Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megváltozni?

Hogyan tudnék megváltozni?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok. Egy gimnáziumban tanulok. Úgy érzem problémáim vannak, amin változtatni szeretnék, mert nagyon rákaptak olyan dolgokra ami nem is igaz. Például már szinte naponta szólnak, hogy ugyan menjek már fodrászhoz, miért nem vágatom le, miért nem ápolom a hajam? Tény hogy a hajam megnőtt, lenőtt rendesen, de nem olyan hosszú csak az a rossz lenőtt szerű. Nem tudom, de valahogy úgy érzem minek menjek, nincs értelme az egésznek. Akkor rám fogták hogy meleg vagyok. Én tudom belül hogy ez nem igaz, de ők nem. Én mondtam nekik, hogy nem érdekelnek a lányok még, de ők már azzal párosították, hogy na akkor meleg vagy. Belekötnek hogy hogy ülök, az is meleg ülés, hogy tartom a kezem, az is meleg kéztartás. Hogyan lehetnék férfiasabb? Egy deka izom sincs rajtam, sajnos nagyon sovány vagyok, 179 centi és 51 kiló. Szóval valahogy semminek nem látom értelmét, nem tudok semminek örülni, nem élvezem az életet, a gimnáziumi éveket, mindenben a rosszat látom, ilyenek vannak. Hogyan lehet változtatni ezeken, hogy ne ezekkel foglalkozzak 17 évesen hogy jajj vajon meddig élek, meg hasonlók? Meg hogy lehet csinálni hogy mégis adjak magamra, nem az hogy ó mindegy hogy 1 pólóban járok 3-4 napig is, satöbbi? Köszönöm.
2014. máj. 21. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Most itt kinek a véleménye fontos?

Mit mondanak ők kit érdekel. Ha neked így tetszik, legyél ilyen. Magad miatt változz meg ha akarsz. Hasonló érdeklődési körű emnerek társaságát keresd, ne az osztálytársaidét.

Konkrétan mi a baj?Hogy csesztetnek vagy hogy nem érzed így jól magad?

2014. máj. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem neked kell változnod, hanem a kis genyóknak, akik abból merítenek erőt, hogy téged zrikálnak. Ha azért kezdesz pl sportolni, mert talán akkor nem bántanak majd, csak még több keserűséget fogsz érezni.

Ha kipécéztek maguknak, ki vagy pécézve, akármit csinálsz. De ezt ne halálos ítéletnek vedd, hanem egy oknak a szabadságra. Akármit csinálsz, lesznek emberek, akik belédkötnek majd és akiknek nem fogsz tetszeni, ez felnőttkorodban is így marad. Tudom, hogy fáj, rosszul esik, és pokollá tudja tenni a napjainkat, de egyszerűen meg kell tanulnod továbblépni ezeken a dolgokon. Ha nem kedvelnek, akkor legyen az ő bajuk. Olyan a hajad, amilyennek te szereted, és későn érő típus vagy, semmi közük hozzá. te ilyen vagy. Ha véletlenül tényleg meleg lennél, azzal se tudnál mit csinálni, nem lehet megváltoztatni. Ezekkel a gondokkal küzdjön meg az, akinek nem tetszik.

Természetes, ha búskomor vagy ezek miatt, de hidd el, ezen majdnem mindenki átesik, és túléli :)

Én azt tanácsolom neked, keress egy másik közösséget, amivel ellensúlyozod a gimiben történteket - például a hobbidnak megfelelően keress valami programot, klubot, társaságot, tábort, ahol szeretni fognak olyannak, amilyen vagy. Akkor majd könnyű lesz tojni a többi hülye fejére.


Ha gondolod, írhatsz privátban, szívesen segítek, beszélgetek veled.

2014. máj. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

51 kg 179 cm-hez valóban nagyon kevés, beesett arcod lehet, és összességében egészségtelen. Tessék valami sportot űzni, és többet enni. Esetleg járj el súlyzózni.


Nem mindegy, hogy mit veszel fel. Nadrágon, pulóveren és kabáton kívül mindenből tisztát veszünk fel minden reggel!

2014. máj. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bukor Peti ***** válasza:
nem neked kell változnod, hanem azoknak akik piszkálnak. mindég is lesz olyan aki piszkálni fog. a mai fiatalok 80%-a ilyen. mindenkibe beleköt.
2014. máj. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ajanlom neked Byron Katie Szuksegem van a szeretetedre - vagy megsem? c. konyvet, nekem sokat segitett, hogy el tudjam fogadni magam es az eletet is jobban tudjam elvezni.
2014. máj. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát a ruházkodásra odafigyelek akkor most már jobban. Igen az arcom valóban beesett, mint egy rossz gebe olyan vagyok :(
2014. máj. 22. 18:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!