Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne stresszelj...

Mit tegyek, hogy ne stresszeljek be, és hogy legalább 2re irjam meg? Nagyon félek.

Figyelt kérdés

Holnap matekdogát írok, oké tudom nem nagy szám... de nekem igen is az, mert már lelki terrort jelent nekem 1-1 dolgozat belőle:S

Bestresszelek, leblokkolok, előtte ugy bepánikolok, hogy aludni sem bírok éjjel, a dogát meg elcseszem:S

Pedig kéne a jó jegy, mert most állok 2,1-re. De már csak 2 dogát irunk, egyet ebből holnap. És annyira félek tőle, plusz nem is nagyon megy... szóval görcsbe van a gyomrom ha erre gondolok:S

Kéne a 2es évvégére, mert félévkor is megvágtak:S És most új suliban vagyok, új lappal indultam... és jólenne átmenni. Plusz jövőre érettségi:S 11. es vagyok.


2010. máj. 17. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Készülj rá úgy, hogy holnap órán úgy érezd, te mindent megtettél azért, hogy sikerüljön... magyarul, nézd át az órai feladatokat és gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj. Ha ez megvan, nyugodt lelkiismerettel fogsz nekiállni a dogának: készültél, tehát meg tudod oldani.
2010. máj. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ThodEE GoD ***** válasza:
24%
Tanulni és gyakorolni kéne, nem csak dumálni H izgultok...
2010. máj. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Állj hozzá pozitívan. Én tudom mit érzel. Pár éve, hogy befejeztem a sulit, és én is vért izzadtam a kettesért, hármasért matekból.Jártam korrepetálásra, és hármasnál jobbat mégsem tudtam,. Vannak, akiknek nem megy a matek, hiába tanulnak sokat. Jó annak, akinek jó agya van a matekhoz. Délután csinálj mintapéldákat, old meg amiket órán csináltatok. Akár többször is. Szurkolok.
2010. máj. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem készültél eddig,ne menj holnap. De ne lógj helyette,hanem ma du. és holnap egész nap magold a matekot,hogy ha írsz belőle az jó legyen. Ha 2 a célod,mindig 3-ra törekedj,hogy biztonságban légy...
2010. máj. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen,ha estig is belemegy a fejedbe az anyag,menj el holnap,könnyebb e többiekkel egyszerre megírni.Tanulj ,gyakorolj.
2010. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Relaxálj. Lefexel hanyatt, lélegzel, egyenletesen, hasba.Halgathatsz nagyon lágy nagyon halk zenét. Ellazul a kéz..a láb..a gerinc..a has.. a fej...Éber maradsz, lélekzel. Elképzeled a gholnapi dogát. Érzed, hogy jön az izgalom. Nme baj. Elengeded..tartod az egyenletes légzést, ezt mondod: nicsak, itt az izgalom. Nem számít. Figyelsz a légzésre, a lazaságra. Talán megfeszül a félelemtől a hasad, akezed, ellazítod újra, lélegzel.

Elképzeld a tanárt, amint bejüön, a dolgozatot a táblán. Ha jjöna félsz közben, megfigyeled, hol érzed, pl. has, szív, torok. "Oda" lélegzel. Lazítassz. Elképzeled(képben) hogy előveszed a lapot, ráírod aneved, felírod az első példát. Nehéz, de hozzáfogsz. Számolsz, nem baj, ha izgulsz, azért számolsz tovább. Mgeakadsz. Hagysz ki helyet, jöhet a második példa. Elképzeled, mi az(bejöhet)

nekifogsz, írsz. Látod a tollad kékjét a papíron, hallod a csendet az osztályban..írrsz, számolsz, látod magad előtt a számológépet, függvénytáblát..érzed, hogy enyhül már a feszültség. Jön a harmadik példa. Könnyű, ezer ilyet csináltál, megoldod. Negyedik..Mi lesz az? csak félig tudod, azt leírod, a másik felét kitalálod.Közben lélegzel, tartod az éberséged.

