Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi áldozat fér bele egy...

Mennyi áldozat fér bele egy családi nyaralásba?

Figyelt kérdés

A szüleim kitalálták, hogy menjünk el x helyre egy hétre. Mivel drágállottuk és kedvünk sem volt oda menni, felajánlottunk egy másik helyet és csak pár napos utazást, ami nagyon tetszett anyámnak. Mi már jártunk ezen a helyen a párommal, és mivel külföldről van szó, mi leszünk ott az "idegenvezetők". Ez abból fog állni, hogy mindent mi szervezünk, egy étteremben nem tudnak kérni, mivel semmilyen idegen nyelvet nem ismernek. Tehát végig x napig fogni kell a kezüket. Mi a párommal elég független emberek vagyunk, nem szívesen alkalmazkodunk, így elég sok mindent áldozatnak érzünk. Pl. ők választották az időpontot is, mivel elég korlátozott a szabadidejük, csak évi pár alkalommal jó nekik egy hasonló út, igaz, így a legdrágább időszakban kell mennünk, de még belementünk. Mi a párommal jobb szeretünk nyugisabb időszakban nyaralni, amikor olcsóbb az egész és nincsenek annyian. Ráadásul vásárolni is akartam az egyik közeli városban, olyan termékeket, amiket itthon nem lehet kapni, de mivel Pünkösdről van szó, ez is felejtős. Majd ha legközelebb megyek, esetleg.

Aztán jött a következő. Hogy apámnak odavan ez, odavan az. Na most ezen a helyen rengeteget kell sétálni, ha meg nem sétál, akkor tömegközlekedést kell választanunk. De már most kijelentette, hogy ő tömegközlekedést nem használ, felejtsük el, de anyám sunyiban megjegyezte, hogy apám nem tud km-eket sétálni. Pedig egyelőre min. 5 km-ről van szó.

A hab a tortán már csak az volt, mikor erre az útra a 2 éves unokaöcsémet is hozni akarták... de sikerült lebeszélnem őket, hogy ennyit gyalogolni nem fognak tudni gyerekkel.

Aztán most kitaláltam, hogy bemennék 1-2 híres épületbe is körbenézni, de elég drága a jegy. Mivel senkit nem érdekelnek az ilyen "múzeumok" és olcsón akarják kihozni az utat, egyedül maradtam az igényemmel. Én viszont nagyon be akarok menni, a párom is benne lenne. A szüleim eléggé tiltakoznak. Már arra gondoltam, hogy az alatt az 1 óra alatt ők kössék le magukat kint, mi meg körbenézünk bent. Csak el ne keveredjenek egy idegen helyen, nyelvtudás nélkül (volt már ilyen anyámmal, 1.5 órán át kerestük szakadó esőben, kikapcsolt telefonnal).

Pluszban jön az, hogy mi a párommal mindig szeretjük a helyi kajákat kipróbálni, nem igazán készülünk nyaralásra pörkölttel meg házi pogácsával. Kibírjuk azt a pár napot éttermi kajákon. De anyám már most sorolja, mennyi mindent fog sütni az útra, ha meg bemegyünk étterembe, előre látom, mennyire szörnyülködni fognak az árakon és nem fognak ott enni. Meg jön a panaszkodás, ha megmarad az ő kajája.

Szerintetek mennyi fér bele egy ilyen családi nyaralásba? Mennyi "áldozatot" lehet hozni a családtagok kénye-kedvéért? Tényleg mindenben mi alkalmazkodjunk?


2017. máj. 29. 12:10
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
95%

Én is voltam már úgy Horvátországban, hogy egy szót nem beszélek horvátul, angolul pedig az ottaniak nem tudtak.

Mégis jól éreztem magam, és nem volt semmi gond.

Nem gyerekek már a szülők sem, nem kell fogni a kezüket.

Ha nem.tetszik nekik amit kitaláltál, akkor menjenek oda, ahova ők akarnak. Nem kötelező a közös nyaralás.

