Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben...

Ti mit tennétek a helyemben (férj eltartás)?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a férjemmel. A kapcsolatunk elején még dolgozott közel 1 évig, de aztán otthagyta a munkahelyét, mondván, hogy utálja, és nem akar alkalmazott lenni.

Ezt megértem, viszont így rám hárul a pénzkereset minden gondja. Időnként vannak alkalmi munkái, amivel keres kisebb összegeket, de van, amikor hónapokig semmit. Én vállalkozó vagyok, elég jól keresek, de rengeteget dolgozok és nagyon idegesít, hogy ő alig csinál valamit. Azt ígérte, hogy segíteni fog a vállalkozásomban, de nem erőlteti meg magát. Ha szóvá teszem, még neki áll feljebb, arra hivatkozik, hogy 1-2 olyan dolgot megcsinált, ami pénzt hozott, illetve ami által megspóroltunk elég sokat. De ezek elhanyagolható összegek ahhoz képest, amennyit én kettőnkre költök.

A kapcsolatunk egyébként nagyon jó lenne, de a fenti probléma kezdi megmérgezni az életünket, egyre többet veszekszünk emiatt. Egyszerűen rosszul esik, hogy ő nem tesz semmit azért, hogy közösen előbbre jussunk.

Most már belefáradtam ebbe, de fogalmam sincs, hogy mit tegyek. Én szeretem őt még mindig, anyagiak miatt vessek véget egy egyébként jó kapcsolatnak? És ha ott hagyom, mi lesz vele, hiszen képtelen megállni a saját lábán, és nincs is senki (rokon, ilyesmi) aki segíthetne neki.

Ti mit tennétek a helyemben és mi a véleményetek erről az egészről?


2017. jún. 18. 18:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Szó nélkül eltartanám, ha beteg lenne, de nem az!

Rúgnám ki a francba, mert egyértelműen kitartatja magát, mint egy strici.

Sajnálatból meg ne legyél vele, mert nem vagy jótékonysági intézmény, a sajnálatoddal él vissza!

Remélem, amíg te húzod az igát, ő otthon mos, főz, vasal, takarít, ügyintéz és hasonlók.

2017. jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"Remélem, amíg te húzod az igát, ő otthon mos, főz, vasal, takarít, ügyintéz és hasonlók."

Igen, ezeket mind ő csinálja.

2017. jún. 18. 19:13
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Szeretői státusz még üres? Szeretem a drága ajándékokat..kapni.
2017. jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 BaliPeti válasza:
22%
Szerintem tartsd el, hiszen szereted és megteheted...
2017. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Te jó ég, már csak egy szerető hiányozna. :D Kösz, inkább nem.
2017. jún. 18. 19:18
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Ez nem egy "egyébként jó kapcsolat". Ha az lenne, partnerség lenne benne, minden téren, és konszenzus.
2017. jún. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Engem az zavarna, hogy még csak nem is próbál stabil munkát találni magának. Két éve gyakorlatilag munkanélküli, te tartod őt el, és a legkisebb szándékot se látni rajta arra, hogy fejlődjön. Ennyi idő alatt konkrétan akármilyen szakképzést el lehetett volna végezni, és most lehetne munkája valami más területen, mint amihez eredetileg értett.
2017. jún. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%

"...anyagiak miatt vessek véget egy egyébként jó kapcsolatnak? És ha ott hagyom, mi lesz vele, hiszen képtelen megállni a saját lábán, és nincs is senki (rokon, ilyesmi) aki segíthetne neki. "


Esküszöm nem bántani akarlak, de milyen életképtelen farokhoz mentél hozzá, aki éhen hal, nem tud megállni a lábán, ha valaki nem segíti?

És még napi szinten ezen veszekedtek is!

Ez lenne az a jó kapcsolat?

Ha valaha elhagyod, akkor ne az anyagiak miatt hagyd el, hanem a tendencia miatt amit folytat és amiknek az anyagiak csak a vonzatai.

2017. jún. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
98%

Dehogy életképtelen a faszi! Neki van a legtöbb esze.

Egyébként ne aggódj Kérdező, az ilyenek mindig találnak valakit, aki elpátyolgatja őket!

2017. jún. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 babyboom567 ***** válasza:
84%

1.Nőként is szégyellném magam kitartatni,nemhogy pasiként.

2.Nem mentem volna hozzá ilyen férfihoz.

3.Eltartanám ha beteg/fogyatékos lenne(de a betegsége/fogyatékossága ellenére kihozná magából a legtöbbet).

4.Felajánlanám neki ,hogy tanuljon amit szeretne,képezze magát.

5.Ha történne veled/cégeddel/vagyonnal valami,mit csinálna?Mert ez most tök kényelmes így neki.

És nem arra gondolok,hogy meghalsz,mert akkor ő örököl,hanem betegség,rokkantság,cégcsőd,lakástűz stbstb,annyi dolog történhet.Akkor lelépne? vagy mit csinálna?

2017. jún. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!