Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legjobb barátnöm és köztem...

A legjobb barátnöm és köztem vannak gondok, segít valaki?

Figyelt kérdés

Alapból az a helyzet, hogy már több mint 1 éve ismerjük egymást, azóta legjobb barátnök vagyunk. Eleinte nagyon sokáig nem volt semmi komfliktus. De most neki lett egy pasija (elötte is volt már de vele szakított) és mióta együtt vannak nem figyel annyit rám mint elötte, van mikor mintha meg se hallaná amit én mondok, vagy hogy valami gondom van...

Valahogy tudtára kéne hoznom, hogy azért én is létezek még és nekem is vannak érzéseim...

Egyszer már elmondtam neki, akkor egy ideig úgy is volt de most megint ezt érzem...

Valakinek van valami használható tippje?


2010. máj. 19. 11:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%

Ellent kell mondjak a többieknek, ez egyáltalán nem normális! A barát az barát marad akkor is, ha szerelmes leszel - nem lehet berakni egy fiókba! Ezért nincs sok embernek 30-40 év fölött (vagy még fiatalabb életkorban) barátja, mert így állnak hozzá,mint a fölöttem írók! pedig a szerelem és a barátság KÉT KÜLÖN DOLOG! Mind a kettőnek helye, és más helye kell, hogy legyen az ember életében. A baráti kapcsolatokat ápolni kell a leghevesebb szerelem idején is. Ha a szerelmed igazi, akkor ezt megérti és támogatja (és maga is így tesz)


Szerintem kerek perec, egyértelműen mondd el a csajnak, így, ahogy nekünk, hogy mi bánt Téged. Ne szemrehányóan, szidva, mert abból veszekedés,. sértődés lehet - inkább szomorúan, lelkiismeretfurdalást keltve.


29/N

2010. máj. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak

Igen egy barátságot ápolni kell, nem kell hanyagolni akkor sem a barátokat, ha szerelmes vagyok. De a barátság nem arról szól, hogy sülve-főve együtt vagyunk, vagy ha épp nem akkor msn-en írkálunk vagy telefonon beszélünk. Mint ahogy egy kapcsolat sem attól lesz komoly, hogy ráakaszkodunk a másikra, és nem haygunk neki szabad teret. A barátságnak nem kötelezettségnek kellene lennie, megkell érteni, ha a másiknak épp nincs ideje vagy kedve (mert ilyen is van) a másikkal lenni.

2010. máj. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
barátság és barátság közt is van különbség... A Kérdezőnek ez a barátnő a "sülve-főve" kategória. OK, egymáson lógni tényleg az egyik véglet - de szerintem az sem jó, ha az embernek később csak olyan barátai maradnak, akikkel 3 havonta egyszer nagy nehezen egyeztet időpontot egy kávéra, kivel mi van, stb., aztán mindenki rohan tovább a "saját életében". Az igazi barát az, aki egy kicsit része ennek a saját életnek. Nem az, akinek néhanapján mesélsz róla.
2010. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy ez a fiú az igazi,és sosem lesz vége a kapcsolatuknak. Ha Te erre várnál nem is volnál igaz barát.

Használd ki az időt amikor barátnőd a fiújával van,és csinálj értelmes dolgokat. Menj színházba,könyvtárba,uszodába...ha hiányzol neki majd ő jelentkezik. Figyelj arra,ne akard minden hiányodat vele pótolni,nem lenne túl jó szerep neki...Ne aggódj,ha 2 hónap alatt 2x hív fel attól még a barátnőd. Ha meglepődik,és felkérdez egy idő után miért nem hívtad,mond nem akartad zavarni...16é. alatt vagy?

2010. máj. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
16 leszek júliusban, a barátnöm 15 a pasija meg 21...
2010. máj. 21. 19:08
 16/19 anonim ***** válasza:
Szurkolj a háttérből a barátnődnek, hogy legyen boldog, és legyen neki szép a szerelem. Ha tényleg a barátnője vagy, ezt teszed, és nem magadat siratod. Most hagyd őt. Majd telnek múlnak a hónapok, sőt talán évek is, és talán nem is látjátok egymást, és mégis te leszel a legjobb barátnője. Egyszer megint összehoz az élet, és tudni fogjátok, hogy mindig is így volt. Addig is foglalkozz magaddal, szerezz más barátokat, tanulj, sportolj, képezd magadat, és egyszercsak ott lesz neked is egy jó fej szerelmes ifjú.
2010. máj. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy a barátság és a szerelem más dolog. SEMMIKÉPPEN ne úgy beszélj vele, hogy ő érezze magát sértve, illetve ne keresd meg őt direkt módon, azaz ne kényszerítsd rá magad.Csak azt az időszakot kell kibírnod, amíg ők járnak bár a korkülönbségből ítélve nem adok a kapcsolatnak egy hónapnál többet... tudom, hogy nem akarsz várni és a lehető legrosszabb a tehetetlenség érzése. Én a helyedben azt hinném többet érek neki egy futó szerelemnél, vagyis te írtad, legjobb barátnők vagytok, ezt nem teheti tönkre egy fiú. De a pasiját sem kell hanyagolnia!
2010. máj. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Most úgy döntöttem, hogy nem avatkozok bele a dolgukba, hagyom hogy kiélvezzék és majd ö megkeres ha kellek neki..
2010. máj. 22. 14:35
 19/19 anonim ***** válasza:
Sztem jól döntöttél... de addig te is érezd jól magad ^^
2010. máj. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!