Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elküdjem őket, vagy ne?

Elküdjem őket, vagy ne?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom, ami kiadok albérletbe. Lakik benne egy pár már kb. 5 hónapja. Az a gond, hogy a pasinak a cég, ahol dolgozik nem nagyon akar fizetni. Több hónapos késéssel kapja meg a fizujait. Eddig nem nagyon volt olyan hónap, amikor koppra ki tudtak volna fizetni, vagy a bérleti díjra kértek haladékot, vagy a rezsire. Eddig adtam is, viszont most én is bajban vagyok, mert lecsökkentették a munkaidőmet. A fele fizumat fogom kapni, de ez a bevételem a bérleti díjból, most már nem a takarékba megy, hanem kelleni fog a megélhetésünkhöz.

A pasi cége most sem fizetett neki, senki sem tudja megmondani, hogy mikor kapnak fizut. Már a múlthavi bérleti díjat sem fizették ki, sem ez ehavit. Kérik, hogy ne rakjam ki őket, mert bár lenne hova menniük, csak onnan nem tud a pasi bejárni dolgozni. Ígéri, hogy jövőhónapban már kap fizut, de persze biztosat nem tud mondani. Mi van ha nem kap megint több hónapig?

Nem lenne gond, hogy csúsznak, de most sajnos nekem is kell a pénz. És lenne aki kivenné a lakást.

Mit tegyek? Várjak még, vagy küldjem el őket? Sajnos tényleg elég kevés esélyt látok arra,hogy kifizetik a pasit a munkahelyén!


2010. máj. 20. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Sajnálatos dolog, mind a kettőtök helyzete. Biztos ő is fizetne, ha tudna. De mivel most te kérdeztél, ezért azt tudom javasolni, hogy mondd meg nekik, hogy milyen helyzetbe kerültél és nagy szükséged van a pénzre.

Nekik mag adj 1 vagy 2 hónapot, hogy tudjanak keresni másik albérlete, te meg egy másik bérlőt.

2010. máj. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem küldd el őket.már sokat voltál türelmes,és neked is szükséged van a pénzre.ha felhalmozzák mondjuk 3hónapra,szerinted azt majd kitudjják fizetni?Én nem izgulnék mindig hogyvajon fizetnek e vagy sem.Más sem tűrné el szerintem.Mondd meg nekik,hogy téged is letettek pár órásba stb.Sok sikert,majd ird meg mi lett a vége.
2010. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem adj nekik ultimátumot, mondd meg, hogy legközelebb vagy kifizetik amit kell, vagy tényleg el kell menniük. Én megértem, hogy rossz helyzetben vannak, nyilván nem az ő hibájuk, de neked is meg kell élned.
2010. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első kommentelővel értek egyet, szerintem is adj nekik egy kis időt, hogy kereshessenek másik albérletet.
2010. máj. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudják, hogy nekem is kell most a pénz. Tegnap elmondtam nekik. Az a gond, hogy egy havi kauciót kértem, amikor kiadtam, és az még mondjuk állja a múlt hónapot, de ezzel a hónappal már eleve mínuszban lennék, ha most elküldeném őket, mert nyilván nem tudnának fizetni.

Az a gond, hogy tényleg annyira szarul áll a cége, hogy szerintem nem fognak tudni fizetni. Múlt hónapban kapta meg a februári fizetését.

A férjem meg persze nekem mondja a magáét, hogy ő is sajnálja őket, de nekünk sincs pénz!

2010. máj. 20. 10:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Te roppant türelmes ember vagy. Én albérletben élek pár éve, eddig 2x csúsztam a fizetéssel, akkor is csak 1-2 hetet, nem hónapokat. Nem tűnik úgy, hogy a te bérlőid a jövőben pontosak lesznek, szóval nincs értelme várnod, mert nincs mire. Férjednek igaza van.
2010. máj. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

10:17-es vagyok én is albérletben élek évek óta, és bizony gyakran előfordul, hogy nem tudjuk hó elejéig előteremteni a bérleti díjat, de sosem hagytunk ki egy hónapot sem.

Pedig volt hogy a szánktól vontuk meg a falatot hogy kitudjuk csekkolni...

2010. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A másik dolog, hogy ha te most nagylelkűen vársz, amíg ők keresnek másik albérletet, addig is gyűlik az adósságuk nálad, az új helyen rögtön kérnek kauciót, plusz egy hónapot előre és akkor biztos inkább az új főbérlőnél fizetnének, te meg futhatsz 2 vagy több hónapi lakbér után. Lépj most, amíg csak egy hónappal rövidítettek meg.
2010. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben már van rá másik jelentkező, én nem haboznék. Tudod én is borzalmas engedékeny ember voltam, amíg jól rá nem fáztam, azóta nincs pardon. Adjál nekik két hetet, és ha nem fizetnek, küld el őket. Az üzlet nem barátság, ezt jól jegyezd meg!
2010. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!