Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ilyen szülők normálisak?...

Az ilyen szülők normálisak? Miért van ez?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm szüleiről van szó. Az a helyzet, hogy az én életemet is kellemetlenné teszik, de főként a barátnőmért aggódom... 15 évesen úgy kezelik, mint egy 6 évest, nem engedik sehova, nem engedik sötétben mászkálni. Ez eddig oké... De amikor bármit kér, ami boldoggá teszi, akkor meg azzal jönnek, hogy ő már nem gyerek, ő már eléggé felnőtt ahhoz, hogy ne kényeztessék el ajándékokkal. Ha ötösnél rosszabb jegyet hoz haza, lecseszik... Nem kap semmit, csak parancsolgató, szidalmazó szavakat, dicséretet sose, az jót természetesnek veszik. És amikor ezt a barátnőm megemlítette nekik, hogy ez fájdalmat okoz neki... ő elismerésre vágyik... Mit tettek? Büntetést adtak neki, mert szólni mert. Mert hogy merészel ilyet mondani.

Ha elhívom magamhoz egy kétnapos rendezvényre, hogy aludjon nálam (Pest, ő vidéki), a szülei már problémáznak, hogy otthon legyünk már tízre, és nem érdekli őket, hogy esetleg este tíz után, egy ZÁRT, biztonságos helyen, még megannyi jó program van, amin ÉN maradni szeretnék.

Van egy bizonyos dolog, amire nagyon vágyik. Egy párezer forintos ajándék, amit szerintem megérdemel... Mindennél jobban szeretné, a szülei még se engedik. Mert "hülyeség", és kit izgat, hogy ő azt szeretné? Aztán meggondolják magukat.. jó, lehet hogy megkapja. Aztán mégse. Aztán megígérik neki, hogy igen, meg fogja kapni. Erre ma megint kijelentették, hogy nem, soha nem fogja megkapni.

Komolyan, ez már engem bosszant. Ha vele vagyok, nem tudok szórakozni, mert a hülye szülei engem is szabályok alá vonnak...

Normális ez? Mit lehet ez ellen tenni? Szólni nem szólhat nekik, megtette már többször is, és csak lecseszést kapott...


2010. máj. 19. 22:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

el kell fogadni, hogy ilyen is van. nem lehetnek mindenkinek normális szülei.

azt nevetségesnek tartom, ahogy magadra veszed a dolgokat. mintha téged is korlátoznának...jól kiemelve, hogy TE így, TE úgy.

úgy látom, téged azért zavar ez, mert keresztülhúzzák a terveidet, és nem azért mert esetleg a barátnőd szenved.


ja, és ha az a cucc, amire vágyik, csak egy pár ezres valami, ahogy írtad, akkor miért nem veszed meg neki szülinapjára, névnapjára, satöbbi.?

azzal boldoggá tehetnéd. ha tényleg érdekel hogy hogy érzi magát.

2010. máj. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem leszek népszerű a szemedben,de én is félteném a 15 éves lányom.Nem engedném este sötétedés után,hogy az utcán mászkáljon,nem engedném egyedül Pestre a barátnőjével szórakozni,lehet,hogy még 10-ig sem.Ahol 10 után még szórakozni lehet,az lehet,hogy ZÁRT,de,hogy nem 15 éveseknek való,biztonságos hely,az is tuti!

Szerintem a szülei nem téged akarnak korlátozni,lehet,hogy tesznek rá,hogy veled mi van,csak a lányukat féltik.Ha téged ez zavar és a te szüleid nyugodtan alszanak,amíg te ki tudja hol bulizol,addig ne borítson ki,ha másra pedig vigyáznak.

Az ajándékot,ha ennyire apróság és szerinted olcsó,akkor vedd meg neki,hisz a barátnőd.

2010. máj. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Ha valakit ennyire óvnak, az sokkal tutyi mutyibb lesz, nem lesz önálló.

Én mindig oda mentem, ahova akartam stb, és soha semmi bajom nem lett, csak megtanultam önállónak lenni, és már 18 évesen egyedül is tudtam élni, mikor felköltöztem a fővárosba munka miatt.

Akit meg így pátyolgatnak,az 20 évesen is csak szülővel képes bármit is elintézni.

SZóval nem normálisak.

