!