Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben...

Ti mit tennétek a helyemben (férj eltartás)?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a férjemmel. A kapcsolatunk elején még dolgozott közel 1 évig, de aztán otthagyta a munkahelyét, mondván, hogy utálja, és nem akar alkalmazott lenni.

Ezt megértem, viszont így rám hárul a pénzkereset minden gondja. Időnként vannak alkalmi munkái, amivel keres kisebb összegeket, de van, amikor hónapokig semmit. Én vállalkozó vagyok, elég jól keresek, de rengeteget dolgozok és nagyon idegesít, hogy ő alig csinál valamit. Azt ígérte, hogy segíteni fog a vállalkozásomban, de nem erőlteti meg magát. Ha szóvá teszem, még neki áll feljebb, arra hivatkozik, hogy 1-2 olyan dolgot megcsinált, ami pénzt hozott, illetve ami által megspóroltunk elég sokat. De ezek elhanyagolható összegek ahhoz képest, amennyit én kettőnkre költök.

A kapcsolatunk egyébként nagyon jó lenne, de a fenti probléma kezdi megmérgezni az életünket, egyre többet veszekszünk emiatt. Egyszerűen rosszul esik, hogy ő nem tesz semmit azért, hogy közösen előbbre jussunk.

Most már belefáradtam ebbe, de fogalmam sincs, hogy mit tegyek. Én szeretem őt még mindig, anyagiak miatt vessek véget egy egyébként jó kapcsolatnak? És ha ott hagyom, mi lesz vele, hiszen képtelen megállni a saját lábán, és nincs is senki (rokon, ilyesmi) aki segíthetne neki.

Ti mit tennétek a helyemben és mi a véleményetek erről az egészről?


2017. jún. 18. 18:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
96%
Tökmindegy, mi mit tennénk, a kérdés, hogy neked elfogadható-e ez a családfenntartó-htb felállás, csak épp fordítva, mit a "hagyományos" családban. Fontos az, hogy mindennap nyugodt, szerető légkörbe, tiszta, rendezett otthonba térj haza, ahol friss étellel, terített asztallal várnak? Jól érzed magad egy ilyen felállásban, hogy a tiéd a felelősség, övé az otthon melegének fenntartása? Akartok gyerekeket, el tudná őket is látni, nevelni szinte azonnal a születésük után? Ha igen, akkor tekintsd így a dolgot, és fogadd el olyannak, amilyen. Max kössetek házassági szerződést, ezt utólag is megtehetitek.
2017. jún. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem, hogy mi a bajotok egy háztartásbelivel?!

Egyszerűen nősoviniszták vagytok!

2017. jún. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%
Nekem speciel semmi bajom a htb-kkel, csak épp képtelen lennék egy ilyennel együttélni.:-)
2017. jún. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
mondd neki hogy engeded popoba is , ha talal munkat
2017. jún. 19. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az anyagiak eléggé meg tudják mérgezni a viszonyt, és nem is jó házasság. Lehet, most még igen, de 5 év múlva már utálni fogjátok egymást, mert te állandóan szekálod, ő meg nem keres munkát. Egyáltalán miért nem keres állandó munkát?

És ha otthagyod, mi lesz vele? Hát visszamegy közalkalmazottnak, pl.

2017. jún. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha az normálisnak tekinthető ha egy nő marad otthon háztartásbelinek, akkor a mai világban az is, ha a a nő dolgozik és a férfi van otthon. Amúgy ismerek ilyet, de ott van egy kicsi t sérült gyermek, akivel így jobban meg lehet oldani a hétköznapokat. GYES-re már nagyon sok férfi elmegy az elmúlt 15-20 évbe, az már nem nagy szám. A ti esetetekben viszont úgy érzem más a dolog. Eleve úgy beszélsz róla, hogy "És ha ott hagyom, mi lesz vele, hiszen képtelen megállni a saját lábán, és nincs is senki (rokon, ilyesmi) aki segíthetne neki. ". Azért árulkodó mondat. Nem talpra esett férfi, Te mint anyapótlék funkcionálsz. Valami itt nincs rendben, van itt még probléma, csak magad sem akarod belátni. Nem egy felnőtt, talpraesett férfi a párod, akire fel lehet nézni. Ahhoz viszont van esze, hogy kihasználjon. Gondolj bele,ha valami történne Veled, hónapokig ágyhoz lennél kötve stb, hogy boldogulnátok? Valaki írta előbbre, hogy majd lesz a szeretőd. Hidd el eljön az a pont mikor nem tartod ezt annyira hülyeségnek, Te magad fogsz lépni, nagyon helyesen. Vagy leülsz és megtudod értetni a pároddal mi a probléma és így nem lehet életet tervezni, vagy akármennyire jónak hiszed ezt a dolgot nem az. Most még jó mert irányíthatsz, flottul nézed a dolgokat, küzdesz célokért, örülsz, hogy elértél valamit és ez lendít tovább, de egy idő után nőnek is kell érezned magad, nem lehetsz mindig a határozott, mindent megoldok, mondjuk én is ilyen típus vagyok, inkább voltam, csak rajtam pasi aztán nem élősködik, és soha nem is hagytam. Viszont én valószínű jóval idősebb vagyok már. Szükséged lesz valakire akire Te is fel tudsz nézni és közösen küzdeni a célokért, megértés kell stb. Szakítanod kell, mert csak visszaránt hosszútávon.
2017. jún. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!