Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez az EMO tönkreteszi a...

Ez az EMO tönkreteszi a családi kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Régebben az öcsém és én szerettünk együtt játszani, nagyon jól megvoltunk együtt, bármire meg lehetett bízni, amíg el nem kezdett középiskolába járni. Egyszerűen lezüllött!


Onnantól kezdve nem tudom milyen társaságba került, de nagyon emós haja lett, keményen dohányzik és iszik, csak úgy elszökik otthonról több napra, ami a családunkra nem jellemző.

Szüleim megengedik neki (miért???), de engem nagyon idegesít, állandóan felesel, meg leoszt mindenkit, nem csinálja meg már az alapvető feladatokat sem (pl elmosogatna maga után, vagy rendet rakna a saját szobájában), ellenáll minden jó szándéknak, csak kihasznál engem.


Mit tudnék tenni bátyjaként, hogy ismét kezelhető legyen?

énrám nem volt jellemző ebben a korban a vadóckodás, így nem értem miért csinálja ezt.


2010. máj. 17. 19:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
adj neki egy jó nagy büdös pofont!
2010. máj. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne a stílusát kritizáld, a kinézetét, stb., ne a jelentéktelen dolgokat,mert akkor 100 %, hogy nem hallgat Rád!

Próbáld rávenni, hogy a fontos dolgokra (pl. tanulás) figyeljen oda, és nem pusztítsa magát, ne igyon túl sokat, stb. De alapvetően ne csak tanácsokat osztogass neki, hanem hallgasd meg. Akkor van esély, hogy tudsz rá hatni.

2010. máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszodik a kölyök, majd kinövi, és újra a régi kedves kistesó lesz. Addig meg kitartás!
2010. máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
67%

Szerintem próbálj meg vele beszélni, ha nem megy akkor szard le és legyél olyan vele, mint amilyen ő vele.

u.i: én is emo vagyok, de én azér nem csinálok ilyeneket

2010. máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

megtenném, de ő az édibédi legkisebb gyerek. Engem elzavarnának a háztól, ha megverném.


Nővérem sem züllött le. Én sem. Ez akkor paradox?

2010. máj. 17. 19:26
 6/24 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem zárjátok be egy pincébe és 4naponta adjatok csak vizet neki,mert az ember csak 3 napig birja víz nélkül.Tbbé nemfog feleselni meg elmászkálni otthonról majd meglátod.
2010. máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%

"Szüleim megengedik neki (miért???), de engem nagyon idegesít, állandóan felesel, meg leoszt mindenkit, nem csinálja meg már az alapvető feladatokat sem (pl elmosogatna maga után, vagy rendet rakna a saját szobájában), ellenáll minden jó szándéknak,"


Látod itt a gond.

Szüleid megvonnák a pénzt, hirtelen kezelhető lenne.

2010. máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
41%

ADJ NEKI GILLETEPENGÉT. JÓ KIS JÁTÉKSZER LESZ.


Élvezni fogja.

2010. máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én öcsém ugyanilyen lett kamaszkorára, pedig nem emós (mondjuk szerencsére kezd már kijönni ebből a korszakából). Viszont van egy emós barátnőm, aki nagyon jófej, és imádja az anyukáját, nagyon jó a kapcsolatuk. Szóval ez nem a stílustól függ, egyszerűen kamaszodik a srác, és rossz társaságba került. Nem sértésből mondom, de ez elsősorban a szüleid hibája, hogy ráhagyják, persze, hogy sok mindent megenged magának, ha tudja, hogy nem kap érte büntetést otthon. A szüleidnek kéne a sarkukra állni.
2010. máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves az öcséd?
2010. máj. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!