2017. máj. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
87%
A szüleid szerveztek egy nyaralást, aztán te a pároddal inkább szerveztél egy másikat ami nektek jobb. Szerintem ne sírjon a szád, te változtattál az eredeti ötleten viseld a "következményeit". Viszont ha számodra ekkora nagy teher(a leírásod alapján az) számodra, hogy a szülök is ott lesznek akkor mond le az egészet és menjetek el pároddal ketten.
2017. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen őszinte akarok lenni, nem értem, miért erőltetitek bármely fél részéről az együtt nyaralást, mert látszik, hogy teljesen ellentétes életritmusotok, érdeklődési körötök van. Ebből csak a feszkó van, és úgyis az lesz, hogy nektek kell engedni, mert jaj, ha nem, akkor tiszteletlen vagy a szülőddel meg az idősebbel szemben előzékenynek illik lenni. Én ebben az esetben csak úgy lennék hajlandó menni, hogy van szabadfoglalkozás, amikor mindenki azt csinál, amit akar. Max. anyukáék visznek magukkal okostelefont netkapcsolattal, amin google translate-eznek vagy zsebszótárt. Ti meg nem költötök olyan dologra, amire nem akartok.
2017. máj. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
88%
Plusz, amit más válaszolók írnak, az is igaz, hogy a szüleitek már tettek egy áldozatot azzal, hogy engedtek a sírásotoknak, hogy az általuk ajánlott hely az nektek nemjóóóóó.
2017. máj. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
97%

Miért kell együtt nyaralni?

Ha együtt nyaraltok, miért kell folyamatosan együtt lenni, ugyanazokra a programokra menni?

Miért terveztek olyan közös nyaralást, ami valakinek egyáltalán nem jó? Pl. sok gyaloglás.

Idegennyelv ismeret nélkül sem veszik el az ember pár óra alatt :)

Menjetek el külön-külön nyaralni. Mindenki olyan helyre, ahova szeretne. Aztán meg csináljatok valami közös családi programot, ha erre is van igény, hogy együtt legyetek. Nem kell nagy utazás. Akár a lakóhelyetek környékén is lehet egy kisebb kirándulás, vagy valamelyik családtagnál egy kerti parti.

2017. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
97%

"Mivel drágállottuk és kedvünk sem volt oda menni, felajánlottunk egy másik helyet és csak pár napos utazást, ami nagyon tetszett anyámnak. "


Minek ajámlotok fel bármit is, ha utána egyik félnek sem jó?


Menjetek külön nyaralni, akkor nincs ilyen probléma.

2017. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
87%
Tégy egy szívességet mindenkinek: ne menj a szüleiddel sehova.
2017. máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szülők sem akarnak veletek nyaralni, annyira más a mentalitás. Ők sem költeni nem akarnak étteremben, sem látványosságot nézni, sem mászkálni. Ti meg aktív nyaralást terveztek. Nincs az a hely, ahová ti közösen tudnátok menni. Jobb lenne külön nyaralni, a jó viszony megőrzése érdekében.
2017. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
90%

És a szüleid nem hoztak áldozatot???

Lemondták a jó kis, pihenős nyaralásukat, ahol ők is mindent el tudnak intézni, azért, hogy egy számukra idegen helyre menjenek, napokig gyalogolni.

Szerintem ők hozták a nagyobb áldozatot.

Ha majd idős leszel, akkor lehet, hogy te sem arra fogsz vágyni, hogy napokig járd a városokat és a múzeumokat, mindenféle pihenés nélkül.

De semmi baj azzal, hogy ti ezt szeretitek. Csak akkor ne ez legyen a közös nyaralás. A közös nyaralásnak az a jó, amiben mindenki élvez valamit.

2017. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
84%

Azért kell együtt nyaralni, hogy előadhasd a mártírt?

-te mész városnézésre, ők döglenek a parton

-te mész étterembe, ők megeszik a szálláson az otthonról hozott kaját.

...

2017. máj. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!