2010. máj. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A mai korosztály tisztelet a kivételnek, 14-16 éves korukban azt hiszik ővék a világ. A felnőttek pedig hülyék, pedig egyáltalán nem. Én is félteném a lányomat az éjszakában ilyen fiatalon. Talán ez lenne a legnagyobb visszatartó erő, hogy ne erőszakoljanak meg, ne itassák be drogos colával a fiatal lányokat, hogy a szülők szigorítanak a nagy kilengésre vágyakozó gyermekeikre.
2010. máj. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valakit ennyire óvnak, az sokkal tutyi mutyibb lesz, nem lesz önálló. "


Hogy ez mennyire nem igaz! :)

Őt legalább nevelik,a többi pedig nő,mint a gaz.Engem bántott volna 15 évesen,ha a szüleimet nem érdekelte volna,hogy élek-e vagy halok és hogy hol tekergek éjszaka.Szerintem inkább az a nem normális,ha a gyereküket bárhova és bármeddig elengedik,mert 15 évesen még gyerekek és ráadásul a szülő felel értük.

2010. máj. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
féltik
2010. máj. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Hát sajnos én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz: lehet, hogy a te szüleidet nem érdekli, hol vagy este 10-kor, de az itt válaszoló szülők szerint bizony ez a normális dolog.


Sose dicsértek meg az 5-ösért, mivel az volt az elvárás. A rosszabb jegyet pedig alig mertem elmondani. Bizony, nem ártanak az elvárások az embernek, ma 4 diplomás, jól kereső fiatal vagyok... Én nem bánom, hogy igy neveltek. Persze akkor még én se repestem a boldogságtól, de hát sajnos sok mindenben csak 10-20 év múlva lehet igazat adni a szülőknek, mert csak akkor fogjuk megérteni, mit miért tettek...

2010. máj. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Nem fog tetszeni a válaszom, de leírom, legalább elgondolkozol rajta...Csak pár évvel vagyok idősebb nálad, 2o vagyok...engem így neveltek anyukámék, mint a barátnődet. Sosem voltam kint 1o után (sőt, 9 után) 15-16 éves koromban. Nem aludhattam soha még egy barátnőmnél sem, mert úgy gondolták nem helyes:-S De most már sok mindennel egyetértek... Egy szórakozóhelyen nincs amit keressen egy 15 éves gyerek. Az éjszakázás még nem nektek való, tetszik, nem tetszik, ez van...Én rosszul vagyok mikor beülök a kedvenc kávézómba és 12 körül az emberek 6o%-a 15-16 éves...persze ők isznak a legtöbb piát, ők röhögnek a leghangosabban, ők a "legmenőbbek" mert anyuci elengedi őket valahova...mert le sem sz.rja hogy mit csinál a gyermeke kint az éjszakában...

Szóval nekem minden tiszteletem azoknak a szülőknek akik nem engedik a gyermeküket kóricálni az éjszakában...

Te meg vegyél vissza magadból kicsit mert semmi jogod lehülyézni valakit akinek cseppecskét több tapasztalata van nálad és törődik a gyerekével. A párom húga Veled egy idős, de este nem megy sehova, játszik, filmet néz stb. Képzeld el még életben van! Buliba úgy megy, hogy az apukája 1o kor megy utána, ez is ilyen sulis menet...hidd el normálisabb mint bármelyik kortársa...

Gondolom anyukádéknak mindegy mit csinálsz...na pár év múlva megnéznélek téged és a barátnődet, hogy melyikőtök hova jutott...

A másik, szerintem nem egy életbevágó párezres ajándék az amit nem kap meg...kíváncsi lennék mi ez a dolog...

Szóval kislány hátrább az agarakkal mert pórul jársz...


Annak a válaszolónak aki azt mondta, hogy az ilyen lányok önállótlanok egyáltalán nincs igaza. Engem féltettek, nagy elvárásaik voltak elsők között végeztem minden évben gimiben is, párom is van már több éve, a kapcsolatunk kitűnő, tehát ez sem önállótlanságról árulkodik...Most albérletben élek főzök, mosok, takarítok, egyetemre járok...szóval ez is az önállótlanság jele:-D


NE szólj szám, nem fáj fejem kérdező....

2010. máj. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%

megjött a 2o éves...


a gond nem az hogy nem engedik végeredményben,hanem hogy csak szidják,dicséretet elismerést nem kap. hitegetik valamivel,aztán vissza minden.

(hozzáteszem az éjszakázást én sem tartom helyesnek ilyen korban,de pl szökőévben egyszer meg lehet engedni...)

ezen érdemes elgondolkodni.

17L

2010. máj. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
17 lány helyedben hallgatnék...lehet hogy húsz vagyok és lehet hogy fiatal, de azt hiszem cseppet normálisabb felfogással mint manapság egyesek, szóval nekem ne oszd az észt légyszives
2010. máj. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!