Ötödik példa..lövésed sincs..visszatérsz az elsőhöz. Közben rájöttél, be tudod fejezni. Vissza az ötödikre, rádszólnak, hogy add be..nem baj, így is elég lesz...


Kb. 15 percet szánj erre. Ha félsz, mond: hm... ez eg yfélelem, menj, félelem, most számolok...


Este feküdj le időben. Reggel mindenképp egyél, ha csak eg ykekszet. Doga előttre vigyél eg ykis szelet csokit, az emeli az agy cukorellátását, könnyebben gondolkodsz. Doga előtt igyál, pisilj, mert csak nyugodt testtel tudsz koncentrálni. Ne puskázz! Ha kezdessz izgulni, kezdj egyenletesen lélegezni!

Találj ki valami "kályhát"(a tánciskolában is csak a kályhától indulva tudjuk a lépést) amiről eszedbe jut a többi. Biztos használhatsz függvénytáblát, azt nézd át ma, abban minden fontos képlet benne van. Oda van írva, mi az.

Vannak rossz vizsgaalkatok, én is az voltam. Volt, hogy az algebra izsgán nem csak a tétel nem jutott eszembe, az se, hogy ez milyen tantárgy, és hogy kerülök én ide. Még a nevem se biztos, hogy meg tudtam volna mondani. Akkor újra kell boot-olni mint a számítógép.

Kis Sári vagyok, 11b, matek óra, trigonometria. Ez a sin-cos dolgok. Sin = szemközti befogó/átfogó. Tegnap tanultam. Zöld tollal írtam, mama szobájában. Szamárfüles volt a könyvem. Ott volt sin tétel. Bemásoltam, függvénytáblát néztem. Most is ezt fogom csinálni...

Vannak izgulós alakok, nem szégyen. Lehet tréningezni: autogén tréningre kéne járnod ősztől, és egy magántanárhoz matekból, hogy könnyebb legyen az érettségi. Akár a nyári keresetedből is megérné..

Nyugalom, lélegezz, ismételd ma át, feködj le időben, egyél, de ne sokat!

2010. máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző. Persze a relax mellet oldd meg újra az órán megoldottakat. Akár 3x is, míg nem kell belenézned, annyiszor.
2010. máj. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlasnal telleg nincs fontosabb, en is amondo vagyok, ha ennyire fontos es nem erzed meg magad felkeszultnek, akkor jelents beteget, es tanulj tanulj tanulj.

En anno gimnaziumban felevkor alltam 1/2 re matekbol, elmentem egy ismeros matektanarhoz egy delutanra, hogy toltse belem az anyagot. Teljesen ketsegbeesett voltam, egy spiralfuzetet telegyakoroltam es meg mindig ugy ereztem hogy nem tudom. Atneztuk egyutt, meg persze a sok gyakorlas es a doga 5 os lett :D


Szoval ha esetleg tudnal keriteni valami ismerost, ha nem is matektanar, de valakit aki el tudna magyarazni, akkor elorebb lennel. Hol laksz? Kerdezd meg itt a gyakorin, hogy ki tudna gyorsan korrepetalni. Ha megerted a tipusfeladatok lenyeget, akkor mar minden megy.


Lehet hogy mas azt mondja, hogy gyavasag nem elmenni, de ha kesobb egyedul is kell megirnod: 1. a tobbiek elmondjak, hogy kb milyenek lesznek 2. ha csak par nap is, de van idod felkeszulni, a korrepetalas lehetosegerol mar ne is beszeljek.

Nekem eddig ez a modszer mindig bevalt, ha lassabban is, de biztosan.

Jah meg egy: a siralmas matekszereplesem utan most kozgazdasz vagyok. Tanulassal semmi sem lehetetlen. Fel a fej!

2010. máj. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Homeopátiás gyógyszer létezik vizsgadrukkra: Gelsemium 15CH
2010. máj. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!