Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi áldozat fér bele egy...

Mennyi áldozat fér bele egy családi nyaralásba?

Figyelt kérdés

A szüleim kitalálták, hogy menjünk el x helyre egy hétre. Mivel drágállottuk és kedvünk sem volt oda menni, felajánlottunk egy másik helyet és csak pár napos utazást, ami nagyon tetszett anyámnak. Mi már jártunk ezen a helyen a párommal, és mivel külföldről van szó, mi leszünk ott az "idegenvezetők". Ez abból fog állni, hogy mindent mi szervezünk, egy étteremben nem tudnak kérni, mivel semmilyen idegen nyelvet nem ismernek. Tehát végig x napig fogni kell a kezüket. Mi a párommal elég független emberek vagyunk, nem szívesen alkalmazkodunk, így elég sok mindent áldozatnak érzünk. Pl. ők választották az időpontot is, mivel elég korlátozott a szabadidejük, csak évi pár alkalommal jó nekik egy hasonló út, igaz, így a legdrágább időszakban kell mennünk, de még belementünk. Mi a párommal jobb szeretünk nyugisabb időszakban nyaralni, amikor olcsóbb az egész és nincsenek annyian. Ráadásul vásárolni is akartam az egyik közeli városban, olyan termékeket, amiket itthon nem lehet kapni, de mivel Pünkösdről van szó, ez is felejtős. Majd ha legközelebb megyek, esetleg.

Aztán jött a következő. Hogy apámnak odavan ez, odavan az. Na most ezen a helyen rengeteget kell sétálni, ha meg nem sétál, akkor tömegközlekedést kell választanunk. De már most kijelentette, hogy ő tömegközlekedést nem használ, felejtsük el, de anyám sunyiban megjegyezte, hogy apám nem tud km-eket sétálni. Pedig egyelőre min. 5 km-ről van szó.

A hab a tortán már csak az volt, mikor erre az útra a 2 éves unokaöcsémet is hozni akarták... de sikerült lebeszélnem őket, hogy ennyit gyalogolni nem fognak tudni gyerekkel.

Aztán most kitaláltam, hogy bemennék 1-2 híres épületbe is körbenézni, de elég drága a jegy. Mivel senkit nem érdekelnek az ilyen "múzeumok" és olcsón akarják kihozni az utat, egyedül maradtam az igényemmel. Én viszont nagyon be akarok menni, a párom is benne lenne. A szüleim eléggé tiltakoznak. Már arra gondoltam, hogy az alatt az 1 óra alatt ők kössék le magukat kint, mi meg körbenézünk bent. Csak el ne keveredjenek egy idegen helyen, nyelvtudás nélkül (volt már ilyen anyámmal, 1.5 órán át kerestük szakadó esőben, kikapcsolt telefonnal).

Pluszban jön az, hogy mi a párommal mindig szeretjük a helyi kajákat kipróbálni, nem igazán készülünk nyaralásra pörkölttel meg házi pogácsával. Kibírjuk azt a pár napot éttermi kajákon. De anyám már most sorolja, mennyi mindent fog sütni az útra, ha meg bemegyünk étterembe, előre látom, mennyire szörnyülködni fognak az árakon és nem fognak ott enni. Meg jön a panaszkodás, ha megmarad az ő kajája.

Szerintetek mennyi fér bele egy ilyen családi nyaralásba? Mennyi "áldozatot" lehet hozni a családtagok kénye-kedvéért? Tényleg mindenben mi alkalmazkodjunk?


2017. máj. 29. 12:10
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem ezt a panaszáradatot, őszintén. Nem kell együtt nyaralni, ilyen egyszerű. Ők együtt és ti is együtt a pároddal. De ti úgy látszik, drámázni szerettek.
2017. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
92%
Ha ennyire problémás hagyni kell a fenébe. Egy nyaralásnak nem erről kéne szólnia.
2017. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem fogd a családod azt vidd le a balatonra azt csókolom ott mindenki azt cainal amit akar. Kínlódássá tenni egy nyaralást sok pénzért annak mi értelme. Senkinek semmi nem jó ugyis sértődés lesz a vége.
2017. máj. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
91%

Itt szerintem az a fő probléma, hogy csak olyan helyre vagytok hajlandóak elmenni velük, amit ti választottatok, ami nektek tetszik.

Legközelebb közösen válasszatok úticélt, mindenki igényét figyelembe véve, amennyire csak lehet (ha apud tényleg nem tud járni, miért is olyan helyre kell menie, ahol sétálni kell? illetve ha anyud főzni akar, akkor előre tisztázni kell vele, hogy felesleges, stb.).

Ez a nyaralás mindenkinek szenvedés lesz szerintem.

Kell áldozatokat hozni,de nem ennyit és ilyen nagyokat.

2017. máj. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Mindenhol többet kell gyalogolni, mint amit apám bír anyám szerint. Csak ha nem a tengerparton döglünk egész nap, de mi meg nem azok a fajták vagyunk, plusz a hétvégén kicsit hideg is lesz hozzá, plusz a víz is hideg még. Így marad a városnézés. De nem tudunk minden sarokra odamenni kocsival.
2017. máj. 29. 12:21
 6/43 anonim ***** válasza:
76%
pár ezerből megvan egy kisszótár. Én azt vennék nekik és külön nyaralnék. Számos kitűnő kiadvány van!
2017. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
89%
Én nem vállalnám be az ilyet. Külföldön élek és néha a család kijön hozzám. A probléma a nagymamámmal van. Folyton a zsörtölődés, panaszkodás megy. Semmit nem eszik meg, amihez nincs hozzászokva, mindent agyon kell szervezni, mindent kritizál. A fél nyaralás azzal telik, hogy kaját keresünk neki, nem jó, ha hideg van, nem jó, ha meleg van, nem jó, ha sétálni kell, a szállás legyen nagyon olcsó, de közben legyen a s.ggünk is kinyalva, a helyi szokások mind hülyeségek és miért nem csinálják máshogy. Volt, hogy ismerős útján találtam szállást jelképes összegért, nem volt luxus, de tiszta volt és normális, azt is folyton kritizálta. Imádom a nagymamámat, de sajnos a sokadik alkalom után kijelentettem, hogy ezt nem vállalom még egyszer. Egy ilyen nyaralásról stresszesebben térek haza, mintha munkában vagy az egyetemen töltöttem volna az időt
2017. máj. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Hát igen, apám sem eszik meg sok mindent, anyám főztjén kívül alig valamit. :/
2017. máj. 29. 12:25
 9/43 anonim ***** válasza:
94%

Mi a f_szt rinyálsz, de komolyan? TE ajánlottad azt a helyet amiről ez a panaszáradat szól. Ha nem tetszik, akkor minek ajánlottad fel? A szüleid menjenek oda ahová ők szeretnének, amikor ők szeretnének, ti meg menjetek ahová ti akartok és pont.

Ha különbözőek a nyaralási szokások akkor nem kell együtt menni. Nem kell mindenből ekkora hisztériát csapni.

2017. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
92%

Ez így teljesen felesleges.

Mindenki idegbajos lesz a végére:(

2017. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!