Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sértődős szülő kezelése?

Sértődős szülő kezelése?

Figyelt kérdés

Anyukám mindig megsértődik, ha nem úgy történnek a dolgok, ahogyan ő szeretné, de még akkor is, ha szerinte nem megfelelő hangsúllyal beszéltem vele. Ilyenkor képes heteken keresztül tartani a haragot. Nem hív, nem jön, és ha én megyek, akkor is érezteti, hogy nincs még megbékélve.

Mindig lelkiismeret-furdalásom lesz, akkor is, ha nem én vagyok a hibás.

Igazából nem is jó a kérdés, inkább az lenne a lényeg, hogy hogyan lendüljek túl ezen, és ne legyen rossz érzésem? Hanem hagyjam főni a saját levében, és ne érdekeljen a mártírsága?

27/N


2010. máj. 17. 13:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
jav.:benneM
2010. máj. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Mindig megfogadom, hogy nem foglalkozom vele, és csinálja, ha jólesik neki, de folyton ez motoszkál az agyamban. Egyszerűen nem tudok átlépni rajta, pedig tudom, hogy az egész úgy egy nagy baromság, ahogyan van.
2010. máj. 17. 16:17
 13/13 anonim ***** válasza:
Pont ez a bűntudatkeltés lényege: hogy úgy éri el a saját lelki békéjét, hogy téged tesz felelőssé. Eléri azt, hogy ott motoszkáljon a fejedben, hogy "úristen, már megint megbántottam az anyámat, már megint rossz gyereke voltam, jajmostmilesz, biztos nem is szeret már". Úgy növünk fel, hogy feltételek nélkül, mindig mindenben igazat kell adnunk anyánknak, hálásnak kell lennünk, stb., miközben van egy határ, a felnőtté válásunk, ami után már ezt a fajta "szerepjátékot" át kell alakítanunk egy felnőtt-felnőtt párbeszédre. Sajnos, anyukád azonban erre nem hajlandó, az okait neked kell tudnod, mi csak tippeket adhatunk.
2010. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!