Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » En vagyok tul erzekeny es ez...

En vagyok tul erzekeny es ez a normalis?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a 25.-dik szulinapom. A baratom akivel mar 4 eve egyutt elek kulfoldon nem koszontott fel egeszen delutanig es nem is keszult semmivel. Annyira rosszul esik. Se egy oleles, se egy kis figyelem, semmi. Tole vartam volna a legjobban, de akkora csalodas volt. Raadasul tavol vagyok a csaladomtol es annyira szomoru vagyok.
2010. máj. 19. 10:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
37%

kérező: szép hogy te egy csomó mindent vettél,szerveztél, de

Nem azért veszünk másnak ajándékot hogy Ő is vegyen nekünk hanem azért mert örömöt akarunk szerezni

2010. máj. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%
5 éve vagyunk együtt és nekem van egy jó módszerem. Én mindig beszélek róla és elmondom mit szeretnék. Régebben felsoroltam karácsony stb ünnepek előtt 5-6 dolgot különböző értékűeket és ő mindig kiválasztotta melyiket veszi, volt hogy az összest, vagy csak 1 nagyobb értéket + 1 kicsit. Nálunk ez a rutin. Júliusban lesz a szülinapom és már megmondtam neki milyen könyvet akarok. Ő nem az a fajta mint én hogy megszervez egy bulit vagy hónapokat készül rá. Utolsó pillanatra hagyja. Mostanában sokszor van hogy látok valamit és megveszi velem együtt ha az tetszik, Nem sok férfi van aki csak úgy magától tesz valamit. Amúgy én is kiakadtam volna a helyedben, de ezzel a módszerrel elkerülheted.
2010. máj. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
12:04 es vagyok. Régen ő is elfelejtette, vagy "csak" felköszöntött és én is kiakadtam. De megtudtam hogy az ő családjában nem adnak erre úgy mint mi. Még az anyja sem mondja neki, pedig sokat támogatta anyagilag. Az meg hogy kapjon otthonról valamit az kész csoda lenne. Nálunk meg nagy divat a szülinapi ebéd, ajándék, és ő először furcsállta is de beleszokott, és érzi hogy jó kapni is .Mert mindig azt mondta neki nem kell.
2010. máj. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
67%

Mennyi irigy, rosszmájú ember! Kérdező, ne törődj a válaszok kb. 80 %-val, mindből süt, hogy utálnak azért, mert jó anyagi körülmények között vagytok... amit egyébként az egyik válaszra utalva nem a párja biztosít neki, együtt vannak kint, biztos vagyok benne, hogy mindketten dolgoznak. Mindenki előtt ott a lehetőség hogy külföldre menjen, aki kint van, keményen melózik, cselédsorban van.. nem kell egyetemi diploma hozzá. Aki nem megy, hanem itthon sajnálja maágt, az ne irigykedjen. Bocsi az OFF-ért.

Kérdésre válaszolva: szerintem teljesen jogos az elvárásod, és ezt szeretettel mondd is el neki. Valóban nem a 30 eFt-os pulcsin múlik a dolog, hanem hogy éreztesse veled, hogy neki is fontos ez a nap. Egyébként az én párom - legjobb férj a világon - mindig elfelejti az összes ilyen fontos dátumot, kezdve az anyja szülinapjától... a gyermekéig. Ezért én már előtte finoman szoktam neki szólni, hogy el ne felejtsen készülni, ezt ő mindig nagyon köszöni is. De utána mi mindig mindent együtt jól megünneplünk. Szóval beszélj vele, hogy ez neked fontos, ha nem tudja megjegyezni, máskor te is figyelmeztesd előre.

2010. máj. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
67%

Más a szeretet nyelvetek. Neked tárgyakban kifejezett figyelmesség a fontos - ezért vettél ennyi mindent a párodnak, ezért is sorolod ilyen részletesen, mikor mit szereztél be neki. Ezért sérelmezed, hogy nem kaptál tőle semmit. A párodnak azonban más a szeretet nyelve. Ezzel nincs semmi baj.


Hacsak nem csinálsz belőle.


Valaki fent említette a néma gyereket. Igen, én tudom, hogy a párom másképp fejezi ki a szeretetét felém, mint ahogyan azt én néha kívánom (én is a tárgyi ajándékokban látom bizonyítottnak a figyelmét, szeretetét). Ezért én egyszerűen megmondom, hogy mit kérek szülinapra (és azt is, hogy jövő héten várható az esemény). Nem meglepetés, igen, ez hiányzik is, de annyi minden mást kapok tőle, hogy ezt "elengedem". Helyette hívok olyan barátnőt, aki tud meglepetést okozni az ajándékával.


Valamiért megszeretted a párodat. Ha ez fontos neked, akkor ne benne keresd a hibákat, hanem azt, mit kell tenned te neked, hogy a helyzet megváltozzon, az nem segít, ha szembesíted a párodat az elvárásaiddal, mert attól még nem fogja érteni, mit szeretnél tőle. A konkrétumok csodára képesek. Saját tapasztalat.


Első lépésben ismerd meg a szeretet nyelveket, a saját elsődleges nyelvedet, a párodét. A neten rengeteg cikk és anyag van már a témában, de a könyvet is elolvashatod. Nem magyar találmány, ezért biztos vagyok, hogy ott is kapható, ahol laktok. Ha ezzel megvagy, kérd meg a párodat, hogy ő is olvassa el, mond el neki, hogy ez fontos neked. A többit már tudni fogjátok.


Legyetek boldogok.


35N

2010. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Felreertes nem essek, nem az ajandek erdekel, hanem csak a figyelmesseg. egy oszinte olelessel beertem volna. Igen, szeretek oromet szerezni neki es azert keszulok, nekem csak az faj,h neki eszebe se jut,h oromot szerezzen nekem. Nem o teremti meg a jo korulmenyeket, hanem mindketten, kulon kasszan vagyunk es nagyon jol keresunk mind a ketten. emiatt nem erdekel az anyagi resze, mert amire szuksegem van,vagy vagyom ra, azt mind konnyeden meg tudom venni magamnak. Csak a szeretet es a torodest nem... Ha csak egy olelessel egybekotott puszilgatast kaptam volna, mar a fellegekbe lennek. Csak arra vagynek,h valakinek annyit erjen az a tudat,h megszulettem, es vele vagyok,h egy orara csak, de az en lelki bekemen munkalkodik.

Ne haragudjatok,h kicsit zavarosan irok, elegge el vagyok kenodve.

2010. máj. 19. 12:16
 17/22 A kérdező kommentje:

Koszonom azoknak a jotanacsait, akik ertettek,h mire gondolok.

Hulyeseg volt megemlitenem,h miket vettem, a lenyeg,h figyeltem ra es tudtam,h mire vagyik! A kulonbseg,h ot az anyagi dolgok teszik boldogga, ezert kapja oket. Az o reszerol csak a figyelem hianyzik.

2010. máj. 19. 12:26
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
12:09-es vagyok, nem írtál zavarosan, tökéletesen megfogalmaztad, mi az amire vágysz, ezt pontosan így mondd el neki is, nem veszekedve, nem követelőzve, egyik este egy pohár bor mellett beszélgetve. Ha szeret, meg fogja érteni, amiről beszélsz. Ha leráz, letorkol, akkor jobb is ha ezt konkrétan megtudod, és eszerint alakíthatod tovább az életed. De én azt látom, hogy kapcsolatok sokszor csak a kommunikáció hiánya miatt nem működnek, szenved az egyik, de közben a másik nem tudja, hogy mi is a baj... szóval mindig mindent meg kell beszélni, és lehet, kell változni folyamatosan. Sok sikert!
2010. máj. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jogos hogy most így érzel, és szomorú vagy.A helyedben és is így éreznék.

Mondjuk az is igaz, hogy a legtöbb pasi iszonyat feledékeny, és még a saját anyjuk születésnapját is elfelejtik...

Úgyhogy szerintem megbocsájtható bűn,de én is azt javaslom, hogy mondd el neki őszintén,talán akkor már az eszébe vési, hogy mit is kéne tennie ezen a napon!

Mondjuk meglepődtem a kommenteken,nem gondoltam volna, hogy az én párom ekkora kivétel. A születésnapomon mindig nagyon odateszi magát,már reggel rózsával és csókkal ébreszt, este főz vacsorát, megterít,hangulatossá teszi a lakást,úgy alakítja, hogy az a lehető legromantikusabb legyen(kirúgdalja a lakótársakat:)),és mindig meglep valami aprósággal.Nem hiába szeretem:)


Neked pedig utólag is nagyon boldog születésnapot kívánok!:)

2010. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok, lemaradt hogy 20 éves lány vagyok, és 3 éve vagyunk együtt.
2010. máj. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!